Книжка тижня: «Купи собі той довбаний букет: та інші способи зібратися докупи від тієї, котрій вдалось» Тари Шустер

Книжка тижня: «Купи собі той довбаний букет: та інші способи зібратися докупи від тієї, котрій вдалось» Тари Шустер

І в який букет можна зібрати власне життя, прочитавши книжку

Книжка тижня: «Купи собі той довбаний букет: та інші способи зібратися докупи від тієї, котрій вдалось» Тари Шустер

Нами в житті керує маленька, але насправді велетенська, хоча ніби й звичайна на вигляд часточка «Не». Вона не схвалює, не підтримує, не розуміє, не дозволяє, не сприяє… Вона заповнює собою весь простір, сідає в нашу життєву вазу, мов квітка. Та в цій вазі мав би стояти зовсім інший букет.

Бекграунд. Авторка книжки Тара Шустер – письменниця, тренерка, драматургиня, дописувачка та колумністка The New Yorker, Forbes, інших видань. А ще – віцепрезидентка американського телеканалу Comedy Central, продюсерка комедійних шоу, відзначених престижними міжнародними нагородами.

Її книжка «Купи собі той довбаний букет: та інші способи зібратися докупи від тієї, котрій вдалось» стала одним із найпопулярніших бестселерів у світі серед тих, що вчать, як правильно жити.

У найкритичніший момент свого життя Тара могла зірватися й полетіти вниз. Але вона встояла, дала собі раду та видерлася на саму верхівку гори. І тепер розповідає іншим, як треба вибиратися з халепи. Найпопулярніші критики світу називають її феноменальним сторітелером, дивуючись неймовірно легкій здатності перетворювати чорні життєві обставини на подальші перспективні й білі.

«Книжка, що ви її зараз тримаєте в руках, – це історія того, як я виросла з людини-катастрофи, яка не надається до контролю й ненавидить себе, у щасливу-стабільну-вдячну-радісну й відкриту до пригод особу» – так описує вона свій шлях перетворення з розгубленої гусениці на щасливого метелика.

Оригінальна назва: Buy Yourself the F*cking Lilies: And Other Rituals to Fix Your Life, from Someone Who's Been There

Видавництво: Yakaboo Publishing, Київ

Наклад: 5000 примірників

Сюжет. Героїня прокинулась одного разу на уламках святкування свого 25-річчя. З виразними психологічними проблемами, наркотичною та алкогольною залежністю. Без кохання, без друзів, без перспектив. 

«Для тебе. На твоєму шляху. Будь готова дати жару» – такі слова-епіграф має книжка. І має насправді багато жару.

Вона вирішила стати найкращою за найгірших обставин. І ось що вона робила сама й тепер радить іншим.

  • Вести щоденник:

«Це місце для контакту зі своїм єством, із тим, у що ти віриш».

  • Робити фізичні вправи й загалом багато рухатись:

«Коли накриває страх, я мерщій починаю рухатись».

  • Бути за все вдячним у цьому житті:

«Кажу собі: яка я за все вдячна, навіть коли не почуваюся вдячно».

  • Категорично заборонити самій себе критикувати:

«Ти не стаєш успішнішою, дозволяючи прискіпливій і мстивій внутрішній сучці вступати в гру. Натомість ти стаєш невпевнена, сумніваєшся у власній вартісності».

  • Уміти ідентифікувати коло доброзичливців:

«Ти перестанеш змагатися за увагу людей, які, по правді сказати, не варті твого часу. Ти почнеш цінувати тих, хто вже є поруч із тобою і підтримують тебе».

  • Займатися бюджетуванням, але й дозволяти собі, чого хочеться:

«Купи собі ті срані лілії. Не економ на собі…Ти сильнішаєш, коли добре ставишся до себе».

  • Звільняти час для себе:

«Маємо навчитися балувати себе найсвятішою і найдефіцитнішою розкішшю: часом. Часом, коли нічого не робиш. Часом, коли читаєш. Часом, коли йдеш на прогулянку просто так… Наприкінці життя немає призу для «найзаклопотанішої» людини».

  • Не перейматися особливо ставленням інших людей до себе:

«Ми так багато втрачаємо часу, міркуючи про те, як інші ставляться до нас, а інші тим часом переважно взагалі про нас не думають. Усі вони занурені у власні історії».

  • І загалом – з’ясувати, що тебе надихає, і чіплятися за це зубами.

Авторка дає навіть жартівливий офіційний дозвіл на сповнення душі натхненням. І переконує: життя – це не вервечка криз, які треба пережити, а воно для того, щоб ним насолоджуватись. За будь-яких обставин. 


Вам сподобається, якщо: ви внутрішньо налаштовані на «інвентаризацію» власного життя та потребуєте конкретних порад щодо повсякденних ритуалів і матриці дій.

Книжку вигідно вирізняє і сучасний стиль, який навіть банальні істини вправно загортає у модну обгортку.

Вам не сподобається, якщо: ви прочитали багато книжок про те, «як-правильно-прожити-життя». Ця книжка особливо нічим вас не здивує, хіба що відвертими історіями з життя її авторки.

Головна причина прочитати: зрозуміти, що треба насамперед бути героями свого життя, а не його жертвами. 

У тому ж дусі:

Тосікадзу Кавагуті «Доки кава не охолоне» 

Книжка тижня: «Купи собі той довбаний букет: та інші способи зібратися докупи від тієї, котрій вдалось» Тари Шустер

Автор – 52-річний популярний японський письменник – розкручує тему людини та її минулого цікавим та нестандартним способом.

В одній цікавій кав’ярні ти замовляєш не просто каву, а маєш змогу здійснити подорож у часі. Сказати комусь слова, які чомусь було не сказано, побачитись із рідною людиною, душа якої відлетіла у вирій, чи дізнатися, що хотіла вам сказати одна небайдужа до вас людина, але не зробила цього з певних причин.

Цікава й незвичайна книжка! А з чим хотіли б зустрітись у своєму минулому ви, доки не захолола кава у вашій чарівній кав’ярні спогадів? 


Джолента Ґрінберґ, Кристен Майнзер «Як давати собі раду. Чого ми навчилися за 50 книжками із саморозвитку» 

Книжка тижня: «Купи собі той довбаний букет: та інші способи зібратися докупи від тієї, котрій вдалось» Тари Шустер

Біографія авторок цієї книжки – теж своєрідна книжка, бо містить дуже багато цікавого.

Джолента Ґрінберґ – нью-йоркська комедіантка, ведуча подкастів, її думки про попкультуру публікують NPR та BBC, а її комедійна електронна книжка «Сучасні гарпії», у якій вона порівнює домогосподарок із грецькими богами, стала бестселером Amazon. Також вона творець і співведуча популярного подкасту By the Book.

Кристен Майнзер – популярна авторка подкастів, продюсерка, спікерка. А також співавторка подкасту By the Book. Вона не гає даремно часу: написала на основі своїх подкастів кілька книжок, одна з яких – саме про те, як писати подкасти.

Спільна книжка зіркових авторок – експеримент, у якому вони перебували близько трьох років. Прочитали 50 мотиваційних книжок про те, як правильно жити, а потім аналізували всю цю інформацію на предмет корисності та, звісно ж, гумору. А без нього ніяк, особливо коли вас вчать, як вам треба жити.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло