Кінопрем’єри тижня: кримінальний трилер «Мізантроп» та драма про батьків і дітей «Повернення в Сеул»

Кінопрем’єри тижня: кримінальний трилер «Мізантроп» та драма про батьків і дітей «Повернення в Сеул»

Дві стрічки про жінок, які кидають виклик патріархальному суспільству

Кінопрем’єри тижня: кримінальний трилер «Мізантроп» та драма про батьків і дітей «Повернення в Сеул»
Колаж: Володимир Зайончковський, Mind UA.

11 травня 2023 року в український прокат вийшли дві стрічки: кримінальний трилер про серійного вбивцю під назвою «Мізантроп» та другий повнометражний художній фільм французько-камбоджійського режисера Деві Чоу «Повернення в Сеул».

Mind розповідає, як дві різні картини можуть доносити соціально значущі меседжі. 

«Мізантроп»

Кінопрем’єри тижня: кримінальний трилер «Мізантроп» та драма про батьків і дітей «Повернення в Сеул»

Сюжет. Десятки жертв, яких нічого не пов'язує, й один майстерний вбивця, що не залишає доказів. Злочинець не зупиниться сам. Але, щоб його зловити, треба думати, як він. Поліція та ФБР ведуть загальнонаціональне полювання, у яке щодня втручаються політики та медіа.

Але в команді досвідченого агента Ламарка (Бен Мендельсон) є ключ до розуму вбивці – молода офіцерка Елеонор Фалько (Шейлін Вудлі): перша на місці злочину і перша, хто виходить на його примарний слід…

В українському прокаті: з 11 травня 2023 року. 

Бекграунд. Деміен Сіфрон – аргентинський режисер і сценарист, який запам’ятався насамперед роботою над серіалом «Авантюристи» (2002), ставши його творцем. Друга його помітна робота – фільм «Дикі історії» (2014), який спродюсував Педро Альмодовар і який став найуспішнішим аргентинським фільмом за всю історію країни.

Нова стрічка під назвою «Мізантроп» стала першою за дев’ять років повнометражною роботою режисера. Окрім керування знімальним процесом, Сіфрон виступив сценаристом фільму у співавторстві з колегою Джонатаном Уейкхемом.

У травні 2019 року до акторського складу долучилася Шейлін Вудлі, зірка стрічок «Винні зірки» та «Дивергент». Акторка не цурається працювати над складними ролями, а також вирішила долучитися до продюсерського складу стрічки.

У світовому прокаті фільм стартував 23 квітня 2023 року. За даними агрегатора Rotten Tomatoes, наразі стрічка отримала 52% рейтингу за рецензіями кінокритиків і 80% – за оцінками глядачів.

Вам сподобається, якщо: ви любите історії на кшталт «Мовчання ягнят». Цей фільм – непогана спроба наблизитися до роману Томаса Гарріса. Якщо ви любите фільми про ФБР, маніяків та їхні пошуки – вам однозначно сподобається ця стрічка.

Вам не сподобається, якщо: ви прагнете більшої напруженості від кримінального трилера. Картина є не настільки захопливою, щоб остаточно в неї зануритись, однак певне задоволення ви все ж отримаєте.

Головна причина подивитися: переглянути непоганий фільм у своєму жанрі, підкріплений гарною акторською та операторською роботою. У стрічці вдало прописані головні персонажі, які суттєво виділяються на тлі сюжету, сповненого кліше. Через це героїня Ешлін Вудлі може нагадувати Клариссу Старлінг, однак у багатьох рисах вона програє «романтичному інтересу» Ганнібала Лектора.

Оцінка Mind: 6.5/10 

«Повернення в Сеул»

Кінопрем’єри тижня: кримінальний трилер «Мізантроп» та драма про батьків і дітей «Повернення в Сеул»

Сюжет. 25-річна француженка вперше повертається до Кореї – країни, де вона народилася. А згодом її усиновила французька пара. Головна героїня вирішує розшукати своїх біологічних батьків, але її подорож отримує несподіваний поворот.

В українському прокаті: з 11 травня 2023 року. 

Бекграунд. Режисер стрічки Деві Чоу походить із родини камбоджійських мігрантів, які перебралися до Франції після приходу комуністів до влади у країні.

Ідея сценарію «Повернення в Сеул» прийшла до Чоу під час знімань документального фільму «Золоті сни» (2011). Фільмування відбувалися в Південній Кореї, де Чоу перебував разом із подругою, яка вирішила знайти біологічних батьків, адже ще в дитинстві її прийняла за дочку французька родина.

Побачивши, наскільки емоційною була їхня зустріч, він вирішив зняти фільм на схожу тему. Спочатку, не знаючи корейської культури чи досвіду усиновлення, він досліджував ці елементи, спілкуючись зі своєю подругою та іншими усиновленими, а згодом додав і мігрантського досвіду своєї родини.

Фільм вперше був показаний на Каннському кінофестивалі 22 травня 2022 року під міжнародною назвою «All The People I'll Never Be» у програмі «Особливий погляд». А пізніше був висунутий на «Оскар» від Камбоджі в номінації «Найкращий міжнародний фільм» і потрапив у шортлист.

Вам сподобається, якщо: ви цікавитеся звичаями інших країн, зокрема країн Сходу. Тут ви зможете побачити, що саме робить людей різними, і поставити собі запитання: «Чи хочу я, щоб такі традиції існували надалі?». Ретельно продуманий сценарій створює справжній ефект присутності.

Вам не сподобається, якщо: ви не зацікавлені в тому, щоб розкрити для себе проблеми міграції та батьківства, що стосуються інших культур.

Головна причина подивитися: переглянути історію, яка розчулить вас і змусить поміркувати над тим, чого бракує у сучасному суспільстві. Враховуючи досвід, який збирав режисер Деві Чоу, його задум було повноцінно втілено на екрані. І безумовно, це вдалося не тільки завдяки чудовій історії, а й проникливій акторській грі виконавиці головної ролі – акторці Пак Джи-Мін.

Оцінка Mind: 8/10 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло