Кіно про сильних жінок: 4 серіали на різні смаки

Кіно про сильних жінок: 4 серіали на різні смаки

Що подивитися: захопливі історії про жінок різних професій та покликань

Кіно про сильних жінок: 4 серіали на різні смаки
Колаж: Володимир Зайончковський, Mind UA.

Домогосподарка, яка стає стендап-комікесою; американка, яка змушує французів по-новому подивитись на рекламний бізнес; відстоювання прав жінок від видатної американської поетки й історія про першу сучасну італійську жінку-юристку.

Mind зібрав кіноісторії, які однозначно варті перегляду. У свіжій добірці – про те, як жінки в різні часи борються зі стереотипами та роблять революції у певних сферах життя. І це не може не захоплювати! 

«Дивовижна місіс Мейзел»

Кіно про сильних жінок: 4 серіали на різні смаки

Оригінальна назва: The Marvelous Mrs. Maisel

Рейтинг IMDb: 8.7/10

Рік: 2017–2023 (4 сезони, у квітні очікується фінальний 5-й сезон)

Серіал від Amazon Prime Video про США на межі 1950–1960-х років. Міріам «Мідж» Мейзел була звичайною домогосподаркою з Нью-Йорка. Вона любить власне життя, обожнює свою родину та вміє розв'язувати всі проблеми. Усі… крім зради чоловіка, який кидає її заради секретарки. І тоді все в житті місіс Мейзел йде шкереберть.

Одного разу вона добряче напивається і вирішує виступити у клубі з імпровізаційним монологом, сповненим особистого гумору й життєвого досвіду. І від нього глядачі просто в захваті. Успіх Мідж надихає її стати стендап-комедіанткою нового покоління. Але чи вдасться їй це зробити? 

Чому варто дивитись: це свіжий погляд на події 1950-1960-х років та на емансипацію жінки в цей період. У серіалі можна побачити велику кількість стереотипізації жіночого образу життя в Америці, із якими головна героїня намагається успішно боротися своєю зброєю – гумором. І попри те, що сама Мідж Мейзел – цілком вигадана персона, вона виглядає справжньою борчинею, яка прагне досягти успіху й довести, що жінка нічим не гірше за чоловіків, а подекуди навіть краще. 

«Емілі в Парижі»

Кіно про сильних жінок: 4 серіали на різні смаки

Оригінальна назва: Emily in Paris

Рейтинг IMDb: 6.9/10

Рік: 2020 –2022 (3 сезони, 4-й відзнято, але дата релізу поки невідома)

Комедійно-драматичний серіал від Netflix, який розповідає історію американки, що переїхала до столиці Франції. Емілі – молода експертка з просування в соціальних мережах, зголошується поїхати до Парижа замість своєї керівниці, у якої виникли раптові життєві обставини.

Місто, про яке вона мріяла з дитинства, спочатку розчаровує, але врешті зачаровує. Місцеві не знають англійської, а нові паризькі колеги глузують із Емілі та зневажають усі інновації, які вона їм пропонує. Дівчині доведеться добряче попрацювати, щоб досягти успіху. 

Чому варто дивитись: серіал нагадає вам старі добрі комедійні мелодрами на кшталт «Секс і місто». Це той випадок, коли сценаристи за ширмою стосунків приховують мотивувальну історію жінки, яка будує кар’єру й паралельно стосунки, самовдосконалюється та фактично починає життя з нуля.

«Дікінсон»

Кіно про сильних жінок: 4 серіали на різні смаки

Оригінальна назва: Dickinson

Рейтинг IMDb: 7.6/10

Рік: 2019 – 2021 (3 сезони)

Сучасний погляд від Apple TV+ на біографію видатної американської поетки Емілі Дікінсон. Батьки Емілі намагаються знайти їй чоловіка, але всі спроби марні, бо дівчину не приваблюють чоловіки. Останній із кандидатів у наречені, її давній знайомий Джордж, погоджується опублікувати один із написаних дівчиною віршів.

Сама ж Емілі впевнена, що жінка повинна боротися за гідне життя й рівні права із чоловіками та мріє стати відомою письменницею.

Чому варто дивитись: серіал зачіпає багато проблем, як-от гендерне питання, сімейні стосунки та місце жінки в суспільстві, а також транслює їх на часи життя Емілі Дікінсон.

Цікавий факт, але в реальності поетеса не бажала, щоб її вірші були опубліковані, тому перший тираж видання з поезією вийшов аж після смерті мисткині. «Дікінсон» – це історія дорослішання Емілі як особистості, письменниці та поетки, боротьба жінки за те, щоб її голос почули. 

«Закон Лідії Поет»

Кіно про сильних жінок: 4 серіали на різні смаки

Оригінальна назва: La legge di Lidia Poët

Рейтинг IMDb: 7.5/10

Рік: 2023 (1 сезон)

Італійський шестисерійний серіал на Netflix, заснований на реальній історичній постаті. Лідія Поет прагне пов’язати своє життя з професією адвоката. Але італійські закони того часу забороняють жінкам-юристкам виступати в суді від імені своїх підзахисних, через що головній героїні судом забороняється займатися адвокатською діяльністю. Працюючи в юридичній конторі свого брата, Лідія готує апеляцію, щоб скасувати рішення суду, а також допомагає розкривати складні справи, аби створити собі необхідну репутацію. 

Чому варто дивитись: це неординарний погляд на реальну історичну особу та події, які вплинули на сприйняття світом жінок-юристів. Наприкінці ХІХ століття в Італії правляча верхівка вважала, що жінка не могла мати права на здійснення адвокатської діяльності. Саме завдяки внеску Лідії Поет та її руху підтримки було вирішено змінити закони країни та дозволити жінкам отримувати адвокатський фах. Сама Поет до кінця життя була активною учасницею руху за права жінок. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло