Захворіло у світі
142,733,068
Померло у світі
3,043,955
Вилікувалось у світі
121,252,385
Захворіло в Україні
1,961,956
Померло в Україні
40,367
Вилікувалось в Україні
1,499,752
Як голосувати, щоб не шкодувати: про що книга «Політики не брешуть»?

Як голосувати, щоб не шкодувати: про що книга «Політики не брешуть»?

Чому виборці готові продаватися, а високий рейтинг політика – загроза демократії

Этот материал также доступен на русском
Як голосувати, щоб не шкодувати: про що книга «Політики не брешуть»?
Фото: facebook.com/vadym.denysenko.ua

Бекґраунд: автори книги – Вадим Денисенко та Юрій Вишневський – українські політичні журналісти з понад 20-річним досвідом.

Денисенко – співзасновник і головний редактор «Еспресо TV». У 2014 році заснував «Центр вивчення Росії та окупованих територій», який першим порахував, скільки Росія витрачає на утримання маріонеткових режимів «ЛДНР». У 2014–2019 – народний депутат. Розробляв урядові піар-кампанії 2017–2019 років.

У книзі журналіст ділиться досвідом, набутим, як він сам каже, «по різні боки барикад» – у журналістиці та у парламенті: «20 років я працював у політичній журналістиці і вважав, що про політику я знаю або все, або майже все, потім я опинився в українському парламенті, по іншу сторону барикад, і для себе зрозумів, що про політику я знаю лише певні уривки, а коли почав щось розуміти, то зрозумів що, будучи у парламенті, про політику розказувати нічого не можна».

Вишневський працював у низці видань, з 2014-го – чільний політичний оглядач «Ділової столиці». Є співавтором трьох досліджень, присвячених ситуації після окупації Донбасу.

Журналісти виводять 10 універсальних законів прикладної політології, які працюють у державах з абсолютно різним рівнем розвитку, незалежно від часу і контексту. Вони не претендують на вичерпність, але пропонують із чогось почати.

Оригінальна назва: «Політики не брешуть».

Видавництво: «Наш формат».

Наклад: 2 000 примірників.

Сюжет: автори визначили 10 універсальних законів, за якими працює політика, та пояснили їх напрочуд простою мовою, підкріплюючи свої висновки посиланнями на наукові дослідження соціологів та політологів.

Окрім теоретичних аспектів кожна теза ілюструється яскравими прикладами зі світової чи української історії. Приміром, серед іншого, автори пояснюють, чому «виборці готові продаватися» на прикладі успішної виборчої кампанії Леоніда Черновецького на посаду мера Києва у 2006 році. Або ж чому «високий рейтинг політика – загроза демократії» на прикладі історії зімбабвійського диктатора Роберта Муґабе, що утримався при владі 37 років, попри три великі хвилі боротьби за демократію. 

Вам сподобається, якщо: ви регулярно замислюєтесь над такими питаннями, як: «чому в Україні так багато антикорупційних органів (12!), але ми все ще лідируємо ледь не у всіх корупційних антирейтингах світу?» або ж «як і чому Зеленський зміг перемогти низку досвідчених політиків на президентських виборах 2019 року?».

Книга зацікавить всіх, хто хоче зрозуміти, чому політики взаємодіють з виборцями саме так, як ми звикли це бачити, які передумови призводять до перемоги сепаратизму, та як народжується корупція.

Вам не сподобається, якщо: ви не цікавитеся політикою чи історією.

Головна причина прочитати: по-перше, кожен розділ змушує виринати з пам'яті події, які у книзі навіть не згадуються: газетні заголовки чи передвиборчі білборди. Під час прочитання все це набуває більшої глибини, ніби читачу показується прихована частина айсбергу.
Навіть якщо ви подекуди не погоджуєтеся з авторами, книга допомагає краще зрозуміти людей з «іншого табору». Це може стати у нагоді для прийняття рішення, де саме наступного разу поставити «галочку» у виборчому бюлетені. По-друге, у книзі складні речі пояснюються напрочуд легко, тож вона буде зрозумілою кожному – незалежно від освіти та бекґраунду. По-третє, ця книга написана українцями для українців, тим часом як абсолютна більшість книг про політику написана іноземцями, чий досвід не завжди можливо екстраполювати на наші реалії.

У тому ж дусі:

«Війна за реальність. Як перемагати у світі фейків, правд і спільнот» Дмитро Кулеба

Війна за наші емоції та вибір вирує в Україні і світі, довкола і всередині нас. Кількість ліній фронту незліченна. Люди воюють у сім’ях, онлайн-спільнотах і суспільствах. Держави воюють з людьми, компаніями та між собою.

Як не розірватися між спільнотами й не втратити відчуття реальності, коли фейки змішалися з правдами, а комунікативна війна стала запеклішою за фізичну?

Автор переконує: інформаційній агресії можна протистояти. На прикладах України, інших країн та компаній він аналізує, як відбувається війна за реальність, і виокремлює п’ять правил, що допоможуть навчитися у ній перемагати.


«Плутократи. Епоха нових багатих і занепад старої системи» Христя Фріланд 

Через численні інтерв’ю авторка препарує життя плутократів з глибоким розумінням і навіть співчуттям.

Йде слідами російських, мексиканських, індійських олігархів під час буму приватизації. Фріланд розповідає, чим відрізняються нинішні багатії від колишніх рантьє, звідки в них гроші, і навіщо вони займаються благодійністю.

Зокрема, приділяє увагу й українським мільйонерам, які теж ухопили ласий шматок пирога.


«Як керувати урядом. На користь громадян і для спокою платників податків» Майкл Барбер

Автор понад два десятиліття провів на державній службі та став ініціатором заснування відділу у британському уряді, що контролював виконання реформ.

У книзі Барбер аналізує виклики, із якими стикалися уряди на різних континентах, виявляє схожі для різних країн проблеми та пропонує інструменти для їх подолання. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті