Новий поворот: як американські газові трейдери «ловлять хвилю»

Новий поворот: як американські газові трейдери «ловлять хвилю»

І чим при цьому надихаються

Этот материал также доступен на русском языке
Новий поворот: як американські газові трейдери «ловлять хвилю»
Фото: depositphotos.com

Війна росії проти України руйнує застарілі зв'язки та створює нові, які визначають контури майбутнього взаємовигідного партнерства. Це очевидно на європейському газовому ринку, де російський «газпром» втрачає лідерство через агресивну політику кремля, поступаючись нішою конкурентам із США, Норвегії, Катару та Африки.

«Провідний енергетичний трейдер США Білл Перкінс побачив можливості заробити на європейському газовому ринку після вторгнення росії в Україну», – повідомила нещодавно газета Financial Times.

Mind переказує цю історію, яка доводить, що бізнес з обох боків Атлантики зараз як ніколи налаштований зміцнювати зв'язки між Америкою та Європою.

Кращий час

Перший мільярд доларів Білл Перкінс записав на свій рахунок під час роботи в хедж-фонді Centaurus Energy Advisors Джона Арнольда – бізнесмена з Х'юстона, який так вдало керував енергоактивами, що на Уолл-стріт його почали називати «королем природного газу».

Компанію Skylar Capital Перкінс зареєстрував у Х'юстоні 10 років тому, а тепер він запросив команду з торгового дому Glencore для відкриття британського офісу.

Це, за інформацією FT, Натан Аренц, колишній голова Glencore з газового трейдингу, Лайонел Грін, спеціаліст з деривативів сировинних товарів, і ще один аналітик, які приєднуються до нещодавно створеної британської компанії Skylar Energy Advisors, що торгуватиме в Європі газом, електроенергією та квотами на викиди вуглецю.

Рішення Skylar обґрунтовано тим, що Євросоюз прагне зменшити свою залежність від російського газу, а виробники СПГ із США налаштовані компенсувати дефіцит палива, що виник.

Перкінс, який також відомий як успішний гравець у турнірах покеру і кінопродюсер, сказав, що «зараз, ймовірно, найкращий час для торгівлі природним газом». «Відтоді як я почав займатися газовим трейдингом в Centaurus [близько 20 років тому], я не бачив стільки можливостей», – зазначив він.

Але така ситуація не триватиме вічно. За словами бізнесмена, «спочатку ви отримуєте величезний попит, потім надлишок пропозиції, яка може тривати протягом наступних п'яти років».

Нові можливості

Перкінс каже, що у його хедж-фонді «дуже низький рівень ризику», незважаючи на високу невизначеність навколо ситуації в Україні. Але його торгова стратегія щодо ф'ючерсів і опціонів на газ та електроенергію під час війни враховує «значну ймовірність великих втрат».

Він прогнозує, що європейські ціни на газ протягом певного часу залишатимуться високими, оскільки ЄС поставив за мету скоротити до мінімуму споживання російського газу. Такі зміни на газовому ринку відкривають великі можливості для торгівлі.

Перкінс, який розпочав свою кар'єру на початку 1990-х клерком-стажером у залі Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX), сказав, що планує розширити свій британський офіс до 10–12 фахівців з інвестицій. Компанія базуватиметься в Лондоні, який є визнаним центром енерготрейдингу та зберіг цю репутацію у діловому світі після Brexit.

Поворотний момент

Розширення Skylar відбувається зараз, коли хедж-фонди, що торгують газом, нафтою та іншими сировинними товарами, переживають період небувалого розквіту. Багато хто з них, як зазначає FT, закрилися в останнє десятиліття, коли було важко заробляти на непередбачуваних і нестабільних ринках, що часто падали. Але фонди, які встояли, тепер змогли досягти великих успіхів.

Skylar Capital Білла Перкінса з інвестиціями в активи на $430 млн, який торгує деривативами на природний газ та електроенергію, зріс більш ніж на 100% у 2021 році та на 182% – за перші шість місяців цього року завдяки ситуації на європейському газовому ринку.

Фонд Andurand Commodities Discretionary Enhanced з інвестиціями в активи на $760 млн, що належить нафтотрейдеру П'єру Андюрану, у першому півріччі 2022-го зріс на 110%.

Штрихи до портрета

Перкінс, пристрасний колекціонер творів афроамериканських художників, у травні потрапив у заголовки новин після того, як купив знамениту картину Ерні Барнса «Цукрова хатина» більш ніж за $15 млн. Під час торгів на аукціоні Christie's бізнесмен азартно піднімав ставки та збільшив початковий естимейт картини – $150 000 – у сто разів.

Новий поворот: як американські газові трейдери «ловлять хвилю»

Власник Skylar Capital відомий також як кінопродюсер. Він брав участь у створенні трилера «Немислиме» (у головній ролі Семюель Л. Джексон) та комедійного бойовика «Бейтаун поза законом» з Біллі Бобом Торнтоном та Євою Лонгорією. За даними сайту The Hendon Mob, дохід Перкінса від участі у професійних турнірах покеру перевищив $5,4 млн.

Розвитку відносин Європи та США сприяє не лише взаємовигідна торгівля газом, а й футбол. Трейдер Джон Арнольд, у якого працював Джон Перкінс, був серед лідерів ініціативної групи, яка домоглася того, щоб Х'юстон став одним із міст, що прийматимуть чемпіонат світу з футболу FIFA World CUP у 2026 році.

Про те, яка діяльність стала для Арнольда пріоритетною після того, як він пішов з трейдингу, можна прочитати в архівній публікації Mind «Не всі йогурти однаково корисні»: як колишній газовий трейдер з Уолл-стріт бореться із псевдонаукою.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло