Інвестиційна рецензія: чи дійсно стартап Rentberry став «єдинорогом», залучивши $90 млн від американських фондів
Як компанія пояснює таку оцінку та на основі чого вона може базуватися

Нещодавно заснований українцями стартап Rentberry, який розробляє платформу для довгострокової оренди житла, залучив $90 млн. Після цього, як стверджують у компанії, її оцінка сягнула $1 млрд. Сумніви щодо об’єктивності такої заяви першим висловив у своєму телеграм-каналі інвестиційний аналітик українсько-американського фонду Horizon Capital Андрій Бродецький. Він наголосив на низьких фінансових результатах Rentberry та порівняв стартап із конкурентами.
«Прочитав дивну новину про «нового українського єдинорога» Rentberry і відчув потужний сигнал внутрішнього BS-детектора. Відкрив звіт компанії за 2023 рік в американському реєстрі, глянув показники: $0,5 млн виторгу ($0,3 млн у 2022-му), чистий збиток $4,8 млн (те саме у 2022-му)», – написав Бродецький.
У березні 2023-го співзасновник Rentberry Олексій Любинський розповідав Mind, що команда готується до нового краудфандингового раунду на $30 млн з оцінкою в $100 млн.
Участь в останньому раунді інвестицій взяли американські фонди Berkeley Hills Capital та GTM Capital. У відповіді на запит Mind інвестори Скотт Шнайдер (Berkeley Hills Capital) і Стюарт Лі (GTM Capital) підтвердити, що трансакція серії А між сторонами була завершена цього року. Інвестиції в розмірі $90 млн при попередній оцінці в $950 млн і дали в підсумку оцінку в $1,04 млрд після завершення угоди.
Mind розбирався, як за такий короткий проміжок часу компанія зуміла подорожчати вдесятеро та де може ховатися похибка.
Що відомо про угоду?
196
Чому я маю стати підписником Mind?
Mind UA - це незалежний бізнес-портал. Ми не залежимо від (і не належимо до) жодних політичних, олігархічних та інших груп. Проект створюється командою ділових журналістів; ми залучаємо лише портфельних інвесторів.
Рекламні доходи медіа в світі стрімко падають. В гонитві за кількістю читачів перемагають таблоїди та ресурси що маніпулюють фактами, в гонитві за сенсаціями. На відміну від них, ми прагнемо робити дійсно корисний та якісний продукт для того, аби створювати справжню додану цінність для наших читачів.
Справжня якісна журналістика потребує багато часу, зусиль та витрат, це дійсно не дешево. Але ми віримо в перспективи якісної журналістики в Україні, тому що віримо в перспективу України.
Саме тому, ми створюємо можливість платної щомісячної підписки - Mind Club.
Якщо ви читаєте нас, якщо вам подобається та ви цінуєте те, що ми робимо, – пропонуємо вам вступити до спільноти Mind.
Ми плануємо розвивати Mind Club: обсяг матеріалів і доступних сервісів і проектів. Вже сьогодні, усі члени клубу:
- Допомагають створювати та розвивати якісну незалежну ділову журналістику. Ми зможемо і надалі розвиватись та підвищувати якість наших матеріалів.
- Отримують вільний від банерної реклами сайт.
- Отримують доступ до «закритих» матеріалів Mind (до щомісячного випуску, в якому ми досліджуємо та аналізуємо, як працюють цілі галузі; до щотижневих аналітичних підсумків).
- Вільний доступ до івентів Mind для підписників та спеціальні умови на інші події Mind.
- Smart Power. Власники бізнесу, що стануть підписниками Mind, отримають доступ до агрегатора системних порушень від аналітиків Mind та партнерів Cкажи.uа. Якщо у вашого бізнесу виникли проблеми з непорядними чиновниками чи конкурентами – ми проаналізуємо, чи є їхня поведінка системною, і разом зможемо вирішити цю проблему.
- Ми і надалі розвиватимемо Mind та додаватимемо корисні журналістські рубрики і сервіси для вашого бізнесу.