Книжка тижня: «Пес Патрон і шкарпетковий монстр» Юліти Ран і Каті Підлісної
Історія про легендарного пса-талісмана, що потішить і здивує

Патрон уже настільки відомий в Україні та світі, що йому стало тісно в межах свого профілю в Instagram, який уже нараховує майже півмільйонну аудиторію.
І пес біжить далі: у світ пісень, мультсеріалів, радіодиктанту, марок, різноманітних товарів. І ось уже забіг у світ коміксів! Схоже, Патрон стає конкурентом відомому японському псу Хатіко.
Бекграунд. «Патрона підслухала Юліта Ран, намалювала Катя Підлісна» – так представляє авторів ця оригінальна і яскрава книжка коміксів, яка стала помітною подією на українському видавничому ринку.
То хто ж вони такі – її автори?
Юліта Ран (справжнє ім’я – Юлія Тараненко) – це 45-річна українська дитяча письменниця з Харкова, яка написала вже близько 30 книжок для дітей, як розповідає Вікіпедія. Також у її творчому бекграунді – робота журналісткою, перекладачкою, сценаристкою та театральною режисеркою.
Катерина Підлісна – відома художниця, творчиня українських коміксів, яка вже проілюструвала своїми малюнками не одну книгу, що вийшли на вітчизняний ринок.
Їхній творчий дует створив цікавий і благородний продукт: кошти від продажу кожного коміксу йдуть у благодійний «Фонд Пса Патрона». А фонд публічно повідомляє, що «збирає добро у вигляді коштів на обладнання, лікування саперів, допомогу сім'ям загиблих саперів та для тваринок, що постраждали від війни».
Отакий Пес Патрон – герой нинішньої війни і герой цієї нової дитячої книжки, патронами якої насправді стало добро.
Видавництво: «Ранок»
Сюжет. Звідки взявся пес Патрон і чому він такий популярний?
Песика Патрона породи джек-рассел-тер’єр подарував колись своєму синові начальник групи піротехнічних робіт та підводного розмінування ГУ ДСНС у Чернігівській області Михайло Ільєв. Але Патрон став не просто домашнім улюбленцем, а почав допомагати саперам розміновувати територію, яку, тікаючи з української землі, замінували російські загарбники. І лише за перший місяць війни, на величезне здивування людей, допоміг виявити понад 90 вибухових пристроїв. А далі – більше й більше, ставши своєрідним талісманом для українських рятувальників.
Песик виконує найблагороднішу у світі місію – рятує людські життя.
Тож автори книжки коміксів, усвідомлюючи цю його важливу й грандіозну роль, зобразили Патрона у планетарних масштабах. Так-так, пес Патрон рятує Землю. Час від часу мирному життю нашої планети загрожують усілякі монстри: ленін, сталін, гітлер, путін, а в цій книжці – ще й Шкарпетковий Монстр.
Книжка розрахована на дітей дошкільного й молодшого шкільного віку. Але в ній багато аналогій, які роблять її цікавою й для дорослих.
Шкарпетковий монстр із галактики монстрів-перевертнів, звідки його викинули, зі своїм помічником (а насправді відірваним гудзиком), намагається завоювати Землю та повернутись. Звісно ж, для того, щоб помститися – те, що зазвичай і роблять монстри.
Але він натрапляє на нашого пса Патрона: «Дзуськи вам, а не всесвіт, присягаюся своїм супернюхом!».
Перемога відбулася не без допомоги друзів. Пес Патрон виграв і наприкінці коміксів розлігся перед кицькою в готовності й далі розповідати свої цікаві переможні історії.
Книжка містить багато повчальних моментів для діток: як важливо бути охайними, вміти дружити, бути цілеспрямованими і загалом сильними. Те, що стане їм у пригоді в дорослому житті, у якому монстри далеко не шкарпеткові…
Вам сподобається, якщо: ви любите комікси. І любите візуалізацію за мінімальної кількості тексту, а також готові в малюнках розгледіти сюжетні лінії, розвиток подій, висновки, почуття та емоції.
Вам не сподобається, якщо: ви традиційно налаштовані на читання довгих і серйозних текстів.
Головна причина прочитати: ця книжка коміксів дарує легкий і приємний післясмак, а ще містить багато відомих фраз і цитат класиків, загалом вона дотепна та повчальна. Чого лише варта фраза: «З усіх утрат втрата часу – найтяжча». Про це діткам варто пам’ятати змалечку.
У тому ж дусі:
Кен Вакуі «Токійські месники (Tokyo Revengers).Том 3»

Кен Вакуї – популярний японський художник манги, який стартував у цьому жанрі 2005 року, і відтоді його популярність у цій країні та й у світі подібна квітучим садам сакури.
Ця книжка – про захопливу подорож героя в часи 12-річної давнини, де він має врятувати дівчину та змінити розвиток подій у майбутньому. Власне, цим твір і чіпляє, адже багато хто хотів би повернутися назад у минуле й щось чи когось там урятувати.
На читачів чекає багато перипетій, відкриттів і несподіванок. І головне – не забувати про важливі загальнолюдські цінності.
Еліс Осман «Коли завмирає серце. Том 1»

Авторка книжки Еліс Мей Осман – відома англійська дитяча письменниця. На цій ниві вона стартувала у 17-річному віці, і ось уже майже 10 років її популярність зростає.
Комікс «Коли завмирає серце. Том 1» – пронизлива історія першої любові, виконана у графіці. Тут і емоції, і переживання, і сподівання, і, звісно ж, перешкоди. Усе, як у житті.
Книжка змушує повернутися до свого минулого й поринути у вир перших яскравих почуттів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].