Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
eSIM в Україні: чим технологія приваблює абонентів та кому вона потрібна
 
Матеріал у партнерстві з Київстар

eSIM в Україні: чим технологія приваблює абонентів та кому вона потрібна

Як користуватися вбудованою у смартфон SIM-картою та які гаджети зараз її підтримують

Этот материал также доступен на русском
eSIM в Україні: чим технологія приваблює абонентів та кому вона потрібна
Фото: shutterstock.com

Ця технологія вже працює в 90 країнах світу. З кожним місяцем збільшується кількість операторів, які готові її впровадити. Незабаром eSIM стане буденним явищем, яке значно потіснить зовнішні SIM-карти.

В Україну технологія «прийшла» наприкінці 2019 року. Нещодавно до операторів, які надають своїм клієнтам можливість відмовитись від фізичних SIM-карт, долучився Київстар. Оператор запустив послугу переходу на eSIM для наймасовішої категорії своїх клієнтів – абонентів за передплатою.

За даними Київстар, кожного місяця у мережі оператора зростає кількість смартфонів та інших гаджетів, які підтримують eSIM. На початку 2020 року їх було 150 000, а зараз вже більше ніж 400 000. Чому новий формат SIM-карт набирає популярність у нашій країні? Які переваги отримають користувачі? Чи є недоліки в технології? На ці та інші запитання знайшов відповіді Mind.

Що таке eSIM?

Це невеличкий чіп, розміром приблизно 5×5 мм, який виконує функції SIM-карти. Його вбудовують у смартфон, планшет, годинник або інший гаджет ще на етапі виробництва. Така «сімка» незмінна, вона просто програмується під роботу з різними операторами.

Абонент отримує набір зашифрованих цифрових даних, які смартфон «записує» на eSIM. Найчастіше інформація зашифрована у вигляді QR-коду з посиланням на завантаження абонентського профілю.

На мікросхему можна встановити один або кілька профілів від різних операторів без додаткових слотів і карток. Також можна паралельно користуватися звичайною SIM-картою та eSIM з різними номерами телефонів. Але під час дзвінка на SIM-карту eSIM буде поза зоною досяжності, подібно до звичайних «двохсімних» телефонів: коли одна SIM-карта використовується для здійснення виклику, друга може бути недоступна. Так відбувається тому, що у сучасних смартфонах використовується лише один радіомодуль.

Для чого потрібна вбудована SIM-карта?

Для зручності. Більше не потрібно мати окремі телефони чи «сімки» для особистого та робочого номерів; прив'язки до банківських рахунків і здійснення платежів. Також можна не купувати та не зберігати від поїздки до поїздки картки закордонних операторів;

Більше не потрібно бігати магазинами та шукати бажаний стартовий пакет. Щоб отримати новий номер телефону, навіть із дому виходити не потрібно. Ніяких походів до магазинів, спілкування з менеджерами, витрачання зусиль, щоб замінити одну картку іншою. Все це можна зробити дистанційно: достатньо замовити електронний ваучер та відсканувати QR-код.

У Київстар знайшли спосіб ще більше спростити процедуру переходу на eSIM для своїх клієнтів, зменшивши кількість дій до кількох кліків у додатку «Мій Київстар».

На одну eSIM можна завантажувати в середньому п'ять телефонних номерів. Але активним в цей момент буде тільки один із них – на вибір користувача. Переключатися між ними абонент також може в кілька кліків.

Для більшої безпеки. Вбудована SIM-карта – невід’ємна частина смартфона. Якщо телефон загубиться або його вкрадуть, то картку можна буде запросто заблокувати, а номер – відновити та використовувати на іншому пристрої.

Для збільшення функціоналу телефона. Відсутність слоту для фізичної SIM-карти звільняє в пристрої місце, яке виробник може використати, щоб встановити, наприклад, більш ємкі акумулятори. Плюс чим менше отворів – тим більш захищеним буде телефон від пилу та вологи.

Кому цікава eSIM?

Тим, хто цінує мобільність і функціональність. eSIM значно розширює можливості для розвитку інтернету речей. Вона може стати технологічним рішенням, яке дозволить через один смартфон контролювати, збирати та аналізувати дані про ті сфери життя, де можна хоч щось автоматизувати.

Навколо однієї eSIM можна наростити цілу екосистему з різних девайсів: планшетів, смартфонів, розумних годинників, будинків або навіть автомобілів. Все це працюватиме на те, щоб оптимізувати життя власника й не залежати від потужності (чи наявності) сигналу Wi-Fi.

Тим, хто любить свободу. Всі переваги eSIM звільняють у житті абонента чимало часу та простору. Він не витрачає часу та сил на пошук салону зв’язку, спілкування з менеджерами та не чекає в черзі, щоб отримати бажаний сервіс. Абонент не прив'язаний до великої кількості «сімок» чи телефонів. Крім того, він не прив'язаний до жодного телефона взагалі. Вже скоро можна буде вийти на пробіжку з розумним годинником та приймати через нього дзвінки чи повідомлення з eSIM. Поки що ж встановити eSIM можна не на кожний смарт-годинник: оператор може гарантувати коректну роботу електронної сімки, лише коли пристрій сертифіковано в Україні.

Тим не менш, використання цієї технології дає свободу. Настільки, що окремі – схильні до тоталітаризму – країни встановили на законодавчому рівні доволі суворі правила щодо використання eSIM. Головним чином через те, що незрозуміло, як держава може регулювати, контролювати та ідентифікувати абонентів. Наприклад, Китай взагалі не визнає цю технологію. Росія, після нетривалої заборони на продаж eSIM, все ж її дозволила, але виключно після реєстрації абонента в салоні з паспортом.

Як правильно користуватися вбудованою карткою?

Практично так само, як і звичайною. Номер абонента лишається тим самим. Процедура поповнення також не відрізняється: гроші можна «скидати» через USSD-меню, інтернет-банкінг, термінали або картку онлайн.

Активувати послугу можна двома способами: якщо  користувач є абонентом Київстар – достатньо замінити свою звичайну SIM на eSIM профіль у додатку «Мій Київстар», без додаткових сканувань QR.

Якщо ж потрібно підключити новий номер, то в інтернет-магазині Київстар потрібно обрати та оплатити один із тарифів з eSIM: «Спілкування без меж», «Розваги без меж», «Відео без меж». Після цього на пошту прийде лист з  інструкцією підключення. 

eSIM в Україні: чим технологія приваблює абонентів та кому вона потрібна

Скільки коштує перехід на eSIM?

Вартість заміни існуючої SIM-карти на eSIM залежить від оператора. У «Vodafone Україна» перехід коштує 100 грн, lifecell – від 70 грн, «ТриМоб» – від 150 грн. Київстар пропонує своїм клієнтам перейти з фізичної карти на електронну без додаткової плати. Послуга вже включена до трьох тарифів «Спілкування без меж», «Розваги без меж», «Відео без меж».

Чи дійсно все так ідеально?

Майже. Кілька недоліків у eSIM все ж є.

По-перше, як ми вже згадали, з усіх «записаних» на чіп віртуальних номерів активним може бути тільки один.

По-друге, не всі пристрої та оператори підтримують технологію eSIM. Поки що.

Сьогодні девайси з eSIM випускають Apple, Samsung, Huawei, Xiaomi, Google та інші.

Так зараз виглядає перелік пристроїв, які підтримують eSIM:

eSIM в Україні: чим технологія приваблює абонентів та кому вона потрібна

 
Матеріал у партнерстві з Київстар
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті