Его – це ворог для всього: як його приборкати

Его – це ворог для всього: як його приборкати

Кому і навіщо варто прочитати книгу Райана Голідея

Этот материал также доступен на русском языке
Его – це ворог для всього: як його приборкати

Бекграунд. Покинути коледж у 19 років задля того, аби підкорити світ – для такого вчинку потрібно мати неабияку сміливість. Навіть попри те, що всі сподівання на «приголомшливі можливості» – не більше ніж спокуса, на яку штовхає нас наше его.

З автором книги «Его – це ворог» Райаном Голідеєм усе сталося так, як зазвичай відбувається із «золотими хлопчиками»: до 25 років він встиг стати керівником агенції з пошуку талантів у Беверлі-Гіллз, написати й опублікувати книжку свою першу книжку Trust Me, I'm Lying: Confessions of a Media Manipulator, яка потрапила до списку бестселерів Wall Street Journal. У цей період Голідей займає посаду директора з маркетингу в компанії  American Apparel. А невдовзі, протягом кількох наступних років, молодий улюбленець долі потрапив у всі класичні пастки: успіх, гроші, впливовість, увага преси, слава. Як відомо, далеко не всі люди можуть гідно пройти через такі шалені випробування. Не був виключенням і Раян. Після карколомного успіху настав момент, коли все полетіло шкереберть. А саме в такі моменти людина ретельно обмірковує причини краху та напрацьовує стратегію з підняття на поверхню.

Книга «Его – це ворог» вперше вийшла у США у 2016 році, а українською її переклали у 2019-му.

Оригінальна назва: Ego is the enemy

Видавництво: «Наш формат»

Наклад: 2500 примірників

Купити книгу

Сюжет. Автор стверджує, що написав цю книжку не про себе, а про те, що люди часто засліплені першими успіхами і не вживають необхідних заходів безпеки, злітаючи вгору соціальними чи кар'єрними сходами. Просто коли сам Раян Голідей переживав усі злети й падіння, у нього не було подібної книжки. А вона би йому не завадила. Тому й вирішив поділитися з іншими своєю історією та досвідом того, як приборкати власне его.

Головна ідея книжки полягає в тому, що его – це не якась потужна величина, що тримає нас на короткому поводку. Ним цілком можна керувати та спрямувати працювати собі на користь. В історії людства багато прикладів, коли певним особистостям вдавалося змінити світ своїми діями, прагненням і непохитним дотриманням власної мети. І всі вони нічого би не досягли, якби вчасно не зрозуміли, що своє его можна перетворити на надійного союзника. Серед прикладів автор подає моменти з життя та діяльності Елеонори Рузвельт, Марини Абрамович, Ангели Меркель, Бенджаміна Франкліна, Вільяма Шермана (офіцера армії США), Джона Бойда (військового стратега), Говарда Г’юза (підприємця, новатора американської авіації) та інших. Власне книжка – це величезна кількість історій і прикладів, від літератури до філософії та історії.

Наше професійне (і не тільки) зростання відбувається завжди в три етапи: прагнення – успіх – провал. Умовно, звісно, але саме такий цикл є в реалізації завдання, мрії чи мети. Книжка складається з трьох розділів, у кожному з яких автор детально проводить читача всіма аспектами кожного з етапів.

Спочатку ми щось плануємо, пристрасно бажаємо – наша велика подорож тільки починається. І саме на цьому етапі нас підстерігає его. Аж ось ми вже на вершині гори. Ретельно працювали і досягли, чого бажали. Що далі? Ми насолоджуємося успіхами та перестаємо рухатися далі: не вчимося, не розмірковуємо, не слухаємо, не аналізуємо. Наша свідомість наче засинає під дією радощів від здійснення бажаного. І знову потрапляємо у пастку власного его.

На шляху нас спіткали випробування. Невдачі, рух не за сценарієм, додаткові зусилля та ресурси. А іноді й повне фіаско. Так буває на будь-якому шляху. І приводить нас до цього егоїзм.

Автор не спонукає до безглуздого оптимізму та не дає унікальних рецептів, як уникнути проблем на шляху до успіху. Навпаки, ми маємо усвідомити, що до кінця життя щодня ми опинятимемося на одному з трьох етапів. І на кожному нам доведеться боротися з его. І майже завжди ми припускатимемося помилок у цьому. Але це як прибирання в оселі: пил осідає на підлозі щодня, але ми не ображаємося за це на світ. Ми просто підмітаємо підлогу. Якщо треба – то й щодня.

Вам сподобається, якщо: ви відчуваєте, що шкодите самі собі на шляху реалізації якихось задумів. Насправді це не ви, а ваше его. А з ним можна домовитися.

Вам не сподобається, якщо: ви переконані, що бути смиренним, стриманим та скромним – не для сучасного світу, і все це тільки для аутсайдерів.

Головна причина прочитати: ви хочете рухатися вперед, опановувати нові навички задля якіснішого життя, налагоджувати цікаві та щирі стосунки із людьми, розкривати свій особистісний потенціал, досягати своїх мрій та створювати нові.

Книга швидше радить змінювати своє мислення з фіксованого на мислення розвитку, яке допоможе збагнути, що недосконалість можна сприймати цілком інакше – не як смертний вирок, а як стимул до розвитку або до вивчення чогось нового.


У тому ж дусі:

«Зберігайте спокій. Щоденна інструкція з вирішення проблем», Раян Голідей, Стівен Генсільман

Зберігайте спокій. Щоденна інструкція з вирішення проблем

Є те, що ми можемо змінити, і те, що ні. Хоч би як сильно ми сварилися з представником авіакомпанії, яка скасувала рейс через погодні умови, це не зупинить шторм. Хоч би як ви нервувалися в заторі, ви не поїдете швидше. Ви не примусите техніку не ламатися в найневдаліший момент, не станете нижчим або вищим, не народитеся в іншій країні. Але, непокоячись через те, що не в змозі змінити, ми витрачаємо сили і час, які могли би спрямувати на те, на що справді можемо вплинути.


«Витончене мистецтво забивати на все. Нестандартний підхід до проблем», Марк Менсон

Витончене мистецтво забивати на все. Нестандартний підхід до проблем

Ця книжка – власний досвід автора, результати його пошуків та душевних коливань, аналізів та помилок, злетів та падінь. Сучасна культура навіює людям певні позитивні образи та формує соціальні очікування. Якими ми всі неодмінно маємо бути. Гарнішими, здоровішими, худішими, розумнішими, багатшими, сексуальнішими й узагалі неперевершеними. А ще необхідно завжди бути виваженими, добрими, усміхненими, ввічливими, не показувати негативних емоцій. Все це людина чує та бачить мало не 24 години щодня з усіх джерел. Збожеволіти можна, чи не так? Менсон пропонує зупинитися і подумати про те, що вся ця пропаганда пропонує пнутися до того, чого в нас немає. А в житті варто звертати увагу лише на те, що ми маємо, що в нас виходить добре, у чому ми прекрасні й неповторні самі по собі. Звісно, прагнути більшого – це добре й, вочевидь, потрібно, але не варто зосереджуватися на штучних і чужих цінностях.


«До біса почуття. Як вибратися з лайна», Сара Беннет, Майкл Беннет

До біса почуття. Як вибратись з лайна

Автори не годуватимуть вас позитивною психологією. Не закликатимуть любити кожну мить (та й як насолоджуватися життям, якщо ви по вуха в лайні?). Підхід Беннетів надзвичайно простий: до біса почуття! До біса роздуми про самовдосконалення, кохання, спілкування, якщо вони вам шкодять. І не забудьте про важливу деталь – до біса придурків! Книжка для всіх, хто хоче припинити копирсатися в собі й нарешті змінити своє життя на краще.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло