Українська beleven поглинула шведську ІТ-компанію Agena Tech. Бліцінтерв’ю з покупцем

Українська beleven поглинула шведську ІТ-компанію Agena Tech. Бліцінтерв’ю з покупцем

CEO beleven Роман Назаркевич – про угоду, команду та подальшу долю Agena Tech

Українська beleven поглинула шведську ІТ-компанію Agena Tech. Бліцінтерв’ю з покупцем
Фото з особистого архіву

Львівська ІТ-компанія beleven, яка фокусується на розробці мобільних застосунків, купила шведську Agena Tech, засновану три роки тому чотирма підприємцями. Раніше вони створили Tunigo, яку пізніше продали Spotify, та Pond, яка зараз є інноваційним центром PriceWaterhouseCoopers. Серед клієнтів Agena Tech – Roche, Åhlens, Samhall, PwC, Carlsberg, OKQ8, CDLP, EYTYS. Навіщо українській beleven шведська компанія? Що буде з командою Agena Tech? Які загалом плани на майбутнє? Про це у бліцінтерв’ю для Mind розповів CEO beleven Роман Назаркевич.

– На чому фокусується ваша компанія?

– На розробці власних продуктів, а також на софтверних рішеннях для наших партнерів. Серед наших продуктів – дитячі ігри Joyful Animals, Joyful Color Book. А також читалка електронних книжок «Читанка».

Наші клієнти – здебільшого західні компанії, переважно стартапи. Для них ми пропонуємо комплексні рішення у сфері цифрових послуг. Це і розробка, і підтримка програмного забезпечення, і послуги з дизайну та брендингу. Модель монетизації залежить від клієнта і його потреб.

– На яких ринках працюєте?

– У нас є клієнти зі Штатів, Європи, Австралії та Японії. Але в основному це все ж таки європейські компанії.

– Скільки людей у компанії? Де розміщується команда?

– На цей момент – близько 20 людей. Здебільшого всі перебувають у Львові. Саме купівля Agena Tech, як ми вважаємо, допоможе нам суттєво вирости найближчим часом.

– Чому вирішили купити Agena Tech?

– Ми дуже тісно співпрацювали з Agena Tech протягом останніх двох із половиною років. Тому ця подія є логічним продовженням співпраці.

– Beleven купила Agena Tech у тому числі через її проникнення та репутацію в скандинавському регіоні? Для вас стратегічно важливий скандинавський регіон?

– У нас багато клієнтів зі Швеції, нам дуже комфортно з ними працювати. Враховуючи експертизу Agena та їхню присутність на скандинавському ринку, вважаємо, що це допоможе нам:

  • збільшити кількість сервісів, які надаємо партнерам, і підвищити їхню якість;
  • залучити нових клієнтів у цьому регіоні.

– Що буде з командою Agena Tech після закриття угоди?

– Розробили план, який забезпечить smooth transition для обох команд. Core team Agena Tech уже зараз інтегрована у внутрішні процеси beleven, щоб забезпечити та пришвидшити обмін досвідом для обох сторін.

Раді, що один із засновників Agena Tech Мікаель Бекстром долучається до beleven у ролі Senior Business Advisor. Він має допомогти у швидкому зростанні і позиціонуванні компанії на скандинавському ринку.

– Які умови купівлі та сума угоди?

– За умовами договору суму угоди та інші деталі не розголошуємо.

– Які плани щодо розвитку?

– Розвивати власні продукти. Допомагати нашим клієнтам вирішувати їхні софтверні потреби.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло