Куди піти: головні події 12–19 лютого

Куди піти: головні події 12–19 лютого

Тиждень ізраїльського кіно, третій фільм про Людину-мураху, виставка художниці Ольги Петрової «Сьогодні та позавчора» та інші події найближчого часу, на які варто звернути увагу

Куди піти: головні події 12–19 лютого
Кадр зі стрічки «Людина-мураха та Оса: Квантоманія».

У неділю, 12 лютого, у Центрі сучасного мистецтва «Білий Світ» (вул. Євгена Чикаленка (Пушкінська), 21А) триватиме виставка художниці Ольги Петрової «Сьогодні та позавчора». 

Експозиція виставки складається з трьох частин. У першій представлено живописні полотна 2000-х років, у котрих домінують потужні хвилі кольору від біло-перлинного, нюансованого вальорами, до активного, аж пекучого червоного. У другій частині – експозиції графічних творів 1970-х років. Ольга Петрова звертається до витоків власної художньої творчості, до першої своєї спеціалізації як ілюстраторки. Репрезентовано цикл ілюстрацій (туш, перо, 1965) до роману Сервантеса «Дон Кіхот». Ще одна серія складається з ілюстрацій (літографія, 1972) до «Божественної комедії» Данте Аліг’єрі. Третя частина графічної експозиції – серія станкової графіки «Тбілісі – любов моя» (офорт, 1988). Ці роботи є визнанням авторки в любові до Тбілісі як міста, де жили та працювали її старші друзі Сергій Параджанов, Елічка Ахвледіані, Микола (Кока) Ігнатов, а сьогодні працюють Лоретта Шангелія-Абашидзе та Теймураз Мурванідзе.

Куди піти: головні події 12-19 лютого

Початок об 11:00. Вхід вільний.


У середу, 15 лютого, у Будинку кіно (вул. Саксаганського, 6) відбудеться вечір короткометражних фільмів про кохання, у тому числі показ першого в Україні еротичного фільму.

У програмі – пікантні кіноісторії від молодих українських кінорежисерів, зустріч з акторами та режисерами, виставка: еротичні мотиви в сучасному живописі української мисткині Ксенії Дацюк, фотозони, ярмарок крафтових солодощів. 

До того ж «Кіноспільнота» та Благодійний фонд «Ми сильні. Ми вільні» збирає на квадрокоптер DJI Matrice 30T та оптичний приціл Leupold Mark 5HD для військової частини АО222, яка тримає оборону на Донецькому напрямку. Частина коштів від продажу квитків та солодощів піде на добрі справи для нашої країни.

Куди піти: головні події 12-19 лютого

Початок о 18:00. Вартість квитків: 100–200 грн.


У четвер, 16 лютого, у вітчизняному прокаті з’явиться нова стрічка, що запустить нову хвилю екранізацій коміксів Marvel «Людина-мураха та Оса: Квантоманія».

Партнери-супергерої Скотт Ленг і Гоуп ван Дайн повертаються на екрани, щоб продовжити свої пригоди як Людина-Мураха та Оса. Разом із батьками Гоуп, Генком Пімом і Джанет ван Дайн, вони досліджують Квантовий вимір та знайомляться з новими дивними створіннями й могутнім суперлиходієм Кангом Завойовником.

Розклад сеансів та вартість квитків слід уточнювати на сайтах кінотеатрів


Також у четвер, 16 лютого, у кінотеатрі «Жовтень» (вул. Костянтинівська, 26) стартує фестиваль «Тиждень ізраїльського кіно»

Подія відбудеться під гаслом «Кіно незламності». Це символічний посил, адже незламність – спільна риса народів Ізраїлю та України. Так, Ізраїль – це країна, яка в умовах постійної воєнної загрози створила передову систему безпеки, міцну економіку та провадить культурну діяльність, у тому числі розвиває кінематограф. Водночас Україна вже 11 місяців стримує російську агресію, і життя, зокрема культурне, тут також не стає на паузу – навіть попри війну та відключення світла тривають кінофестивалі.

На фестивалі покажуть чотири знакові ізраїльські фільми, визнані на батьківщині: у добірку ввійшли номінанти та лауреати Премії Ізраїльської кіноакадемії, а також фільми – учасники найбільшого кінофестивалю країни – Хайфського.

Куди піти: головні події 12-19 лютого

Розклад сеансів та вартість квитків слід уточнювати на сайті кінотеатру. 


У неділю, 19 лютого, у Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка (пл. І. Франка, З) відбудеться показ вистави за твором Шолом-Алейхема «Тев’є-Тевель» з Богданом Бенюком у головній ролі.

В історії кожного театру є знакові вистави, за якими прийдешні покоління звіряють свої мистецькі прагнення та уподобання. Для франківців однією з таких багато років була вистава «Тев'є-Тевель» за мотивами творів Шолом-Алейхема в адаптованій п'єсі Григорія Горіна.

Ідея бажаного та недосяжного проходить крізь всі події вистави, яка вирішена в трагікомічному жанрі, де крізь сльози лунає сміх, де є місце гумору, дотепності. І, звичайно, колоритній музиці, без якої також не обходиться життя...

Куди піти: головні події 12-19 лютого

Початок о 15:00. Вартість квитків: 50–500 грн. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло