Матеріал у партнерстві з
ЗАВЖДИ
ПІД РУКОЮ
Як підприємцю організувати щоденні операції та електронний документообіг за допомогою «Приват24 для бізнесу»
ЗАВЖДИ
ПІД РУКОЮ
Як підприємцю організувати щоденні операції та електронний документообіг за допомогою «Приват24 для бізнесу»
За даними Міністерства цифрової трансформації, 2020 року українці провели майже 4 млрд операцій із кваліфікованими електронними підписами (КЕП) і е-печатками. Це вдвічі більше, ніж 2019 року. Крім того, кількість виданих КЕП за 2020 рік зросла на 69% і сягнула 7,2 млн.
Як пояснила заступник міністра цифрової трансформації Людмила Рабчинська, карантин спонукав багатьох українців тестувати нові програми й дистанційно вести документообіг. «Е-підпис гарантує конфіденційність, допомагає підписувати документи де завгодно та коли завгодно, швидко, зручно й, головно, безпечно», – каже Рабчинська.

Великий внесок у зростання обсягу операцій з електронними підписами зробили банки, які протягом 2020 року активно переводили свої послуги в онлайн і стимулювали своїх клієнтів переходити на дистанційне обслуговування.
Е-підпис гарантує конфіденційність, допомагає підписувати документи де завгодно та коли завгодно, швидко, зручно й, головно, безпечно
Переваги онлайн-сервісів, які впроваджують банки, особливо оцінив малий і середній бізнес. Адже підприємець отримує можливість проводити поточні операції, платити по рахунках, складати звітність із будь-якої точки світу й у режимі 24/7. Для цього йому потрібен лише смартфон і мобільний застосунок, який дозволить тримати руку на пульсі бізнесу.
Відразу обмовимося, що далеко не всі онлайн-банкінги мають широкий функціонал. Часом їхні можливості зводяться до того, що користувач може перевірити стан рахунку, отримати з нього виписку, здійснити переказ між своїми рахунками, отримати інформацію про курси валют, дізнатися контакти відділень банку. Цього, звісно ж, недостатньо. Тим більше, якщо підприємець має намір організувати повноцінне керування своїм бізнесом у дистанційному режимі. Зокрема, перейти на електронний документообіг.

З точки зору можливостей одним із найкращих рішень на українському ринку, як і раніше, залишається застосунок «Приват24 для бізнесу». Він є як для операційної системи Android, так і iOS.
ЗРУЧНІСТЬ І КОМФОРТ
З його допомогою можна відстежувати рухи по всіх своїх рахунках, відправляти платежі в будь-який банк, зокрема гарантовані, оформляти депозити та кредити, купувати-продавати валюту.

У підприємця є два способи отримати доступ до «Приват24 для бізнесу». Після встановлення програми йому необхідно пройти реєстрацію, авторизацію, і він може починати ним користуватися. Другий варіант – це перехід до бізнес-операцій прямо з програми «Приват24» для фізичних осіб. Все легко й інтуїтивно зрозуміло.
Можна відстежувати рухи по всіх своїх рахунках, відправляти платежі в будь-який банк, зокрема гарантовані, оформляти депозити та кредити, купувати-продавати валюту
Потрапляючи в «Приват24 для бізнесу», підприємець бачить своєрідний робочий стіл. На стартовій сторінці застосунку відображаються основні реквізити компанії – найменування та код ЄДРПОУ/ІПН – залишок на рахунку й меню вкладок, через яке можна вибрати будь-яку доступну послугу. Трохи нижче розміщено інформаційне табло з курсами валют і карта відділень та банкоматів ПриватБанку.

Який же функціонал має «Приват24 для бізнесу»? Це перегляд доступних залишків по рахунках, історія всіх операцій. До них, зокрема, належать трансакції, які ще не відправлені в банк, або які банк з якихось причин відхилив. Можна отримати детальну виписку за будь-який період. Наприклад, за місяць, квартал або рік.
МОЖЕ ВСЕ,
І НАВІТЬ БІЛЬШЕ
Можна проводити платіжні операції. І не тільки між своїми рахунками (наприклад, з поточного на особисту картку), а й на будь-який рахунок по Україні за реквізитами, а також здійснювати бюджетні платежі. Наприклад, сплачувати податки.

До речі, для того щоб не вводити постійно реквізити отримувача, можна створювати шаблони платежів на майбутнє. Це особливо зручно для випадків, коли потрібно регулярно проводити трансакції на рахунок того самого контрагента, або для бюджетних платежів.
По-справжньому оцінити зручність «Приват24 для бізнесу» можна завдяки сервісу електронного документообігу
Велика перевага застосунку «Приват24 для бізнесу» полягає в тому, що через нього можна відкрити депозит – як у гривні, так і в іноземній валюті – і подати заявку на оформлення кредиту. Підприємець може звернутися за кредитом на покупку основних засобів (зокрема, комерційної нерухомості), за кредитом під заставу депозиту, а також подати заявку на участь у програмі кредитування КУБ або в програмі «5-7-9», яка фінансується з держбюджету. Інформація про розгляд заявки теж відображатиметься в застосунку.

Але по-справжньому оцінити зручність «Приват24 для бізнесу» можна завдяки сервісу електронного документообігу. Підприємець одним натисканням кнопки може підписати і оплатити рахунки-фактури, створивши вихідний платіж. Або, навпаки, відхилити рахунок-фактуру, коли він за якимись параметрами не підходить. Правда, є нюанси: повністю перевести документообіг у мобільний застосунок буде непросто, зручніше це робити в десктопній версії «Приват24».
МОЖЕ ВСЕ, І НАВІТЬ БІЛЬШЕ
Величезна перевага застосунку «Приват24 для бізнесу» в тому, що він містить вбудований кваліфікований електронний підпис SmartID, який дозволяє відправляти й підписувати платежі за допомогою смартфона. Цим він вигідно відрізняється від КЕП на спеціальних зовнішніх носіях (флеш-накопичувачах), оформлення яких пов'язане з поїздками в акредитовані центри сертифікації ключів (АЦСК). А в разі виникнення проблем із носієм, на якому знаходиться підпис, усунення неполадок буде платним. До того ж SmartID неможливо втратити або забути.

SmartID значно прискорить і спростить бізнес-процеси. Не кажучи про постійні операції. Наприклад, такі, як підписання платежів, виставлення рахунків на оплату, подача звітності в держоргани. Все це питання, на розв'язання яких йде досить багато часу. А з електронним підписом їх можна буде «закрити» за дві секунди. Крім того, SmartID полегшить «взаємодію» з державою. Зокрема, при використанні сервісу «Інтегрована система електронної ідентифікації ID.GOV.UA» або при отриманні послуг на порталі «Дія».
УНІВЕРСАЛЬНИЙ КЛЮЧ
Для оформлення SmartID, який, до речі, є безкоштовною для всіх клієнтів ПриватБанку, не потрібно встановлювати додаткові драйвери, плагіни або перевіряти сумісність програми з іншими сервісами.

У застосунку «Приват24 для бізнесу» потрібно перейти в розділ «Налаштування», вибрати зі списку SmartID і компанію, для якої він знадобиться. Далі необхідно придумати пароль англійською мовою з використанням літер і цифр мінімум із восьми символів. Усе, КЕП готовий, і нею можна користуватися. Після створення платежу в мобільному застосунку при натисканні кнопки «Підписати» слід вибрати зі списку SmartID і ввести пароль від ключа. Платіж буде підписано цифровим підписом, і система надішле його на оброблення.
SmartID має таку ж юридичну силу, як і власноручний підпис. Ця технологія підписання документів відповідає вимогам Закону України №2155 «Про електронні довірчі послуги». Ну й найприємніше – це те, що система має захищений вхід, а отже, сторонні особи не зможуть скористатися SmartID, скопіювати його чи підробити. Водночас власник КЕП може використовувати SmartID на будь-якому смартфоні, з якого він увійшов у «Приват24 для бізнесу».
SmartID має таку ж юридичну силу, як і власноручний підпис
Автор: Павло Харламов
Матеріал у партнерстві з
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло