Шлях до щастя: навіщо читати книжку «Внутрішня інженерія»

Шлях до щастя: навіщо читати книжку «Внутрішня інженерія»

Як позбутися внутрішніх перепон і що насправді цінне в нашому житті

Цей матеріал також доступний російською
Шлях до щастя: навіщо читати книжку «Внутрішня інженерія»
Фото: Book Chef

Бекґраунд. Садхґуру – це не просто автор книги «Внутрішня інженерія». Це один із найбільш впливових людей Індії, йог та засновник благодійного фонду «Іша». Садхґуру не просто проповідує основні принципи йоги, він допомагає людям віднайти шлях до щастя. Здавалося би, не треба далеко ходити, адже воно всередині вас, як зазначає йог, але потрібно зруйнувати багато перепон, які ви вибудували власноруч. «Це я намагаюсь зробити з вами: просто трохи зчистити з вас шкіру», – говорив гуру самопізнання в одному зі своїх виступів, де пояснював, як змусити людей бути трохи добрішими. Потрібно лише зняти грубий шар шкіри та стати більш чуттєвими.

Садхґуру подорожує світом, а 2018 року завітав до України, де під час свого візиту поділився секретами внутрішньої інженерії. Тепер кожен зможе правильно «налаштувати» себе зсередини, маючи в руках путівник до щастя.

Оригінальна назва: «Inner Engineering. A Yogi’s guide to joy»

Видавництво: Book Chef

Наклад: 3000 примірників

Зупиніться. Не метушіться. Не тут, не в метро, не серед людей. Знайдіть лише ваше місце, перебування, у якому ніколи не набридне. Влаштуйтеся зручніше. І лише тепер відкривайте книгу, що тримали в сумці з самого ранку. Майте на увазі: легко не буде.

Сюжет. Наша реальність – це гонитва за продуктивністю. Сьогодні ми відчуваємо провину за те, що у вільну хвилину не знайшли собі потрібного заняття та «втратили» дорогоцінний час. Виділити червоним та підкреслити: ви маєте право на відпочинок, а найголовніше – на самопізнання. Тут і починаються перші труднощі. У всіх нас склалося неправильне враження про те, що таке власне «я»: які його складові та чи є вони взагалі. Переважає думка, що «я» – це сукупність знань та навичок, набутих за життя та до того моменту, коли ви задумались про те, хто ж ви такий. Насправді ж, потрібно згадати все те, чим ви пишаєтесь, чого ви зуміли досягнути та навчилися робити та… Відкиньте це. Ось хто ви насправді. Живіть тепер з цим.

Будьте готові до того, що автор змінить вашу думку про фрази-кліше. Ви знайдете нове тлумачення слів «вихід – усередині». Перш за все, щоб знайти цей «вихід», потрібно взяти на себе відповідальність. І знову не все так просто, треба зрозуміти різницю між: брати відповідальність та просто реагувати на події. Перше зовсім не означає, що ви маєте реагувати абсолютно на все. Свідомо не реагувати – це вже взяти відповідальність.

«Відповідальність полягає не в дії, а в самому способі буття», – зазначає Садхґуру. Так поволі автор готує читача до усвідомлення нового поняття «любов». «Любов – це не те, що робите, а те, чим ви є», тобто людина, яку ви любите, – це лише певне знаряддя для розкриття цього почуття, тож важливо зуміти навчитися відчувати любов без допоміжних засобів.

І це ще не все! Якщо ви колись задумувалися про те, чому люди схильні вірити в богів або ж хотіли приміряти на себе цю роль – це все реально, адже «відповідальність – це найлегший спосіб виразити свою божественність». Чому так? Людська натура не любить визнавати власні помилки, тому легше їх скинути на чиїсь плечі. Тут і приходить на допомогу віра в Бога, за бажанням якого і відбулося «щось». Припиніть, станьте Богом власної долі.

Читаючи першу половину книги, складається враження, що автор над нами насміхається та просто кидає в льодяне озеро переосмислення. Щойно ви пройшли підготовчий етап екстерном. Володіючи істинними поняттями про Всесвіт, ви готові знайомитися зі справжнім життям далі. Відкинути всі межі – ось до чого нас готували. «Йога – наука про творення внутрішніх ситуацій, саме таких, яких ви хочете». Оскільки все те, що існує навколо нас та ми самі – це просто енергія в різних формах, то досягти єдності із всесвітом – можливо.

Йога нас навчає тому, що ми складені з шарів. Зовнішній – це фізичне тіло, далі – ментальне тіло, третій та четвертий шари – енергетичне та ефірне тіла. Це найтонші шари, з яких енергетичний – сприймається все ще органами чуттів, а ефірний – це перехідний стан, «з’єднувальна ланка» між фізичним та нефізичним. П’ятий стан ототожнюють із блаженством, яке неможливо описати, тому «йога говорить про нього тільки з точки зору досвіду».

Черговий зруйнований міф: йога – це не тільки про виконання вправ та неймовірних поз. Існують різні способи, але найпоширеніші з них це ті, у яких використовується фізичне тіло, інтелект, емоції, а також спосіб, який називається «йога перетворення енергій». В ідеалі всі способи мають поєднуватись, ось про що ця наука. Кожен вид йоги окремо нічого не вартий, якщо не поєднати їх разом. Автор доводить нам це оповідкою, в якій Бог з’явився лише тоді, коли люди, уособлення чотирьох способів йоги, зібралися разом.

Вам сподобається, якщо: ви відчуваєте, що ваше життя не повне, не насичене. Автор покаже вам другу сторону буття та життя без меж, бо вони побудовані лише нами. Якщо ви готові стати на шлях єднання з усім та усвідомлюєте, що вас очікує повна зміна світосприйняття та все ще непохитні – ви обрали правильну книгу.

Вам не сподобається, якщо: йога для вас – це лише комплекс вправ, які допомагають тільки фізичному тілу. Ви в пошуках хвилинної гармонії? Шукайте її деінде, але не на сторінках цієї книги.

Головна причина прочитати: пізнати себе не як людину кам’яних джунглів, а як живу істоту. Навіть якщо ви не зацікавлені в йозі, буде цікаво прочитати про власні тіло, розум та енергію. Декілька розділів книги присвячені окремо кожній із вищезазначених складових людини. Пізнання себе – ось насправді єдина важлива річ, тож дізнайтеся, ким ви є.


У тому ж дусі:

Шлях до щастя: навіщо читати книгу «Внутрішня інженерія»
Фото: Клуб сімейного дозвілля

«Дякую за запізнення: керівництво для оптимістів сучасності», Фрідман Томас

«Carpe diem» – лови момент або живи сьогоденням – ці слова якнайкраще підходять для опису цієї книги. Випасти з шаленого ритму життя на деякий час – нормально та навіть потрібно. У зв’язку зі швидким розвитком технологій, дуже важко встигати за життям загалом, а ще важче знайти час для самого себе. То що ж нас, врешті решт, чекає?

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті