Захворіло у світі
6,742,875
Померло у світі
395,030
Вилікувалось у світі
2,989,674
Захворіло в Україні
26,514
Померло в Україні
777
Вилікувалось в Україні
11,812
«Курс – на Сполучені Штати Європи»: 10 цитат нової президентки Єврокомісії

«Курс – на Сполучені Штати Європи»: 10 цитат нової президентки Єврокомісії

Найяскравіші висловлювання Урсули фон дер Ляєн про світові виклики та Україну

Цей матеріал також доступний російською
«Курс – на Сполучені Штати Європи»: 10 цитат нової президентки Єврокомісії
Фото: DR

Новим президентом Єврокомісії стала міністр оборони Німеччини Урсула фон дер Ляєн. Офіційно вона обійме цю посаду замість Жана-Клода Юнкера 1 листопада – в той день, коли Великобританія ризикує вийти з ЄС без угоди. У цей же час в Україні, з великою ймовірністю, вже розпалюватимуться пристрасті навколо нової угоди «Нафтогазу» і «Газпрому» щодо умов транзиту російського газу з 2020 року. У врегулюванні цієї проблеми зацікавлена, не в останню чергу, Єврокомісія, де раніше висловлювалися за укладання довгострокового – десятирічного – контракту.

Якої позиції дотримуватиметься фон дер Ляєн у газовому питанні і по відношенню до України? Попередні висновки про це можна зробити вже зараз, ґрунтуючись на перших заявах нового президента Єврокомісії, які вона озвучила перед голосуванням в Європарламенті і вчора, 18 липня, під час інтерв'ю у вузькому колі журналістів з чотирьох європейських видань, серед яких був кореспондент The Guardian.

Mind зібрав найбільш значущі для України висловлювання новообраної європейської чиновниці. А для повноти картини ми доповнили цю добірку цитатами з інтерв'ю фон дер Ляєн, які були опубліковані за час її шестирічної кар'єри в Міністерстві оборони Німеччини (у виданнях Der Spiegel, Die Zeit, Süddeutsche Zeitung і The Daily Telegraph).

Так, у 2014 році вона була проти того, щоб забезпечити Україну летальною зброєю – на її переконання, це могло посилити конфлікт Москви і Києва. Але закликала до жорсткої позиції у відносинах з Росією. «Президент Путін не цінує слабкості. Доброзичливість або поблажливість не роблять його дружелюбнішим», – фон дер Ляєн продовжувала цю думку й минулого року.

Про майбутнє Євросоюзу:

«Моя мрія про створення Сполучених Штатів Європи тепер стала більш зрілою, конкретною і реалістичною. В Євросоюзі у нас є єдність в різноманітності. Це щось відмінне від федералізму. Гадаю, такий шлях і є правильним».

«Поки Росія атакує в кіберпросторі, Китай атакує економічною зброєю... Китай обходить нас з доброзичливим виразом обличчя – і ми часто забуваємо, як цілеспрямовано він переслідує свою вигоду. І як розумно».

Про власний стиль управління:

«Є золоте правило, яке я поважаю: я будуватиму роботу дуже конструктивно з кожним головою держави й уряду».

«Робота лише починається. У своїх дебатах з політичними групами і національними делегаціями я зіткнулася з великою відкритістю для конструктивної співпраці. Зміна клімату, цифрова економіка, Brexit, безпека, торгівля, міграція – попереду у нас багато роботи».

Про пріоритети в індустріальній та енергетичній політиці:

«Я забираю на себе зобов'язання реалізувати масштабну природоохоронну програму, а також укласти в рамках ЄС «зелену угоду», яка передбачає багатомільярдні інвестиції і введення «вуглецевого податку» в Євросоюзі, щоб до 2050 року ми змогли досягти вуглецевої нейтральності на всьому континенті. Ми повинні скоротити викиди парникових газів на 55% у порівнянні з рівнем 1990 року до 2030 року (поточна мета ЄС становить 40%. – Mind)».

Рішення проблеми зміни клімату – на першому місці. Найгірший сценарій від наслідків глобального потепління настане, якщо ми не діятимемо рішуче, щоб зупинити зміну клімату з усіма його наслідками. Час спливає безупинно, і ми повинні діяти без зволікань.

Забруднення навколишнього середовища повинне мати ціну, яка призведе до зміни нашої поведінки і зниження викидів СО2. Ми вже досягли успіху в технологіях, щоб вирішити кліматичну проблему, але ми маємо вдосконалюватися.

Європейська промисловість потребує модернізації. Але ми також повинні захищати її від дешевого імпорту, виробленого екологічно шкідливими засобами за межами Європи. У вугільних регіонах, особливо в центральній і східній Європі, ми маємо підтримати перехід до нових чистих галузей економіки, до альтернативної енергетики, одночасно захищаючи робочі місця».

Про армію і безпеку:

«Довгострокова мета зі створення європейської армії і НАТО – це не протилежності, а два боки однієї медалі... Це складно, але важливо. Європа має бути в змозі діяти незалежно всюди, де це необхідно.

Ситуація з безпекою змінилася, і Бундесвер змушений вирішувати величезну кількість проблем, від Сирії та Іраку до Малі і всієї місії в Середземному морі. Крім того, військам доводиться справлятися з наданням допомоги біженцям і їхнім захистом на східному кордоні».

Про особливе ставлення до Польщі й Угорщини:

«Європа потребує солідарності... Політика таких держав як Польща і Угорщина, які кидають зухвалий виклик консенсусу Євросоюзу в питаннях міграції, верховенства права і свободи слова, вимагає особливого пильної уваги. Ми повинні уважно вислухати їхні аргументи.

Наприклад, Польща обгрунтовано стверджує, що прийняла півтора мільйона чоловік з України – країни, яка вже кілька років перебуває в стані гібридної війни і де гинуть люди. Ми не повинні ігнорувати це.

Кожна держава ЄС, яку зачепила проблема біженців, вже перебуває в процесі пошуку оптимальних рішень. Але кожна окрема країна також має потребу в солідарній підтримці на загальноєвропейському рівні, і для такого співробітництва завжди відкриті можливості в найрізноманітніших сферах».

Про соціальні пріоритети:

«Ми затвердимо загальноєвропейські гарантії безкоштовної охорони здоров'я та освіти для кожної дитини. Як мати сімох дітей я знаю, наскільки це важливо, щоб діти могли отримати гарну освіту, щоб вони мали можливість займатися спортом і музикою, щоб у них був доступ до здорового харчування і спілкування в доброзичливій обстановці».

«Для мене рівність досягається, коли чоловіків більше не ображають, називаючи «слабаками», якщо вони дбають про свою дитину або немічного батька».

Про демократію та популістів:

«Можливо, ми, демократи, занадто довго вірили, що демократія настільки сильна, настільки переконлива, настільки блискуча, що її переможну ходу ніщо не зможе зупинити. Тепер зрозуміло, що це не так. Не демократія має змінюватися, а демократи. Ми повинні знову встати і боротися за свою справу... Можливо, популізм – це наш шанс. Його недолуга простота змушує нас розповідати ясною і зрозумілою мовою про те, що ми відстоюємо: толерантне, неупереджене, демократичне суспільство в Європі».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті