Захворіло у світі
96,906,712
Померло у світі
2,075,902
Вилікувалось у світі
53,431,108
Захворіло в Україні
1,177,621
Померло в Україні
21,499
Вилікувалось в Україні
914,730
Безумство чи романтика: про що книжка «У дикій глушині»

Безумство чи романтика: про що книжка «У дикій глушині»

Чи можна вижити на Алясці з 4,5 кг рису?

Безумство чи романтика: про що книжка «У дикій глушині»

Бекґраунд: автор книжки – американський журналіст та альпініст Джон Кракауер. Його прославила надрукована 1992 року в журналі «Аутсайд» стаття про Кріса Мак-Кендлесса – молодого чоловіка, який помер наодинці у дикій глушині Аляски. Після публікації на адресу редакції надійшла величезна кількість листів від читачів. Тема не відпускала автора, і він вирішив більше дізнатися про життя хлопця та зрозуміти його мотиви.

Книжка «У дикій глушині» була надрукована в США 1996 року і стала там культовою. А 2007 року з’явилася її екранізація, котра згодом потрапила до списку 250 найрейтинговіших фільмів IMDb (210-е місце наразі).

Автобус, у якому знайшли тіло Кріса, став святинею для мандрівників. Тисячі туристів прагнуть дійти до нього, а хтось навіть повторює долю Кріса і гине в суворій глушині Аляски. Тому місцева влада вирішила забрати автобус, що і зробила 18 червня за допомогою гелікоптера. Яка доля чекає на автобус – поки не відомо.

Безумство чи романтика: про що книга «У дикій глушині»?
Той самий автобус
фото: outsideonline.com

Оригінальна назва: Into the Wild

Видавництво: «Видавництво Старого Лева»

Наклад: 2000 примірників

Сюжет: Кріс Мак-Кендлесс – молодий хлопець із забезпеченої сім'ї, який після після закінчення університету пожертвував на благодійність свої заощадження, відцурався родини, вигадав собі нове ім’я – Александр Суперволоцюга, та пішов у мандри.

Подорожував США й Мексикою – на авто, човном, автостопом і товарними вагонами. Він перебивався тимчасовими заробітками та вів аскетичний спосіб життя, заперечуючи матеріальні цінності.

Мрією Кріса було пожити в дикій глушині й харчуватися лише дарами природи. Він добрався автостопом до містечка Фербанкс, а звідти вирушив у важкодоступне і непрохідне місце за 30–50 кілометрів від цивілізації.
Майже без спорядження, з мінімальною кількістю їжі та кількома книжками він поселився у старому автобусі, який лишився після будівельників, що раніше намагалися прокласти там дорогу.

Помер він, найімовірніше, через 112 днів після того, як пішов у дику далечінь, і за 19 днів до того, як біля автобуса з'явилися шестеро місцевих мешканців, що виявили всередині його тіло. 

Сюжет книги – це відтворення останніх років життя головного героя з наперед відомим кінцем. Автор розповідає про стосунки Мак-Кендлесса з родиною та друзями на підставі їхніх розповідей, записів хлопця в щоденнику та фотографій.

Безумство чи романтика: про що книга «У дикій глушині»?
Книги, знайдені біля місця смерті головного героя оповідання
Фото: Diana Saverin

Втім, важливо не те, що з ним відбувалося, а те, що і як на нього вплинуло. Що перетворило Кріса Мак-Кендлесса, який мав перспективи  успішної кар'єри та безбідного життя, в непристосованого максималіста, романтика та ідеаліста Алекса Суперволоцюгу.

Безумство чи романтика: про що книга «У дикій глушині»?
Фотографія Крістофера Джонсона Мак-Кендлесса на фоні автобуса, у якому він жив на Алясці. Проявлена на плівці в його фотоапараті після його смерті.

Вам сподобається, якщо: вас захоплюють нонконформістькі персонажі з ідеалістичним світоглядом та романтичні сюжети.

Вам не сподобається, якщо: для вас є важливим динамічний, захоплюючий сюжет.

Головна причина прочитати: книжка, попри досить монотонний і не дуже захопливий сюжет, пропонує читачу майже детективну подорож у пітьму душі головного героя. Автор майстерно відтворює його біографію, надаючи можливість читачу самостійно визначити, чого варта ця історія – захоплення чи осуду. Крім того, ця книжка – чудовий зразок документальної прози. 

У тому ж дусі:

«Мартін Іден»  Джек Лондон

Мартін Іден, простий моряк, випадково опиняється у світському середовищі й закохується у Рут Морз, дівчину з багатої родини...

Він вирішує за будь-яку ціну добитися її любові, змінити своє життя, стати знаменитим письменником. Але невідомо, чи здійсняться його мрії, чи принесуть вони щастя...

Цей роман розповідає про просту людину, що домоглася успіху, про пошук місця в житті, муки творчості й муки кохання.

Безумство чи романтика: про що книжка «У дикій глушині»?

«У дорозі» Джек Керуак 

«У дорозі» називають «ліричним романом мандрів». Його герої – люди дороги, ті самі хіпстери, бітники, які жили духом свободи й насолоди. Їхні цінності – це шлях з одного кінця країни в інший, джаз (модний тоді «боп»), кохання, а точніше секс, випивка й нічні бесіди-одкровення.  

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті