Мрія родом із дитинства: навіщо читати книжку «280 днів навколо світу»

Мрія родом із дитинства: навіщо читати книжку «280 днів навколо світу»

Як наші мрії, втілюючись в життя, стають неперевершеним досвідом

Мрія родом із дитинства: навіщо читати книжку «280 днів навколо світу»
Фото: https://knygy.com.ua/

Бекґраунд. Дитинство – це пора для мрій, проте не кожному з нас вдається зберегти свою мрію до дорослого життя, сповненого можливостями. Хтось забуває про неї, комусь просто не вдається її втілити. Автор книжки «280 днів навколо світу. Історія однієї мрії» не зміг забути враження від книжок Жуль Верна та інших, які подарували йому мрію – здійснити навколосвітню подорож, так зване велике коло. Завдяки своєму батькові Артемій Сурін познайомився з цими книжками, які вже не покинули його серце.

Артемій – це людина, яка не надто цікавиться типовими курортами, де можна погріти спинку, він надає перевагу відпочинку, що захоплює дух. Він заснував яхт-клуб One Life, де мандрівники не просто насолоджуються морським повітрям, а й намагаються подолати важкі маршрути.

У 38 років, щойно зустрівши свою кохану Марусю, після важкого періоду в житті, трошки побоюючись за ще крихкі стосунки, автор книжки зрозумів, що більше не може відмовляти своїй мрії. Це не було спонтанним рішенням, він ретельно підготувався до мандрівки: склав насичений маршрут і вирішив не просто проїхати навколо світу, а зробити це за правилами британського Королівського географічного товариства.

Подорож принесла Артемію членство в міжнародному клубі The Explorers Club, він встановив чотири національних та два світових рекорди, а найголовніше – щастя від втіленої мрії.

Оригінальна назва: «280 дней вокруг света. История одной мечты»

Видавництво: Bookchef

Наклад: 4000 примірників

Сюжет. Відкриваючи книжку про навколосвітню подорож, очікуєш побачити передмову автора, який в абсолютному захваті від отриманих емоцій. Відкривши цю книжку, ми стикаємося з реальністю, яка може трапитися навіть з людиною, яка просто збиралася побачити світ. Артемій починає розповідь зі свого перебування в іранському відділі поліції, де його звинуватили в шпіонажі, незважаючи на всі аргументи та навіть за відсутності перекладача. Початок лякає, але далі ми поринаємо разом з автором у спогади, а фінал історії побачимо у другому томі історії.

Подорож почалася з прощань, натхнення та українських Карпат. Команда автора невелика: він та два оператори, які не припиняють переконувати однин одного у своїй майстерності. Згодом, це протистояння стане другою сюжетної лінією, за якою спостерігатиме читач, сподіваючись на хоч якийсь фінал.

Першу частину своєї подорожі наш мандрівник вирішив подолати на своєму авто, що додавало йому радості, адже їздити за кермом також колись було просто мрією. Вирушаючи в таку далеку дорогу за здійсненням однієї з таких, він поєднує всі відвідані місця одним запитанням: «Яка ваша мрія?». Різноманіття відповідей вражає, але після відповіді однієї літньої пари, яку зустрів на круїзному лайнері, автор думає, що також хоче в старості сказати ті самі слова: «Свою головну мрію я вже втілив».

Попри те що мета подорожі – побачити увесь світ, мандрівники не лишаються надовго в одному місці, маршрут справді суворий та насичений. Навіть заради того, щоб вступити в міжнародний The Explorers Club, членство в якому видавалося великою честю, Артемій не міг собі дозволити лишитися надовго в Монако (аж цілих два місяці!), про що він і повідомив. Напевне, така відданість своїй мрії й змусила керівників прискорити церемонію отримання членства.

Одна з нетипових зупинок сталася в Тунісі, під час подорожі на сафарі. Провідник (як згодом вирішить Артемій – саме з великої літери) на ім’я Абдель познайомив команду зі сходом сонця в Африці та зробив неймовірний подарунок – український прапор. «Ти збираєшся перетнути шість континентів – без підтримки рідної країни ніяк». У відповідь могли бути лише щирі обійми.

Три дні в пустелі можна назвати «заземленням». Абдель, цей мудрий чоловік, дав ще одну пораду: подивитися на світ без об’єктиву, що змусило навіть завзятих операторів озирнутися навкруги.

Смерть батька – це та подія, яка стала гірким періодом життя Артемія. На спогад про батька мандрівник та мрійник взяв у подорож декілька його книжок, щоб дарувати людям, які залишаться в його серці. Так мудрий Абдель отримав книжку невідомою йому мовою, а Африка отримала шматочок серця Артемія.

Завдяки своєму проєкту One Life він часто зустрічався з людьми, які вже ставали його компаньйонами в подорожах.

Доїхавши на власному авто до Барселони, він зустрівся з коханою Марусею, Артемій, і потім відправився в справжню подорож довжиною у 280 днів.

Вам сподобається, якщо: ваше серце також горить мрією, на яку ви ніяк не наважитесь. Якщо ви  ̶  мрійник і хочете не тільки прочитати про враження туриста від різноманіття країн, а також відчути справжню радість.

Вам не сподобається, якщо: ви хочете докладно прочитати про пам’ятки культури, де поїсти та що відвідати. Автор не зупиняється в кожній країні надовго та вважає за краще відчути країну через жителів, наприклад, відвідавши кафе та ресторани, де їдять саме місцеві, а не пройтися всіма відомими місцями.

Головна причина прочитати: надихнутися, щоб жити з втіленими мріями. Відчути смак життя, зрозуміти, що інколи весь комфорт, до якого ми звикли, – це лише «вершина айсбергу». Можна та треба зануритися глибше.

У тому ж дусі:

«Лабораторія Ісландія» Ярослава Куцай

Артемій Сурін нам розповідає про весь світ, а Ярослава дозволяє побачити Ісландію очима місцевих жителів.

Ми занурюємося в життя майже без сонячного світла, вітрів і теплих светрів, без сувенірних лавок.

Книжка познайомить як зі звичайним життям, так і з економікою або ж політикою країни.«Ukraїner. Країна зсередини» Богдан Логвиненко

Цей проєкт, адже це не просто книжка, а безліч фото та історій, допомагає читачам познайомитися з рідною країною та надихнутися саме маловідомими її куточками.

Читаючи відгуки, можна побачити, що ледве не кожен читач захотів відвідати описані місця та вже на етапі складання маршруту. Ласкаво просимо до незвіданих місць Поділля, Таврії та багатьох інших.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті