6 книг, які допоможуть знизити стрес та тривожність

6 книг, які допоможуть знизити стрес та тривожність

Як розібратися з цими почуттями та змінити власні реакції

6 книг, які допоможуть знизити стрес та тривожність
Фото: unsplash.com

Кожного дня ми відчуваємо стрес та тривогу: коли не вкладаємось у дедлайн, коли обставини раптово змінилися, чи ми просто забули вдома гаманець. Усе це впливає на наше самопочуття, думки та дії. Дослідження свідчать: щонайменше один із шести дорослих людей щотижня відчуває проблеми з ментальним здоров'ям, а один із п'яти навіть бодай раз замислювався про самогубство. Це означає, що психічне здоров’я неймовірно вразливе, а турбота про нього – необхідність.

До Всесвітнього дня психічного здоров’я керівниця контент-команди застосунку Headway Настя Бондаренко розповіла Mind про шість книг, здатних допомогти в боротьбя зі стресом, а відтак – почуватися краще.

1. «Почувайся добре. Нова терапія настрою» Девід Д. Бернс

Видавництво: «Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля»

Недарма добірка починається саме з цієї книги, адже її назва повністю відповідає змісту. Доктор медицини, професор психіатрії Стенфордського університету Девід Бернс розповідає про клінічно перевірені методи боротьби з пригніченим настроєм та тривогою.

Книга допоможе виявити можливі ознаки депресії та запобігти їй. Вона вчить працювати над самооцінкою, конструктивно сприймати критику, розповідає, як позбутися смутку й почуття провини.

Впевнена, що ця книга може допомогти її читачам почуватися добре


2. «Втрачені зв’язки: справжні причини депресії та несподівані рішення» Йоганн Харі

Видавництво: Bloomsbury

Ретельне дослідження глибинних причин депресії, одкровення про Велику фарму та відблиск надії. Це все – головні причини прочитати «Втрачені зв’язки».

У своєму бестселері за версією New York Times Йоганн Харі пропонує поглянути на депресію по-новому – крізь призму того, як світ впливає на наше психічне здоров’я.

Він розповідає, чому не завжди варто шукати проблему лише у собі.


3. «Хочете про це поговорити? Нотатки психотерапевта в 58 сеансах» Лорі Готтліб

Видавництво: BookChef

Серед усіх книг про психічне здоров’я унікальність цієї у тому, що Лорі Готтліб розкриває проблему як з боку терапевта, так і пацієнта.

Автор проведе вас у нелегку подорож, мета якої – знайти сенс життя та подолати внутрішні труднощі.

Саме тому «Хочете про це поговорити?» корисно прочитати як тим, хто тільки замислюється про терапію, так і тим, хто вже у цьому човні.


4. «Не годуйте мавпу!: Як вийти із замкнутого кола неспокою та тривоги» Дженніфер Шеннон

Видавництво: «Сварог»

Ви двічі перевіряєте, чи вимкнена праска, щоразу, коли виходите з дому? Складаєте списки всього і завжди? Пропускаєте дедлайни через перфекціонізм? Тоді ви годуєте «мавпу» тривоги та знаходитесь у замкнутому колі неспокою.

Тривожні думки схожі на стрибаючу мавпу у пошуках безпечного місця. Прагнення уникнути того, чого ви боїтесь, не знижує тривогу, а лише живить набридливу тваринку у вашій голові.

Так говорить психотерапевтка Дженніфер Шеннон, і у своїй книзі вона пропонує практичні поради та методи когнітивно-поведінкової терапії. Вони покликані допомогти подолати страхи та вимкнути постійний режим занепокоєння.

Без перебільшення, вважаю книгу «Не годуйте мавпу!» посібником зі зниження тривожності для кожної людини.


5. «Як подолати неспокій і почати жити» Дейл Карнегі

Видавництво: «КМ-Букс»

Це одна з перших у світі прикладних книг для ментального здоров’я. Написана Карнегі у 1948 році, вона стала справжньою класикою та допомогла мільйонам людей.

Автор присвятив багато часу вивченню проблем тривожності, адже хвилювання заважало йому самому жити повноцінно. «Найнеуспішніший хлопець Нью-Йорка», як він називає себе у передмові, створив успішний посібник з покращення життя.

Тож, якщо ви шукаєте перевірені часом стратегії подолання тривоги, Дейл Карнегі може стати гарним порадником.


6. «13 звичок, яких позбулися сильні духом люди» Емі Морін

Видавництво:  «Фабула»

Жалість до себе насправді буває досить привабливою. Вона дозволяє перекласти відповідальність на життєві ситуації чи інших людей. Проте це – погана стратегія, адже вона призводить до втрати контролю над життям.

Психологиня Емі Морін доводить, що сильні люди не наділяють владою обставини, у яких опинилися. Її книга вчить, як бути автором свого життя, досягати мети та жити повноцінно. За словами Емі, «13 звичок, яких позбулися сильні духом люди» є збірником усього, чого вона навчилася сама за багато років. Книга допоможе вийти із зони комфорту заради розвитку та зрозуміти, що ваші можливості безмежні.

Кожна книга зі списку може стати помічником у цьому та дозволить почуватися краще. А одне з досліджень показало, що читання знижує рівень стресу більш ніж на 60%. Якщо ж обрати книги про ментальне здоров’я, то можна не лише заспокоїтись в моменті, а й розібратися у природі тривоги та стресу, зрозуміти свої реакції та почати змінювати їх.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло