«Все завжди і водночас» та ще 8 стрічок про мультивсесвіт

«Все завжди і водночас» та ще 8 стрічок про мультивсесвіт

Що подивитися у дусі головного переможця премії «Оскар»-2023?

«Все завжди і водночас» та ще 8 стрічок про мультивсесвіт
Колаж: Володимир Зайончковський, Mind UA.

Тріумфатором цьогорічного «Оскара» став науково-фантастичний фільм Дена Квана та Деніела Шайнерта «Все завжди і водночас». Картина була висунута в 11 номінаціях та перемогла у 7 з них, включаючи категорії «Найкращий фільм», «Найкраща жіноча роль», «Найкраща режисерська робота» та інші.

В Україні планується повторний прокат стрічки з 16 березня.

А поки, для відчуття відповідної атмосфери перед переглядом, Mind підготував добірку науково-фантастичних фільмів про мультивсесвіти.

«Все завжди і водночас»

«Все завжди і водночас» та ще 8 стрічок про мультивсесвіт

Оригінальна назва: Everything Everywhere All at Once 

Рік: 2022

Рейтинг IMDb: 8.0/10

Евелін отримала можливість бути будь-ким і будь-коли, адже в мультивсесвіті існують тисячі її варіантів. Може, відомою акторкою? Чи талановитим шеф-кухарем? А як щодо оперної діви? Головна героїня може отримати доступ до спогадів, емоцій та неймовірних здібностей різних версій себе. Кажуть, що завдяки цьому вона навіть може врятувати світ, але для цього потрібно розібратися не тільки з ворогами, але і з власними податками.

Чому варто переглянути: це свіжий погляд на те, як можна побудувати мультивсесвіт на екрані, показуючи його дуже уривчасто. Однак, попри всю «клаптиковість оповідання», пазл складається у неймовірно красиву картину, що радує око та розум.

«Пан Ніхто»

«Все завжди і водночас» та ще 8 стрічок про мультивсесвіт

Оригінальна назва: Mr. Nobody 

Рік: 2009 

Рейтинг IMDb: 7.8/10

Події розгортаються у 2092 році, де людство зуміло відшукати ключ до безсмертя. У центрі сюжету виявляється 118-річний старий Немо Ніхто – останній смертний, що залишився живим і зовсім не пам'ятає про своє минуле. Він стає головною дійовою особою реаліті-шоу, в якому психолог намагається по крихтах дістати інформацію з його свідомості, щоб скласти загальну картину.

Чому варто переглянути: це один з гарних прикладів незалежного кіно, який намагається пояснити складні наукові речі, як-от теорія Великого вибуху, теорія струн, поняття паралельних часових вимірів та численні біологічні факти. Попри провал у прокаті, фільм Жако ван Дормеля став однією з улюблених науково-фантастичних драм серед кіноглядачів. 

Трилогія «Назад у майбутнє»

«Все завжди і водночас» та ще 8 стрічок про мультивсесвіт

Оригінальна назва: Back To The Future, Back To The Future Part II, Back To The Future Part III 

Рік: 1985, 1989, 1990 

Рейтинг IMDb: 8.5/10; 7.8/10; 7.4/10 

Часові пригоди вченого Емметта Брауна та його друга-підлітка Марті Макфлая, що змінюють життя обох головних героїв та маленького містечка Гілл-Веллі.

Чому варто переглянути: трилогія є чудовим доказом того, як знімати захопливі науково-фантастичні фільми, які роками не припинятимуть викликати інтерес у публіки. Часові мандрівки Марті Макфлая та доктора Емметта Брауна торкаються тем імовірностей та мультивсесвіту, особливо у другій частині. Це режисерська та сценарна робота Роберта Земекіса, яка вписалася в історію світового кінематографа навіки. 

«Доктор Стрендж у Мультивсесвіті божевілля»

«Все завжди і водночас» та ще 8 стрічок про мультивсесвіт

Оригінальна назва: Doctor Strange in the Multiverse of Madness 

Рік: 2022

Рейтинг IMDb: 6.9/10 

Доктор Стівен Стрендж випадково зустрічає дівчину Америку Чавес, яка вміє подорожувати крізь мультивсесвіт. Однак силами молодої супергероїні цікавиться справжнє зло, приховане під маскою союзника. Чи вдасться Доктору Стренджу вчергове врятувати світ та дівчину, а головне – не загубити себе у нескінченному потоці різних вимірів?

Чому варто переглянути: кому, як не Доктору Стренджу, довелося віддуватися і тягнути на собі подальші експерименти Marvel із мультивсесвітом? Фанати коміксів вже давно знали про те, що існують різні виміри, де герої можуть бути радикально не схожими на себе. Цей фільм – однозначно спроба поєднати серіали та фільми в один суцільний Кіновсесвіт. А вийшов з того новий фільм про пригоди Стренджа, який, втім, суттєво поступається серйозністю та сенсами цьогорічному тріумфатору «Оскара». 

«Людина-павук: Додому шляху нема»

«Все завжди і водночас» та ще 8 стрічок про мультивсесвіт

Оригінальна назва: Spider-Man: No Way Home 

Рік: 2021

Рейтинг IMDb: 8.2

Особистість Пітера Паркера розкрита усьому світу, що ставить під загрозу його життя та місію у ролі Людини-павука. У пошуках нового наставника він звертається за допомогою до доктора Стівена Стренджа, який має у своєму арсеналі на цей випадок спеціальне закляття. Через фатальну випадковість обряд йде не за планом, внаслідок чого з'являються розриви в мультивсесвіті, через які на Землю просочуються вороги Людини-павука з альтернативних світів. Чи вдасться Паркеру викрутитися з цих пригод?

Чому варто переглянути: це другий після «Месників» фільм Marvel, де події побудовані довкола поняття «мультивсесвіт». Творці зробили неймовірно крутий жест, коли запросили взяти участь у картині двох попередніх «павуків» – Тобі Магвайра та Ендрю Гарфілда. Окрім них ви побачите ще кілька старих знайомих, які вас приємно здивують та можуть викликати хвилю ностальгії.

«Ефект Метелика»

«Все завжди і водночас» та ще 8 стрічок про мультивсесвіт

Оригінальна назва: The Butterfly Effect

Рік: 2004

Рейтинг IMDb: 7.6/10

Головний герой фільму Еван з дитинства страждав на короткочасні провали у пам'яті. Психіатр дав йому пораду вести щоденник і записувати туди все, що відбувається. Одного разу, через багато років, коли Еван став дорослим, йому на очі потрапляють старі щоденники, і він вирішує їх перечитати. Хлопець починає усвідомлювати, що спонтанні видіння, що його відвідують під час прочитання, – це далеко не звичайні напливи спогадів. Виявляється, він може переміщатися в часі та змінювати теперішнє, змінюючи щось у минулому. Але щоразу, як Еван намагається щось виправити, все виходить далеко не так, як він планує, і нова реальність виявляється нічим не кращою за вихідну.

Чому варто переглянути: якщо ви коли-небудь замислювалися над тим, як би ви жили, якби не сталося чогось у вашому житті, – ця стрічка однозначно вам сподобається. Світи, в які потрапляє головний герой, змінюючи власне минуле, призводять до неочікуваних та навіть жахливих результатів. Фільм також має альтернативний фінал – позитивний і трагічний. В обох випадках гепі-енду не буде, але один з них робить сюжет більш цілісним і драматичним. Який саме переглянути?

«Хмарний атлас»

«Все завжди і водночас» та ще 8 стрічок про мультивсесвіт

Оригінальна назва: Cloud Atlas 

Рік: 2012

Рейтинг IMDb: 7.4/10

У фільмі описується шість різних історій, що відбуваються в різний час, але тісно пов'язані між собою. Минуле і майбутнє переплітаються, кожен вибір та дія призводять до наслідків, які зумовлюють нинішні долю та перебіг подій у житті.

Чому варто переглянути: одна з небагатьох робіт режисерок-сестер Вачовскі (трилогія «Матриця») та режисера Тома Тиквера («Парфумер»), що запам’ятовуються. Сценарій було написано на основі однойменного роману Девіда Мітчелла. Потужний акторський склад, нетривіальна подача та захоплива історія – це все складові «Хмарного атласу».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло