Прем'єра тижня: фантастичний хоррор «Чужий: Заповіт»

Прем'єра тижня: фантастичний хоррор «Чужий: Заповіт»

Чи вдалося Рідлі Скотту зробити шосту частину знаменитої франшизи страшнішою за першу

Прем'єра тижня: фантастичний хоррор «Чужий: Заповіт»
Постер до фiльму «Чужий: Заповіт»
Фото kinopoisk.ru

Сюжет. У 2104 році команда космічного корабля «Заповіт» вирушає на далеку планету, щоб підкорити її та заселити. Та, маючи на меті один пункт призначення, колоністи потрапляють до іншого. Саме на цій планеті, де не чути голосів птахів і тварин, зате росте гігантська пшениця, колись зникли учасники експедиції «Прометей» – крім синтетичної людини Девіда (Майкл Фассбендер), якого тепер зустрічає екіпаж «Заповіту». Тривале усамітнення не пішло на користь роботу: він вважає себе родоначальником нових досконалих створінь. До того ж планета не є незаселеною, просто її мешканців важко помітити одразу. Коли ж вони являють себе людям, починається найстрашніше.

В українському прокаті: з 18 травня.

Бюджет: $111 млн.

Бокс-офіс: $40,1 млн.

Бекграунд. Коли наприкінці 1970-х студія 20th Century-Fox запустила проект «Чужий», маловідомий британець Рідлі Скотт був лише п'ятим у списку претендентів на режисерське крісло науково-фантастичного хоррору. А за оригінальним сценарієм персонаж Еллен Ріплі мав бути чоловіком, ідея змінити стать головного героя на жіночу належала саме Скотту. Стрічка, яка вийшла у 1979 році, принесла режисеру світову славу. Тепер 79-річний Скотт, на чиєму рахунку – класичні «Тельма і Луїза», «Той, хто біжить по лезу», «Гладіатор» і свіжий «Марсіанин», є одним з провідних режисерів і продюсерів сучасної Британії.

«Чужий: Заповіт» – це вже шоста частина однієї з найуспішніших – і точно найстрашнішої – франшизи світу та продовження «Прометея» (2012), який розпочав серію приквелів до оригінального «Чужого». Скотт має плани перетворити цю серію принаймні на трилогію.

Зйомки «Заповіту» тривали менше трьох місяців і проходили переважно в Австралії. Тут було повністю побудовано модель космічного корабля. Режисер, як і на початку своєї кар'єри, намагається використовувати комп'ютерні технології щонайменше. Він наполіг, щоб усі кнопки, вимикачі та понад 1500 електричних схем дійсно працювали. Якщо завданням є справді налякати глядачів, потрібно створити переконливо правдоподібну атмосферу, вважає Скотт. «А я хотів налякати людей до смерті, – говорив він ще напередодні прем'єри. – Такою була мета».

Вам сподобається, якщо: ви відданий шанувальник Рідлі Скотта і готові пробачити йому будь-що, навіть діри в сюжеті нової стрічки. А Майкл Фассбендер – ваш улюблений актор, і його присутність на екрані автоматично робить стрічку хорошою. У новому «Чужому» Фассбендер читає вірші Байрона і грає на сопілці, до того ж, втілює одразу двох персонажів.

Вам не сподобається, якщо: від нової серії «Чужого» ви очікуєте шаленої динаміки із вражаючими спецефектами. Натомість Скотт знову заглиблюється у медитативні філософствування. Щоправда, не такі глибокі, як у «Прометеї».

Головна причина подивитися: замислитися над тим, що може очікувати людство за якихось сто років завдяки надто інтенсивним біологічним розробкам. Як сказав один із героїв стрічки: «Одна фальшива нота може зіпсувати всю симфонію». А один неправильний елемент ДНК може породити монстра.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло