Захворіло у світі
10,902,347
Померло у світі
521,940
Вилікувалось у світі
5,780,819
Захворіло в Україні
46,763
Померло в Україні
1,212
Вилікувалось в Україні
20,558
Україна в європейських ЗМІ: Кличко-супергерой, справи Порошенка, дипломатична халепа в Німеччині та «житомирський стрілець»

Україна в європейських ЗМІ: Кличко-супергерой, справи Порошенка, дипломатична халепа в Німеччині та «житомирський стрілець»

Щотижневий огляд згадок про українські реалії в інформпросторі ЄС

Україна в європейських ЗМІ: Кличко-супергерой, справи Порошенка, дипломатична халепа в Німеччині та «житомирський стрілець»
Колаж Mind

Mind продовжує рубрику «Україна в європейських ЗМІ». Матеріали з цього циклу дають розуміння того, у якому світлі наша країна постає перед європейцями та які з тутешніх проблем протягом тижня, що минає, найбільше хвилювали сусідів. Проєкт підготовлено в партнерстві з незалежною громадською організацією Promote Ukraine (Брюссель).

«Криза коронавірусу в Україні повертає Віталія Кличка на політичну орбіту» – стаття під такою назвою вийшла у німецькій Handelsblatt. Як вважають журналісти видання, мер Києва знову набирає популярності. Це стало можливим завдяки тому, що Кличко проявив себе як хороший кризовий менеджер на тлі пожеж навколо Чорнобиля та епідемії коронавірусу. А також завдяки його присутності у соціальних мережах, особливо у TikTok. «Політична вага керівника української столиці  зросла настільки, що він зміг би знову перемогти на виборах мера наприкінці жовтня або навіть боксувати вище», – зазначає газета, маючи на увазі президентські перегони.


У попередніх оглядах ми згадували, що в італійській пресі прирівнювали реакцію Китаю на поширення коронавірусу до реакції Радянського Союзу на вибух у Чорнобильській АЕС. Цього тижня радник Дональда Трампа Робер О’Брайан зробив таке ж порівняння. «Через 10 або 15 років побачимо серіал HBO на цю тему», – сказав він каналу NBC.


Порошенкові загрожує більш ніж десять розслідувань, що породжує побоювання щодо політичного характеру цих слідчих дій. «Колишнього президента України Петра Порошенка, нині народного депутата, було викликано до Державного бюро розслідувань для «термінового допиту» у справі, пов’язаній з контрабандою 43 цінних картин з України, – пише бельгійська Euractiv. «Таке повідомлення вийшло через кілька днів після того, як Генеральна прокуратура країни, закидаючи державну зраду, розпочала кримінальне розслідування проти колишнього президента на підставі плівок, оприлюднених на початку минулого тижня. Колишній генпрокурор Рябошапка стверджує, що жодних підстав для кримінальних переслідувань Порошенка немає. Він додав, що «провадження за злочини в економічній сфері, де мали би бути зібрані серйозні переконливі докази, були б більш перспективними», – зазначає видання.


«Україна встрягає в халепу із виборами в США», – пише Павло Федикович у тій же Euractiv.  За його словами, кидаючи тінь на Джо Байдена і приймаючи сторону Дональда Трампа в американській передвиборчій кампанії, Україна може втратити друга у випадку перемоги першого. «Крім США, Україна спромоглася посваритися із іншими союзниками. Зокрема, з Грузією – через  політичне призначення Міхеїла Саакашвілі «топ-радником» президента Володимира Зеленського, та Болгарією – у зв’язку з адміністративним поділом одного з районів Одеської області, населеного болгарською нацменшиною», – зазначено у статті.


«Український посол обурений висловами колишнього канцлера», – так називається відео-повідомлення німецького ресурсу Welt, у якому йдеться про перепалку Герхарда Шредера та Андрія Мельника після того, як перший дозволив собі некоректний випад у бік посла. У відео наводиться цитата Мельника про те, що Шредер увійде в світову історію як «цинічний лобіст Кремля, який виправдовує воєнні злочини Росії у східній Україні та в Криму». Автор нагадує, що Шредер головує у наглядовій раді «Роснєфті», на яку поширюються санкції ЄС.


А дещо раніше німецька Stern повідомила, що «Північний Потік – 2» буде добудовано попри те, що США, Україна та кілька країн ЄС опираються будівництву цього газогону.


Ще однією негативною новиною, яка прокотилася низкою нідерландських та німецьких ЗМІ , стала інформація про перестрілку на Житомирщині, у якій фермер застрілив сімох людей з  мисливської рушниці.


Із позитивних новин можна назвати статтю посла України в Італії, опубліковану на шпальтах італійської «La Repubblica – Venerdi». У матеріалі, підготовленому після минулотижневої негативної статті про Віталія Марківа, сьогодні висвітлена позиція України у цій справі.

Україна в європейських ЗМІ: пожежі біля ЧАЕС, випробування Зеленського загрозою дефолту, повернення Саакашвілі та неспокійна «рука Москви»

Матеріал підготовлено в партнерстві з НГО Promote Ukraine (Брюссель)

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті