Прем'єра тижня: третя частина історії протистояння людей і тварин «Війна за планету мавп»
Чи зможуть злі люди знищити добрих і розумних мавп

Сюжет. Минуло багато років відтоді, як люди випадково створили розумних мавп, а потім смертельний вірус значно скоротив населення планети. Тепер між людьми і мавпами триває напівпартизанська війна: перші хочуть винищити других. Ватажок мавп Цезар – шимпанзе, що вміє розмовляти не тільки жестами, пропонує людям мир, якщо ті залишать тваринам для життя ліс. І водночас його старший син шукає безлюдні місця, куди мавпи могли б переселитися.
У людей трохи інше бачення перспектив співіснування. Полковник (Вуді Гаррельсон), агресивний ватажок військового загону, дисциплінарні ритуали в якому нагадують невелику тоталітарну державу, спочатку вбиває майже всю сім'ю Цезаря. Той, забувши про свої пацифістські переконання, вирішує мститися – і дорогою до Полковника зустрічає ще одну мавпу, яка уміє говорити, а також дівчинку, яка говорити не вміє.
Тим часом Полковник бере в полон усіх мавп і примушує їх будувати оборонну стіну. Бо, як виявляється, не всі люди схвалюють радикальні методи Полковника, який здатен власноруч убити рідного сина, коли дізнається, що той є носієм нового вірусу – хвороби, яка позбавляє людей здатності говорити. Цезар теж потрапляє в полон. І тут виявляється, що мавпи навіть у вкрай несприятливих обставинах здатні об'єднатися і перехитрити людей.
В українському прокаті: з 13 липня.
Бюджет: $150 млн.
Бекграунд. Історія цієї франшизи почалася у 1963 році, коли француз П'єр Буль, якого вразили поведінка і міміка мавп у зоопарку, написав фантастичний роман «Планета мавп». Перша екранізація вийшла в 1968 році в США – і виявилася настільки комерційно успішною ($33,4 млн у прокаті в Північній Америці при бюджеті у $5,8 млн), що після неї зняли ще чотири частини. Дуже швидко фільми обросли новелізаціями, коміксами, іграми та іншими елементами франшизи. У середині 1970-х було створено навіть телесеріал.
Про перший перезапуск успішної франшизи у студії Fox почали замислюватися ще у 1980-х, однак історія виявилася надто складною технічно. Тож перший римейк, знятий Тімом Бертоном, вийшов на екрани лише у 2001 році. Комерційні показники виявилися непоганими: $362,2 млн зборів при бюджеті $100 млн. Однак перезапуск не дуже вдався: Бертон відмовився знімати сиквел.
Та історія на цьому не скінчилася. У 2005 році у Fox знову заговорили про перезапуск – і в результаті у 2011-му з'явилася стрічка «Повстання планети мавп». Центральним персонажем став Цезар, який фігурував у останніх частинах оригінальної франшизи. При бюджеті у $93 млн картина зібрала $481,8 млн, тож Fox, підвищивши ставки ($235 млн бюджету), видала сиквел. У 2014 році вийшов «Світанок планети мавп», який зібрав у прокаті $710,6 млн. «Війна за планету мавп» – третя частина оновленої історії, котра, як і в оригіналі, навряд чи залишиться трилогією: у Fox уже планують зйомки четвертої стрічки про розумних мавп.
Вам сподобається, якщо: ви завжди були переконані, що тварини, а особливо мавпи, кращі за людей.
Вам не сподобається, якщо: ви не готові закрити очі на декілька дірок у логіці сюжету навіть за правильну ідею. У «Війні за планету мавп» вона, правда, очевидна і дещо наївна: щоб досягти успіху, треба триматися разом, а не нападати одне на одного.
Головна причина подивитися: побачити дивакувату, але переконливу ілюстрацію про те, що таке природний відбір.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].