Прем'єра тижня: третя частина історії протистояння людей і тварин «Війна за планету мавп»

Прем'єра тижня: третя частина історії протистояння людей і тварин «Війна за планету мавп»

Чи зможуть злі люди знищити добрих і розумних мавп

Этот материал также доступен на русском языке
Прем'єра тижня: третя частина історії протистояння людей і тварин «Війна за планету мавп»
Фото Twentieth Century Fox Film Corporation

Сюжет. Минуло багато років відтоді, як люди випадково створили розумних мавп, а потім смертельний вірус значно скоротив населення планети. Тепер між людьми і мавпами триває напівпартизанська війна: перші хочуть винищити других. Ватажок мавп Цезар – шимпанзе, що вміє розмовляти не тільки жестами, пропонує людям мир, якщо ті залишать тваринам для життя ліс. І водночас його старший син шукає безлюдні місця, куди мавпи могли б переселитися.

У людей трохи інше бачення перспектив співіснування. Полковник (Вуді Гаррельсон), агресивний ватажок військового загону, дисциплінарні ритуали в якому нагадують невелику тоталітарну державу, спочатку вбиває майже всю сім'ю Цезаря. Той, забувши про свої пацифістські переконання, вирішує мститися – і дорогою до Полковника зустрічає ще одну мавпу, яка уміє говорити, а також дівчинку, яка говорити не вміє.

Тим часом Полковник бере в полон усіх мавп і примушує їх будувати оборонну стіну. Бо, як виявляється, не всі люди схвалюють радикальні методи Полковника, який здатен власноруч убити рідного сина, коли дізнається, що той є носієм нового вірусу – хвороби, яка позбавляє людей здатності говорити. Цезар теж потрапляє в полон. І тут виявляється, що мавпи навіть у вкрай несприятливих обставинах здатні об'єднатися і перехитрити людей.

В українському прокаті: з 13 липня.

Бюджет: $150 млн.

Бекграунд. Історія цієї франшизи почалася у 1963 році, коли француз П'єр Буль, якого вразили поведінка і міміка мавп у зоопарку, написав фантастичний роман «Планета мавп». Перша екранізація вийшла в 1968 році в США – і виявилася настільки комерційно успішною ($33,4 млн у прокаті в Північній Америці при бюджеті у $5,8 млн), що після неї зняли ще чотири частини. Дуже швидко фільми обросли новелізаціями, коміксами, іграми та іншими елементами франшизи. У середині 1970-х було створено навіть телесеріал.

Про перший перезапуск успішної франшизи у студії Fox почали замислюватися ще у 1980-х, однак історія виявилася надто складною технічно. Тож перший римейк, знятий Тімом Бертоном, вийшов на екрани лише у 2001 році. Комерційні показники виявилися непоганими: $362,2 млн зборів при бюджеті $100 млн. Однак перезапуск не дуже вдався: Бертон відмовився знімати сиквел.

Та історія на цьому не скінчилася. У 2005 році у Fox знову заговорили про перезапуск – і в результаті у 2011-му з'явилася стрічка «Повстання планети мавп». Центральним персонажем став Цезар, який фігурував у останніх частинах оригінальної франшизи. При бюджеті у $93 млн картина зібрала $481,8 млн, тож Fox, підвищивши ставки ($235 млн бюджету), видала сиквел. У 2014 році вийшов «Світанок планети мавп», який зібрав у прокаті $710,6 млн. «Війна за планету мавп» – третя частина оновленої історії, котра, як і в оригіналі, навряд чи залишиться трилогією: у Fox уже планують зйомки четвертої стрічки про розумних мавп.

Вам сподобається, якщо: ви завжди були переконані, що тварини, а особливо мавпи, кращі за людей.

Вам не сподобається, якщо: ви не готові закрити очі на декілька дірок у логіці сюжету навіть за правильну ідею. У «Війні за планету мавп» вона, правда, очевидна і дещо наївна: щоб досягти успіху, треба триматися разом, а не нападати одне на одного.

Головна причина подивитися: побачити дивакувату, але переконливу ілюстрацію про те, що таке природний відбір.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло