Тема Давосу: інновації

Тема Давосу: інновації

Головні тези спікерів WEF 2021

Этот материал также доступен на русском
Тема Давосу: інновації
Фото freepik.com

Стартував 51-й Всесвітній економічний форум. Цього разу він проходить не безпосередньо у швейцарському Давосі, а в онлайні. Mind висвітлює головні теми, обговорювані під час цього заходу, та наводить думки учасників, здатні надати актуальну «картину світу».


Майкл Кейсі, контент-менеджер компанії CoinDesk
Фото: World Economic Forum/Pascal Bitz

Майкл Кейсі, контент-менеджер компанії CoinDesk, 28 січня зазначив, що зараз ми є свідками занепаду фізичних грошей. «І їхній крах, імовірно, буде викликом для світової фінансової системи й сильним стресом для глобальної економіки. Нагромадження урядами боргів для подолання коронакризи й безпрецедентна ліквідність центральних банків дає надію на те, що уряди зацікавляться біткоїном чи іншими цифровими валютами. Криптовалюта – це діджиталізоване оновлення системи», – вважає він.


Мінь Чжу, директор Національного інституту фінансових досліджень КНР
Фото: World Economic Forum/Pascal Bitz

За словами Мінь Чжу, директора Національного інституту фінансових досліджень КНР, М0 (китайська криптовалюта «криптоюань», що буде аналогом агрегата M0. – Mind) перебуває зараз на ранній стадії розробки, але дуже важливо продовжувати працювати над нею. «Центральний банк дає цифрову валюту іншим банкам. Наприклад, ми передали її чотирьом комерційним банкам та одній e-комерційній платформі. А вони вже займаються поширенням криптовалюти серед населення, тобто Центральний банк не опікується роздрібним продажем. Така двошарова структура допомагає легше побудувати фінансову й контролюючу систему цифрової валюти», – розповів Мінь Чжу.

Він також уточнив, що Китай продовжуватиме тести з використання цифрової валюти в різних сферах: «Але не для збільшення масштабу, а для передбачення майбутніх сценаріїв. Це дозволяє перевірити фінансову систему на стабільність, витривалість та ефективність».


Тарман Шанмугаратнам, міністр уряду Сінгапуру
Фото: World Economic Forum/Pascal Bitz

Міністр уряду Сінгапуру Тарман Шанмугаратнам підкреслив, що на тлі швидкого розвитку  e-комерція, яка у свою чергу є результатом діджиталізації, з’являються нові методи оплати. І старий світ готівки витісняють нові гравці. «Основним рушієм впровадження криптовалюти є саме e-комерція, це справді потужна сила. Нова реальність витіснила стару готівкову систему», – упевнений він.

На його переконання, чим більшою й конкурентоспроможною є компанія, тим більше даних вона може взяти від споживачів, щоб досягти більшої потужності на ринку.


Дмітрі Де Фріз, генеральний директор Royal DSM
Фото: World Economic Forum/Pascal Bitz

Генеральний директор Royal DSM Дмітрі Де Фріз зазначив, що фахівці очолюваної ним компанії виокремили важливі тренди: споживачі хочуть купувати більш індивідуальні товари, зроблені під замовлення. Це веде до скорочення обсягів серії випуску одного товару. «Ми також побачили очевидну невизначеність у наших клієнтів і коливання балансу. І третій факт – це використання технологій: штучного інтелекту й електронних засобів комунікації», – перелічив він.

На переконання Де Фріза, перспективи майбутнього – це більший фокус на автоматизації та роботизації: «Роботи – це не нова річ, але роботизація процесів дійсно допомагає нам. Роботи більш гнучкі в роботі з клієнтами».

Кетрін Венгель, виконавчий віцепрезидент та головний директор із глобальних ланцюгів постачань Johnson & Johnson
Фото: World Economic Forum/Pascal Bitz

Виконавчий віцепрезидент та головний директор із глобальних ланцюгів постачань Johnson & Johnson Кетрін Венгель вважає головною інновацією розвиток телемедицини.

«Під час пандемії лікарні переповнені, але з’явився новий канал доступу – телемедицина. Важливо, що пацієнти можуть отримати критично необхідну медичну підтримку. Це важлива інновація для суспільства, враховуючи, що люди звикли до офлайн-медицини», – зазначила вона.

Не оминула у своїй доповіді Кетрін Венгель і аспекти технологічного прогресу, дотичні до питань охорони здоров’я: «Такі речі, як 3D-друк, дозволили нам виготовляти різноманітні товари – від крему для обличчя до медичних імплантатів».


«На мою думку, уряди країн також розуміють переваги використання роботів, особливо на випадок непередбачуваних ситуацій. Наприклад, Сінгапур, об’єднавши роботів і медичну систему, щодня обробляє 50 000 тестів на COVID-19. Така колаборація забезпечує стабільну якість тестування, зменшує навантаження на медиків і запобігає їхньому зараженню», – зазначив президент компанії ABB Бйорн Росенгрен.

Бйорн Росенгрен, президент компанії ABB
Фото: World Economic Forum/Pascal Bitz

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті