Збільшення постачання зброї Заходом може вивести Україну з глухого кута

Збільшення постачання зброї Заходом може вивести Україну з глухого кута

І чому жодні переговори неможливі

Збільшення постачання зброї Заходом може вивести Україну з глухого кута
Фото: Cлужба зв'язків з громадськістю 45 окрема артилерійська бригада ЗСУ
Сторінка Facebook Генерального штабу ЗСУ

Міністерство оборони протягом першого тижня року допустило до експлуатації майже 15 зразків нового озброєння вітчизняного виробництва. Крім того, раніше МО вже представляло США перелік західного озброєння, якого потребує Україна. Аналітики вважають, що збільшення постачання, зокрема, західної зброї змінить ситуацію на полі бою на користь України. Таку думку висловили в матеріалі на Rand.org автори Вільям Кортні (William Courtney) та Пітер А. Вілсон (Peter A. Wilson). Mind пропонує ознайомитися з перекладом цього матеріалу.

Вільям Кортні – старший науковий експерт у RAND Corporation, колишній посол США в Казахстані та Грузії, учасник переговорів між СРСР і США з виконання Договору про обмеження підземних випробувань ядерної зброї. Пітер А. Вілсон – залучений старший дослідник міжнародних відносин та оборони в RAND Corporation, викладає курс з історії військових технологічних інновацій в Інституті безперервного навчання Ошера.

Переклад підготовлено партнером MindБюро перекладів MK: translations

Після майже двох років інтенсивних бойових дій російсько-українська війна наближається до стратегічного переломного моменту. На цей час наземні бойові дії на Сході України зайшли в глухий кут, однак російська морська та повітряна міць у Криму зменшились. Водночас подальший потік допомоги від Заходу може опинитися під сумнівом.

Захід може дати більше озброєння

Щоб подолати ці проблеми, Захід може посилити підтримку Збройних Сил України та показати москві свою рішучість.

Протягом двох років після початку війни Україна ефективно скористалася потоком сучасних західних систем озброєння, який продовжує збільшуватися. Балістичні ракети середньої дальності – французькі SCALP і британські Storm Shadowтоплять російські військові кораблі. Вони й американські балістичні ракети ATACMS знищують літаки на аеродромах і логістичні та командні центри.

Вироблені в США зенітно-ракетні комплекси Patriot збивають гіперзвукові ракети «Кинджал», непереборністю яких хвалився путін. У середині січня Patriot імовірно збив цінний літак дальнього радіолокаційного стеження А-50 і пошкодив повітряний командний пункт Іл-22. росіяни запускали їх за передню лінію фронту, але недостатньо далеко. ЗСУ, імовірно, скористалися цією самовпевненістю.

Читайте також: Підбиті літаки рф: чим їх могла атакувати Україна

Глухий кут чи рух уперед?

Дехто вважає, що війна зайшла у глухий кут, але насправді ситуація складніша.

Хоча солдати з обох сторін виснажені, бойовий дух росіян вочевидь низький. Деякі російські солдати бояться, що вони всього лише гарматне м'ясо. За вбивчою стратегією начальника Генштабу зс рф валерія герасімова, російські сухопутні війська використали значну кількість сучасної техніки та втратили декілька сотень тисяч військових. росіяни переходять на модернізовані танки Т-62 шестидесятирічної давності та північнокорейські артилерійські боєприпаси низької якості, тоді як Україна отримує сучасні німецькі танки Leopard й американські БМП Bradley.

Україна використовує свої протикорабельні ракети «Нептун» і безпілотні надводні апарати, щоб отримати контроль над західною частиною Чорного моря. Україна значною мірою поновила експорт свого зерна попри російські міни. Країни – союзники НАТО – Болгарія, Румунія та Туреччина – об’єдналися задля їх знешкодження.

У грудні внаслідок українського авіаудару на Крим було знищено великий російський танкодесантний корабель. Інші російські кораблі залишили Крим і знайшли притулок на сході. Українське військо знищило безліч цілей у Криму, зокрема пускові установки С-400, найкращої російської системи протиповітряної оборони.

Становище України все ж таки може поліпшитися

Скоро ЗСУ отримають винищувачі-бомбардувальники F-16, які можуть збивати крилаті ракети та знищувати російську повітряну оборону. Також, за планом, очікується отримання американської крилатої бомби малої дальності наземного запуску. Її можна використовувати разом із варіантом суббоєприпасів ATACMS, щоб мати перевагу в тактичних перестрілках.

Втім у багатьох важливих моментах Україна залишається цапом-відбувайлом. Українському війську не вистачає зброї власного виробництва, щоб атакувати військові об'єкти у рф, з яких завдають ударів по Україні. А Сполучені Штати не дозволяють використовувати їхню зброю для ударів по російській території. Однак історія війн показує, що, коли одна сторона веде війну на своїй території, інша може опинитися в невигідному становищі.

Оскільки російська агресія не вщухає, Україна та Захід можуть посилити заходи стримування та оборони, збільшивши постачання зброї. На безпечній відстані літаки дальнього радіолокаційного стеження НАТО можуть захистити й направляти українські F-16. Американська далекобійна зброя та її якісніші системи націлювання можуть допомогти Україні тримати важливі російські військові об'єкти в небезпеці.

Далекобійні ракети ATACMS з унітарними боєголовками можуть підбурити російське військо перенести логістичні та командні пункти вглиб фронту, зменшуючи в такий спосіб їхню спроможність підтримувати операції на передовій. Винищувачі F-16 можуть поліпшити здатність українського війська запускати далекобійні крилаті ракети, такі, як малопомітні американські ракети класу «повітря – земля», яких не розпізнають системи ППО або JASSM (Joint Air-to-Surface Standoff Missile).

путін не збирається зупинятись

Попри безвідповідальні та марні погрози щодо ядерної війни від колишнього російського президента дмітрія мєдвєдєва, численні українські досягнення – відбиття початкового наступу на Київ, потоплення чорноморського флагмана «москва», пошкодження Керченського мосту й розгромлення російського війська у Харківській області – не викликали страшних реакцій.

Поки москва продовжує жорстокі зимові обстріли, Україна та Захід не мають вестися на заманливі пропозиції щодо переговорів або припинення вогню. Зі слів і вчинків путіна стає чітко зрозуміло, що він досі прагне завоювати всю територію України. Російська військова кампанія так само демонструє, що вони не збираються зупинятися.

Настав час надати Україні далекобійну зброю та дозволити її використати якнайкраще.

Оригінальний коментар було опубліковано у виданні The Hill 30 січня 2024 року.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло