Найдорожче житло у Києві: хто будує та як воно виглядає

Найдорожче житло у Києві: хто будує та як воно виглядає

Серед забудовників – Артур Мхітарян, Андрій Вавриш, Степан Івахів, Анатолій Шкрібляк, Ігор Ніконов, Томаш Фіала, Володимир Зубік та Віктор Поліщук

Этот материал также доступен на русском языке
Найдорожче житло у Києві: хто будує та як воно виглядає
Фото: depositphotos.com

Теорія ринкової економіки переконує, що чим більша сума наявна в розпорядженні людини, тим ширшим є вибір. Але при цьому ринок має свої закони, тренди та принципи конкуренції. А український ринок – ще й практику «підглядати» за актуальними закордонними проєктами та переносити їх в Україну з корегуванням на місцеві вподобання.

Тож, який вибір має сьогодні людина, готова платити за «люксове» житло у Києві? Mind дослідив пропозицію найдорожчих квартир на первинному ринку столиці та вибрав найдорожчі.

З чого обирати?

Пропозиція новобудов, які можна віднести до преміум-класу, досить обмежена. Серед об’єктів, що вже готові на понад 30% або введені в експлуатацію, але ще ведуть продажі від забудовника, таких можна нарахувати до двох десятків. Вартість квадратного метра, за даними lun.ua, сайтів забудовників та відділів продажу, у таких будинках стартує від $2500-3000, середня ціна  – $4000-4500, найвищі значення – $8000 на окремі пропозиції, наприклад пентхауси, в кількох об’єктах на ринку.

Аналіз пропозиції показав, що у об’єктів високої цінової категорії у Києві багато спільного. Обов’язковим для всіх проєктів є контроль доступу на внутрішню територію, підземний паркінг з ємністю в середньому 1,5 паркомісця на квартиру, дизайнерське оздоблення лобі, наявність охорони, консьєрж-сервісу, додаткових приміщень: переговорних, дитячих, господарських кімнат. Більшість використовує панорамне скління, каскадні балкони або тераси, систему «розумний будинок».

Серед масштабних комплексів популярне рішення – кілька висотних башт, об’єднаних спільним стилобатом та містками на найвищих поверхах. Очевидний тренд – лаунж- та барбекю-зони, парки, сади, фонтани та басейни на даху. Найрозповсюджені елементи внутрішньої інфраструктури – SPA-комплекси, фітнес-зали, кінотеатри. Об’єднує їх також розташування у Печерському районі, часто поруч один з одним.

Окремо можна виділити житло клубного формату або формату Residence. Такі об’єкти відрізняються меншою кількістю квартир та інфраструктури, нижчою поверховістю, щоб гармонійно вписатися в оточення, більш камерною атмосферою та розташуванням у старій частині Подолу чи на Липках.

Складається враження, що навіть у найвищому ціновому сегменті забудовники тяжіють дотримуватися актуальних тенденцій, не дуже поспішають експериментувати та створюють схожі за зовнішнім виглядом та «начинкою» проєкти.

ЖК Signature

Найдорожче житло у Києві: хто будує та як воно виглядає
Фото: lun.ua

вул. Мечникова, 11а, Печерський район

Забудовник: «Континіум Девелопмент» (частина холдингу «Континіум» Степана Івахіва)

Проєкт: архітектурне бюро Shmidhuber (Німеччина)

Ціна: від $3500 до 8000 (пентхауси) за кв. м. У середньому $5000/кв.м

Площі квартир: від 71 кв. м (однокімнатні), 110–150 кв. м (двокімнатні), 190 (трикімнатні), 220–260 (чотирикімнатні та пентхауси).

Проєктом передбачено дві 11-поверхові та одна 25-поверхова секції, поєднані спільним стилобатом. Загалом квартир у ЖК – 170, підземний паркінг на 240 машиномісць.

Будівництво ведеться в Печерському районі, біля станції метро «Кловська» та флагманського Good Wine. У пішій доступності – БЦ «Парус», ТРЦ Gulliver, Бессарабська площа, Mandarin Plaza, Палац Спорту.

Інфраструктура ЖК Signature передбачає ТЦ у стилобаті (зовнішній доступ), SPA-комплекс з кількома басейнами, тренажерний зал, переговорні кімнати, дизайнерські лобі. На даху стилобату – парк, дитячий майданчик, сухий фонтан,сад каменів (внутрішній доступ), прозорий атріум у центральній 25-поверховій башті.

Індивідуальні планування квартир (включно з комунікаціями та мокрими зонами), просторі балкони та тераси, панорамне скління, швидкісні ліфти, протипожежні вхідні двері, автономне опалення, система очищення питної води, консьєрж-сервіс.

Linden Luxury Residences

Найдорожче житло у Києві: хто будує та як воно виглядає
Фото: lun.ua

вул. Лютеранська, 18в, Печерський район

Забудовник: Budhouse Group (Анатолій Шкрібляк)

Проєкт: архітектурна майстерня Андрія Пашенька

Ціна: від $4300 до $8000 за кв. м. У середньому – $5000/кв. м

Площі квартир: 75–100 кв. м (однокімнатні), 84–180 кв. м (двокімнатні),215–250 (трикімнатні), 550 (багатокімнатні).

Проєкт являє собою один 14-поверховий будинок з двох рівномірних частин (вигляд «розкритої книги»).

Кількість квартир 140, паркінг на 250 машиномісць, комерційні приміщення.

Будинок розташовано на старих Печерських Липках, поблизу урядового кварталу, «Будинку з химерами», театру ім. І. Франка, ЦУМу, станції метро «Хрещатик» та однойменної вулиці.

Інфраструктура Linden Luxury Residences – парк та зона барбекю на даху будівлі, кінозал, SPA-комплекс, фітнес-зал, дитячий клуб, переговорні кімнати, сховище для шуб, окремі комори для кожної квартири. Індивідуальні планування по типу резиденцій, прозорі балкони, панорамні вікна.

Andriyivsky City Space

Найдорожче житло у Києві: хто будує та як воно виглядає
Фото: lun.ua

Вул. Андріївська, 22, Подільський район

Забудовник: Saga Development (власник Андрій Вавриш)

Проєкт: Buro Architects

Ціна: від $3600 до 4700 кв. м.

Площі квартир: Три- та чотирикімнатні квартири площею від 100 до 208 кв. м

Проєкт являє собою один поліфункціональний будинок клубного типу, заввишки 9 поверхів, який містить 16 апартаментів, комерційні та офісні приміщення. Підземний паркінг на 68 машиномісць.

Будівництво ведеться у старій частині Подільского району, поблизу Андріївського узвозу та вул. Набережно-Хрещатицької, у пішій доступності до вул. Сагайдачного, Поштової та Контрактової площ (та однойменних станцій метро), фунікулеру, річкового порту.

Інфраструктура Andriyivsky City Space передбачає 9600 кв. м офісних та 2250 кв. м комерційних площ, коворкінг-простір, панорамний ресторан на даху, внутрішнє подвір’я з садом.

Забудовник пропонує покупцям квартири-апартаменти з вільним плануванням, панорамними вікнами та видовими терасами.

ЖК Tetris Hall

Найдорожче житло у Києві: хто будує та як воно виглядає
Фото: lun.ua

Вул. Ділова/Анрі Барбюса, 1/2 (перша черга), Ділова, 5 (друга черга), Печерський район

Забудовник: KAN Development (засновник Ігор Ніконов)

Проєкт: архітектурна майстерня Андрія Пашенько

Ціна: від $4500 до $6000 кв. м.

Площі квартир: 52–54 кв.м (однокімнатні), 70–110 кв. м (двокімнатні),130–190 (трикімнатні), 190–210 (чотирикімнатні), від 220 (п’ятикімнатні).

Об’єкт складається з двох 25-поверхових веж, сполучених між собою скляним переходом, 420 квартир та трирівневого підземного паркінгу.

Комплекс розташований на перетині Печерського та Голосіївського районів, поруч із великою кількістю офісів та представництв. У кроковій доступності НСК «Олімпійський» та станція метро «Олімпійська», Театр оперети, Планетарій, палац «Україна», вул. Велика Васильківська з великою кількістю магазинів та закладів.

Інфраструктура ЖК Tetris Hall складається з закритого подвір’я із дитячими, спортивними майданчиками та ландшафтним дизайном, лаунжу з басейном та зоною барбекю на даху, лобі та консьєрж-сервісу. У комплексі наявне автономне опалення, швидкісні ліфти, система «розумний будинок», приміщення для зберігання габаритних речей.

Об’єкт вже повністю завершений та введений в експлуатацію, але ще є можливість придбати квартиру від забудовника.

ЖК Taryan Towers

Найдорожче житло у Києві: хто будує та як воно виглядає
Фото: lun.ua

Вул. Іоана Павла ІІ, 12, Печерський район

Забудовник: Taryan Group у партнерстві з «Познякижилбуд» (Артур Мхітарян)

Проєкт: Джон Доуз (Великобританія)

Ціна: від $3500 до $4500 кв. м

Площі квартир: 61–63 кв. м (однокімнатні), 82–92 кв.м (двокімнатні),112–128 (трикімнатні).

Проєкт складається з трьох футуристичних 30-поверхових веж, поєднаних 4-поверховим стилобатом та скляними переходами на верхньому рівні. 574 квартири та підземний паркінг на 670 паркомісць.

Будівництво ведеться у Печерському районі, поблизу бул. Лесі Українки та Дружби Народів, вул. Старонаводницька. В пішій доступності – станції метро «Дружби народів» та «Печерська», ботанічний сад ім. Гришка.

Інфраструктура Taryan Towers передбачає оздоблення дахів веж: парк зі штучним озером, зимовий сад, панорамний ресторан та прогулянкові доріжки на висоті 30-го поверху. У стилобаті планується ТРЦ з продовольчим супермаркетом. На даху стилобату – зона відпочинку з басейном. Також до інфраструктури комплексу входить вже діючий SPA-курорт Tsarsky з басейном та фітнес-клубом.

Першу башту проєкту вже введено в експлуатацію, дві наступні – в процесі будівництва.

ЖК Obolon Residences

Найдорожче житло у Києві: хто будує та як воно виглядає
Фото: lun.ua

Просп. Оболонський, 26; Оболонський район

Забудовник: Dragon-Ukrainian Properties & Development plc (Томаш Фіала)

Проєкт: архітектурне бюро Benoy

Ціна: від $2500 до $3600 кв. м.

Площі квартир: 60–68 кв. м (однокімнатні), 83–93 кв. м (двокімнатні),110–138 (трикімнатні), 115–165 (чотирикімнатні), від 220 (представницькі пентхауси).

Об'єкт складається з трьох секцій заввишки 24-26 поверхів, об'єднаних спільним стилобатом, 436 квартир та дворівневий підземний паркінг на 250 машиномісць.

Комплекс розташовано у престижній частині Оболонського району, поруч станції метро «Мінська», ТРЦ Dream Town та Obolon Smart Plaza, у пішій доступності від Оболонської набережної, парку «Наталка» та київського гольф-центру.

До інфраструктури Obolon Residences входять лаун-зона з джакузі на даху, кінотеатр, фітнес-зал, переговорні кімнати, внутрішнє подвір’я з дитячими та спортивними майданчиками, стильні лобі та консьєрж-сервіс. Окремі пральна та дитяча кімната. Комплекс обладнано централізованою системою «Розумний будинок».

Усі три секції вже введено в експлуатацію.

ЖК Krauss Gallery

Найдорожче житло у Києві: хто будує та як воно виглядає
Фото: lun.ua

Вул. Круглоуніверситетська, 5-7; Печерський район

Забудовник: «Креатор-Буд» (Ігор Гуда)

Проєкт: архітектурне бюро АІММ

Ціна: від $3800 до $6000 кв. м.

Площі квартир: 51–67 кв. м (однокімнатні), 60–100 кв. м (двокімнатні), 230 кв. м (трикімнатна).

Проєкт являє собою один 10-поверховий будинок преміум-класу на 73 квартири з підземним паркінгом на 83 автомобілі.

Будівля споруджується в історичному середмісті. Поруч з Бесарабським ринком, вул. Хрещатик, театром ім. Лесі Українки, ЦУМом, Печерськіми Липками та станцією метро «Театральна».

Інфраструктура будинку передбачає офісні та комерційні приміщення на перших поверхах, загальну терасу з бібліотекою та кафе, лаунж-тераси на верхніх поверхах, закрите подвір’я, дизайнерське лобі, переговорні кімнати, фітнес-зал. Центральне кондиціювання та автономне опалення, швидкісні ліфти, панорамні вікна та тераси в кожній квартирі.

БФК Intergal City

Найдорожче житло у Києві: хто будує та як воно виглядає
Фото: lun.ua

Вул. Старонаводницька, 16б, Печерський район

Забудовник: «Інтергал-Буд» (Володимир Зубик)

Проєкт: дизайн публічних зон майстерня Sivak+ Partners

Ціна: від $2200 до $8000 (пентхауси) кв.м.

Площі квартир: 44–82 кв.м (однокімнатні), 66–137 кв.м (двокімнатні), 85–275 (трикімнатні), 155–235 (чотирикімнатні).

Проєкт передбачає будівництво п’яти футуристичних веж різної поверховості (10–23–25–27), суспільного простору, торгівельного та бізнес-центру. 700 квартир та кілька паркінгів: підземний, надземний та гостьовий на 1350 машиномісць.

Будівництво ведеться у верхній частині Печерська, поруч із приватною забудовою, Києво-Печерською Лаврою, Співочим полем, бул. Лесі Українки. В пішій доступності – станція метро «Печерська», вул. Московська.

Інфраструктура «футуристичного міста майбутнього» включає торгові та офісні площі, SPA-комплекс з басейном та фітнес-залом, коворкінг, конференц-холи та кінотеатр. Панорамні приватні та загальні тераси на різних рівнях; внутрішню територія з парком, фонтаном, зонами відпочинку та дитячим майданчиком.

ЖК Illinsky House

Найдорожче житло у Києві: хто будує та як воно виглядає
Фото: lun.ua

Вул. Набережно-Хрещатицька, 21; Подільський район

Забудовник: Cityconsult Development (власником значиться Павло Колесник, але компанію пов’язують з Віктором Поліщуком, власником торгівельних мереж «Ельдорадо», ТРЦ  «Гулівер» у Києві)

Проєкт: архітектурна майстерня Андрія Пашенька

Ціна: від $3100 до $4400 кв. м.

Площі квартир: 47–64 кв. м (однокімнатні), 82–94 кв.м (двокімнатні), 102–133 (трикімнатні).

Проєкт складається з двох будинків зі змінною поверховістю (5-8 поверхів), у стриманому класичному стилі оточуючої забудови. 125 квартир та підземний паркінг на 143 паркомісця.

Будівництво ведеться в історичній частині Подолу, поблизу набережної, Поштової та Контрактової площ (й однойменних станцій метро), фунікулеру, річкового вокзалу, Іллінської церкви.

Інфраструктура будинку передбачає торгівельну галерею, офісні приміщення та апарт-готель на нижніх поверхах. Подвір’я з ландшафтним дизайном, лобі, консьєрж-сервіс, контроль якості повітря.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло