Книжка тижня: небезпечні ігри з долею в романі «Танці з кістками»

Книжка тижня: небезпечні ігри з долею в романі «Танці з кістками»

А також одвічні питання: що штовхає людину на злочин та чи має вона шанс на виправдання?

Книжка тижня: небезпечні ігри з долею в романі «Танці з кістками»

В одному з інтерв'ю Андрій Сем’янків зауважив, що в українському суспільстві побутує думка, що хороший лікар може сам себе прогодувати. Письменнику стало цікаво поміркувати над тим, як це може зробити спеціаліст, пацієнти якого не приносять шоколадки чи листівки з конвертованою у гривню подякою, наприклад патологоанатом. Що з цього вийшло? Захопливий детектив із морально-етичним конфліктом і перетворенням аутсайдера на того, хто вважає, що здатен розпоряджатися власною долею.  

Бекграунд. Андрій Сем’янків – лікар-анестезіолог, кандидат медичних наук, блогер, відомий під псевдонімом MED GOblin, який популяризує доказову медицину, а нині військовий лікар у прифронтовому шпиталі. У творчому доробку Сем’янківа вже є нон-фікшн книжка «Медицина доказова і не дуже», що вийшла 2021 року. Роман «Танці з кістками» – дебют автора у художній прозі, медичний трилер, який побачив світ 2022-го.

Видавництво: «Віхола», Київ

Наклад: 17 000 примірників (загальний, з додруком)

Сюжет. У звичайній київській лікарні працює чесний, але бідний завідувач патанатомічного відділення Северин Доник. Звісно, маючи таку посаду, він намагається якось крутитися – зокрема, працюючи у зв'язці з бюро ритуальних послуг… Та хіба це може принести нормальні статки? Северин розлучений, має сина й страждає від того, що колишня дружина ладна стерти з пам'яті дитини батька назавжди, ніж дати їм можливість спілкуватись. У Доника є коханка Люда, яка вже в тому віці, коли стереотипно мала б мати чоловіка і діточок, але щось не склалося, тому свої надії вона покладає на Северина й робить все можливе, щоб підштовхнути його до додаткових заробітків. А тут ще й з'являється практикантка Таня… Усе це разом змушує Северина піти на рішучі кроки й стати гвинтиком у потужній машині нелегальної трансплантології. Починаючи з малого, Доник уже не може зупинитися, навіть не помічаючи, яка трагедія з підступом розгортається поруч за участю обох його жінок – Люди й Тані. Врешті Северин зрозуміє, що опинився в пастці, що на нього чигає смертельна небезпека. Рятуючись, він забиратиме життя, вистелятиме шлях своєї втечі трупами. Втративши себе колишнього, Сева усвідомить, що перетворився на монстра, «який множить потвор навколо себе», а від такого навряд чи десь сховаєшся.

Вам сподобається, якщо: ви надаєте перевагу не ретродетективам, а чомусь більш реалістичному; прагнете зрозуміти, чому серед лікарів так багато талановитих письменників; крім яскравих вражень, хочете отримати від книжки дещо більше. 

Вам не сподобається, якщо: не любите детективи чи трилери, прив'язані до сьогодення; не готові дізнатися подробиці, не факт, що зовсім вигадані, про «чорних трансплантологів» та інших мисливців за людським матеріалом. 

Головна причина прочитати: у 2022-му роман Андрія Сем’янківа «Танці з кістками» отримав премію «Книга року ВВС». Це публічне визнання, звісно, додало ваги дебюту. Та головною причиною прочитати цей твір залишається безумовна майстерність автора, завдяки якій маємо гостросюжетний, не відірваний від українських реалій роман, детективна складова якого не заступає філософських роздумів над сенсом життя та морально-етичних питань.

У тому ж дусі:

Ричард Шеперд «Неприродні випадки»

Книжка тижня: небезпечні ігри з долею в романі «Танці з кістками»

Реальне життя сповнене детективними сюжетами не гірше за найвигадливішу жанрову літературу. Ричар Шеперд, у недавньому минулому провідний судмедексперт Великої Британії, а нині викладач та автор бестселерів, знає про це дуже добре. Його книжки – це захопливі розслідування, побудовані на науці, допитливості автора та його прагненні знайти відповіді навіть на ті запитання, які видаються тупиковими.

У книжці «Неприродні випадки» Шеперд не просто розповідає про 34 розтини, він створює історії, за кожною з яких не лише катастрофи чи злочини, а й велика повага до людей, що пішли з життя. Попри те що книжка Шеперда присвячена його роботі, вона написана крізь призму його власної долі, а тому вийшла не лише цікавою, а й дуже особистою.


Тесс Ґеррітсен «Смертниці»

Книжка тижня: небезпечні ігри з долею в романі «Танці з кістками»

Американській письменниці китайського походження Тесс Ґеррітсен належить популярна серія детективів «Ріццолі та Айлс» про детективку Джейн Ріццолі та судмедекспертку Мору Айлс. Авторці вдається те, що підвладно далеко не всім прозаїкам – від книжки до книжки зберігати інтригу, динамічність оповіді й гостроту сюжету.

Крім детективної складової Тесс Ґеррітсен порушує у своїх книжках важливі суспільні питання. Так, у романі «Смертниці» йтиметься про американську корупцію, через яку безкарними залишаються злочинці, що торгують людьми, зокрема жінками з країн колишнього СРСР.

Отже, якось під час роботи в моргу судмедекспертка Мора Айлс почула з холодильника дивні звуки. Виявилося, що жінка, яка там перебувала, жива. Мора доставила її в лікарню, навіть не підозрюючи, що та вб'є охоронця та візьме кількох заручників. Серед них опиниться вагітна детективка Джейн Ріццолі, якій доведеться не лише боротися за власну безпеку, а й з'ясувати, що штовхнуло жінку на ці злочини. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло