7 криптовалют, у які можна вкластися всупереч падінню ринку

7 криптовалют, у які можна вкластися всупереч падінню ринку

Такого різкого падіння не було з травня 2021 року

Этот материал также доступен на русском языке
7 криптовалют, у які можна вкластися всупереч падінню ринку

Ніколи такого не було, і ось знову: ринок криптовалют обвалився. У ніч на 4 грудня всі основні монети синхронно втратили в ціні – такого різкого падіння не було з травня 2021 року. Наприклад, біткоїн, який ще напередодні торгувався близько $57 000, раптом впав до $42 000. У цьому матеріалі, який було підготовано спільно з криптобіржею Currency.com, пояснюється, чому падіння – це добре, і розповідається, яку вигоду можна з нього отримати, навіть якщо ви новачок у криптовалютах.

Чому криптовалюти так впали?

Винен черговий штам коронавірусу, омікрон. Трейдери злякалися потенційних нових обмежень, які можуть змінити ланцюжки поставок і знову вдарити по економіці. У мінус пішли далеко не лише криптовалюти. Фондові та сировинні ринки по всьому світу, валютні ринки країн, що розвиваються, також опинилися в червоній зоні. Американські індекси просіли в середньому на 2,5%, європейські – від 2,5% до 4%. Трохи більше ніж на 1% знизився до долара і російський рубль.

Зазвичай такої кореляції між котируваннями акцій та цінами криптовалют немає, але тільки не цього разу. Все через те, що цієї осені були ще й інші інфоприводи, до яких криптовалюти набагато чутливіші. Ось лиш деякі з них:

  • Заборона на будь-які криптовалютні операції з боку китайського ЦБ у вересні;
  • Посилення регулювання на ринку з боку США;
  • Підготовка до заборони криптовалют у Росії.

З огляду на всі ці новини неможливо з упевненістю передбачити, коли відбудеться черговий обвал криптовалют. Проте незайве подумати, як до нього підготуватися і в які валюти/монети встигнути інвестувати за низькою ціною, коли обвал врешті станеться.

1. Біткоїн та ефіріум

Купити біткоїн та ефіріум дешево вже не вийде ніколи – з цим треба змиритися. Але придбати частки цих монет, поки вони коштують дешевше, ніж зазвичай, досить заманливо.

У жовтні багато інвесторів знову підвищили свої прогнози щодо BTC. Причин декілька, але головна – запуск інвестиційного фонду на базі монети у США. Вашингтон нарешті зібрався наділити галузь всеосяжною стратегією регулювання. Якщо регулятори оберуть максимально жорсткий підхід щодо більшості криптовалют, ринок може розділитися на визнані владою США активи та ті, які цього статусу не мають. Але в першу категорію потрапить ціла низка монет. І біткоїн тут – претендент номер один, так само як і ефіріум, на базі мережі якого побудовано більшість популярних нині NFT.

7 криптовалют, у які можна вкластися всупереч падінню ринку
Динаміка ціни Bitcoin. Джерело: криптобіржа Currency.com

2. Cardano

Монета Cardano (ADA) – шоста за величиною криптовалюта на листопад 2021 року, а після офіційної появи в секторі децентралізованих фінансів (DeFi) вона може піднятися ще на кілька позицій вище. Підігріти інтерес покупців можуть і новини про появу так званих смарт-контрактів – договорів, яким не потрібні посередники, тому що обидві сторони підписують їх самі в мережі блокчейн.

3. Binance Coin

Binance Coin (як і Cardano) цікавить інвесторів насамперед у контексті DeFi як конкурент ефіріуму. Поки творці Ethereum зволікають з оновленнями мережі та прискоренням транзакцій, Binance Coin має чудовий шанс обійти конкурента на повороті. Одним словом, інвестиції в цю криптовалюту цілком можуть стати перспективними на довгій дистанції.

4. XRP

Криптовалюта XRP може отримати позитивну переоцінку та виявитися перспективною інвестицією у криптовалюту. Крім того, поріг купівлі цієї монети досить низький – 1 XRP коштує менше за долар. Компанія Ripple, яка стоїть за XRP, активно розвиває технічні рішення для транскордонних платежів. Незабаром їхні продукти можуть почати використовувати декілька центробанків азійських країн та Великобританія.

Є й мінус, на який потрібно зважати – компанія-розробник Ripple продовжує судову тяганину із Комісією з цінних паперів США (SEC). Можливо, їм вдасться довести, що їхня монета не є цінним папером. Проте враховувати ризик заборони XRP на території США також варто.

5. Polkadot

Головний задум проєкту Polkadot – підвищити сумісність різних блокчейнів усередині однієї платформи. Проєкт навіть називали «вбивцею Ethereum». Компанія швидко розвивається. У 2020 році вона запустила «полігон» для перевірки кодів – Kusama.

І хоча криптовалюта Polkadot – це лише додаток до головної мети мережі, вона досить активно використовується як у самій екосистемі, так і поза нею. Наразі монета вже на 9-му місці за величиною серед топ-100 криптовалют.

6. Avalanche

Токен Avalanche (AVAX) – це криптовалюта однойменної мережі. Її мета – прискорити транзакції токенів і зробити смарт-контракти та DApps (децентралізовані додатки) простішими та швидшими у використанні.

У середині листопада Avalanche оголосила про партнерство з одним із гігантів аудиторського ринку, фірмою Deloitte. Це позначилося різким зростанням AVAX – 16 листопада токен був на позначці $94,03 і всього за пару днів зріс до максимуму в $110,31. На момент написання цієї статті Avalanche була 10-ю криптовалютою у світі за величиною. Аналітики одностайні в тому, що на 2022 рік перед цією монетою відкриваються найрайдужніші перспективи – до кінця року, за різними оцінками, вона коштуватиме від 230 до 280 доларів.

7. Chainlink

Відносно молодий, але вже помітний і яскравий гравець крипторинку Chainlink має схожу з Polkadot мету – зробити сервіс-посередник між блокчейнами та смарт-контрактами. Серед партнерів Chainlink – глобальна платіжна система SWIFT, від якої США вже років 7 погрожують відключити Росію у найбільш радикальному варіанті санкцій. Крім того, Chainlink купили у свій портфель інвестори іменитого фонду Grayscale. Ще одним користувачем Chainlink нещодавно стало міжнародне інформагентство Associated Press.

Щоправда, монету справедливо критикують за надто слабке відновлення від падіння ринку, а ще за те, що більшу частину її обороту тримають великі інвестори – зараз їм належить близько 7% загального обсягу Chainlink.

7 криптовалют, у які можна вкластися всупереч падінню ринку
Динаміка ціни Chainlink. Джерело: криптобіржа Currency.com

Повідомлення містить інформацію про рух ринку, не є інвестиційним дослідженням, не повинно розглядатися як інвестиційна рада та є суб'єктивною точкою зору на об'єкт повідомлення автора матеріалу. Попередні показники не є надійним індикатором майбутньої динаміки цін.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло