Помилятися, але не облажатися: навіщо читати книжку «Чемні дівчата не сидять у просторих кабінетах»

Помилятися, але не облажатися: навіщо читати книжку «Чемні дівчата не сидять у просторих кабінетах»

І яка поведінка здатна привести до справжнього кар’єрного успіху будь-яку жінку

Помилятися, але не облажатися: навіщо читати книжку «Чемні дівчата не сидять у просторих кабінетах»

Вірус COVID-19 назавжди змінив корпоративний світ та ставлення до роботи. Обмежене відвідування офісів, яке стало звичайним явищем для співробітників компаній у розпал пандемії, досі залишається одним із найпопулярніших трендів як у західних країнах, так і в Україні, яка дев'ятий місяць бореться з російською агресією.

Мода на трудоголізм, коли люди значну частину свого часу віддавали корпораціям, перетворюючись на «офісних солдатів», але нехтували власними пріоритетами,  залишилася в минулому. Тепер затребуваний пошук оптимального балансу між особистими інтересами та кар'єрою, свободою та зайнятістю.

Американський коуч Лоїс Френкел, яка написала книгу «Чемні дівчата не сидять у просторих кабінетах», зібрала та проаналізувала 133 помилки, які несвідомо роблять жінки, прагнучи успіху в кар'єрі, незалежно від віку, досвіду та історичних реалій, що супроводжують їхнє життя.

Оригінальна назва: Nice Girls Don’t Get The Corner Office. Unconscious Mistakes Women Make That Sabotage Their Careers 

Бекґраунд. Свою книгу Лоїс Френкел написала, як вона каже, для феміністок та феміністів – жінок та чоловіків, які поважають права та свободи одне одного. Український переклад зроблено за виданням 2014 року, що було присвячено десятій річниці виходу книги на американському ринку. Тому в наші дні деякі погляди Лоїс Френкел можуть здатися застарілими. Але як досвідчений коуч і автор, вона вказує напрям для роздумів та порушує важливі питання, що вимагають критичного аналізу з урахуванням специфіки особистої ситуації читача.

Видавництво: #книголав

Наклад: 2500 прим. 

Сюжет. Напевне, кожна сучасна жінка чула в дитинстві: «Будь ніжною, тихою, слухняною – ти ж дівчинка». І кожна згодом, у дорослому житті випробовувала на власному досвіді, як подібні настанови заважають досягати успіху в навчанні чи кар'єрі. 

Силу цього маніпулятивного твердження не змогла послабити навіть довга історія боротьби жінок за рівні права з чоловіками, а також еволюція підходів до виховання. Безперечно, якісь зміни відбуваються, але надто повільно, і показники залишаються, як і раніше, низькими.

Лоїс Френкел наводить дані консалтингової компанії McKinsey. Згідно з ними, серед виконавчих директорів компаній рейтингу Fortune 500 – 3,8% жінок. В усьому світі лише 8% топменеджерів – жінки. Серед американських законодавців   – 23,7% жінок. В усьому світі лише 20 жінок очолюють держави. Серед парламентарів у світі лише 20,3% жінок (браво нордичним країнам, де парламентарок аж 40%!).

У світі досі великий гендерний розрив в оплаті праці: в Японії та Кореї найбільший (28% та 39% відповідно); а найменший – в Угорщині, де складає всього 4%.

У США білі жінки заробляють 77% того, що отримують за ту саму роботу чоловіки.

За рік після випуску з університету жінки заробляють на 8% менше, ніж їхні однокурсники чоловічої статі, а за 20 років розрив зростає до понад 20%.

Основну причину такої ситуації Лоїс Френкел вбачає у помилках, які схильні робити жінки. Вона їх розділила на сім тематичних розділів: Кар'єрна гра, Поведінка, Мислення, Особистий бренд та Самопрезентація, Манера говорити та спілкуватися, Зовнішній вигляд, Реагування.

Цінне доповнення у книзі – авторський план особистого розвитку, який кожна читачка може скласти для себе, орієнтуючись на висновки, зроблені під час вивчення власних помилок. Сенс такого плану в тому, серед іншого, щоб змусити невпевнених у собі жінок залишити сумніви та взяти на себе відповідальність щодо покращення якості життя.

«Щойно людина бере на себе зобов'язання, вступає в дію Провидіння… У сміливості все: і геніальність, і сила, і магія. Не відкладайте, дійте негайно», – нагадує Лоїс Френкел відому цитату німецького поета Ґете.

Вам сподобається, якщо: ви вважаєте за краще бути автором свого життя, націлені поліпшити його якість і прагнете успіху, який принесе справжнє, а не скороминуще задоволення.

Вам не сподобається, якщо: ваші життєві пріоритети вичерпуються усталеним німецькомовним висловом про Три «К» – Kinder (діти), Kirche (церква), Küche (кухня), що описує консервативні уявлення про цінність та роль жінки в суспільстві.

Головна причина прочитати: незалежно від віку, соціального статусу та посади, завжди треба знати помилки «чемних дівчат», які можуть впливати на кар’єру і життя, ба навіть руйнувати їх. Читаючи книжку «Чемні дівчата не сидять у просторих кабінетах», ви впізнаватимете власні помилки і дізнаєтесь раціональні способи їх уникнути.

У тому ж дусі:

«Дівчина-вогонь». Кара Елвіл Лейба

Ким би ви були, якби перестали грати за чужими правилами? Що б ви створили, якби вас нічого не стримувало? Тепер, коли жінки гуртуються у сестринські спільноти, розуміючи, наскільки співпраця важливіша за суперництво, настав час піти ще далі і створити собі кар’єру за межами найбурхливіших фантазій – без дозволу бути обраною чи отримати схвалення.


«Жінка, яка має план. Життя, сповнене пригод, краси й успіху». Мей Маск

Правила життя від супермоделі та мами Ілона Маска, яка вже розміняла восьмий десяток. Її особистий досвід переконує, що успіх не залежить від віку. У 30 вона розлучилася і залишилася одна з трьома дітьми. У 40 переїхала на інший континент і почала життя із чистого аркуша. У 50 намагалася відкрити свій бізнес у Нью-Йорку. У 60  її життя більш-менш прийшло до рівноваги: діти, онуки, робота. А після 70 вона стала затребуваною і щасливою, як ніколи. Це книга, яка справді надихає та запалює. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло