Книжка тижня: «Купи собі той довбаний букет: та інші способи зібратися докупи від тієї, котрій вдалось» Тари Шустер
І в який букет можна зібрати власне життя, прочитавши книжку

Нами в житті керує маленька, але насправді велетенська, хоча ніби й звичайна на вигляд часточка «Не». Вона не схвалює, не підтримує, не розуміє, не дозволяє, не сприяє… Вона заповнює собою весь простір, сідає в нашу життєву вазу, мов квітка. Та в цій вазі мав би стояти зовсім інший букет.
Бекграунд. Авторка книжки Тара Шустер – письменниця, тренерка, драматургиня, дописувачка та колумністка The New Yorker, Forbes, інших видань. А ще – віцепрезидентка американського телеканалу Comedy Central, продюсерка комедійних шоу, відзначених престижними міжнародними нагородами.
Її книжка «Купи собі той довбаний букет: та інші способи зібратися докупи від тієї, котрій вдалось» стала одним із найпопулярніших бестселерів у світі серед тих, що вчать, як правильно жити.
У найкритичніший момент свого життя Тара могла зірватися й полетіти вниз. Але вона встояла, дала собі раду та видерлася на саму верхівку гори. І тепер розповідає іншим, як треба вибиратися з халепи. Найпопулярніші критики світу називають її феноменальним сторітелером, дивуючись неймовірно легкій здатності перетворювати чорні життєві обставини на подальші перспективні й білі.
«Книжка, що ви її зараз тримаєте в руках, – це історія того, як я виросла з людини-катастрофи, яка не надається до контролю й ненавидить себе, у щасливу-стабільну-вдячну-радісну й відкриту до пригод особу» – так описує вона свій шлях перетворення з розгубленої гусениці на щасливого метелика.
Оригінальна назва: Buy Yourself the F*cking Lilies: And Other Rituals to Fix Your Life, from Someone Who's Been There
Видавництво: Yakaboo Publishing, Київ
Наклад: 5000 примірників
Сюжет. Героїня прокинулась одного разу на уламках святкування свого 25-річчя. З виразними психологічними проблемами, наркотичною та алкогольною залежністю. Без кохання, без друзів, без перспектив.
«Для тебе. На твоєму шляху. Будь готова дати жару» – такі слова-епіграф має книжка. І має насправді багато жару.
Вона вирішила стати найкращою за найгірших обставин. І ось що вона робила сама й тепер радить іншим.
- Вести щоденник:
«Це місце для контакту зі своїм єством, із тим, у що ти віриш».
- Робити фізичні вправи й загалом багато рухатись:
«Коли накриває страх, я мерщій починаю рухатись».
- Бути за все вдячним у цьому житті:
«Кажу собі: яка я за все вдячна, навіть коли не почуваюся вдячно».
- Категорично заборонити самій себе критикувати:
«Ти не стаєш успішнішою, дозволяючи прискіпливій і мстивій внутрішній сучці вступати в гру. Натомість ти стаєш невпевнена, сумніваєшся у власній вартісності».
- Уміти ідентифікувати коло доброзичливців:
«Ти перестанеш змагатися за увагу людей, які, по правді сказати, не варті твого часу. Ти почнеш цінувати тих, хто вже є поруч із тобою і підтримують тебе».
- Займатися бюджетуванням, але й дозволяти собі, чого хочеться:
«Купи собі ті срані лілії. Не економ на собі…Ти сильнішаєш, коли добре ставишся до себе».
- Звільняти час для себе:
«Маємо навчитися балувати себе найсвятішою і найдефіцитнішою розкішшю: часом. Часом, коли нічого не робиш. Часом, коли читаєш. Часом, коли йдеш на прогулянку просто так… Наприкінці життя немає призу для «найзаклопотанішої» людини».
- Не перейматися особливо ставленням інших людей до себе:
«Ми так багато втрачаємо часу, міркуючи про те, як інші ставляться до нас, а інші тим часом переважно взагалі про нас не думають. Усі вони занурені у власні історії».
- І загалом – з’ясувати, що тебе надихає, і чіплятися за це зубами.
Авторка дає навіть жартівливий офіційний дозвіл на сповнення душі натхненням. І переконує: життя – це не вервечка криз, які треба пережити, а воно для того, щоб ним насолоджуватись. За будь-яких обставин.
Вам сподобається, якщо: ви внутрішньо налаштовані на «інвентаризацію» власного життя та потребуєте конкретних порад щодо повсякденних ритуалів і матриці дій.
Книжку вигідно вирізняє і сучасний стиль, який навіть банальні істини вправно загортає у модну обгортку.
Вам не сподобається, якщо: ви прочитали багато книжок про те, «як-правильно-прожити-життя». Ця книжка особливо нічим вас не здивує, хіба що відвертими історіями з життя її авторки.
Головна причина прочитати: зрозуміти, що треба насамперед бути героями свого життя, а не його жертвами.
У тому ж дусі:
Тосікадзу Кавагуті «Доки кава не охолоне»

Автор – 52-річний популярний японський письменник – розкручує тему людини та її минулого цікавим та нестандартним способом.
В одній цікавій кав’ярні ти замовляєш не просто каву, а маєш змогу здійснити подорож у часі. Сказати комусь слова, які чомусь було не сказано, побачитись із рідною людиною, душа якої відлетіла у вирій, чи дізнатися, що хотіла вам сказати одна небайдужа до вас людина, але не зробила цього з певних причин.
Цікава й незвичайна книжка! А з чим хотіли б зустрітись у своєму минулому ви, доки не захолола кава у вашій чарівній кав’ярні спогадів?
Джолента Ґрінберґ, Кристен Майнзер «Як давати собі раду. Чого ми навчилися за 50 книжками із саморозвитку»

Біографія авторок цієї книжки – теж своєрідна книжка, бо містить дуже багато цікавого.
Джолента Ґрінберґ – нью-йоркська комедіантка, ведуча подкастів, її думки про попкультуру публікують NPR та BBC, а її комедійна електронна книжка «Сучасні гарпії», у якій вона порівнює домогосподарок із грецькими богами, стала бестселером Amazon. Також вона творець і співведуча популярного подкасту By the Book.
Кристен Майнзер – популярна авторка подкастів, продюсерка, спікерка. А також співавторка подкасту By the Book. Вона не гає даремно часу: написала на основі своїх подкастів кілька книжок, одна з яких – саме про те, як писати подкасти.
Спільна книжка зіркових авторок – експеримент, у якому вони перебували близько трьох років. Прочитали 50 мотиваційних книжок про те, як правильно жити, а потім аналізували всю цю інформацію на предмет корисності та, звісно ж, гумору. А без нього ніяк, особливо коли вас вчать, як вам треба жити.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].