Захворіло у світі
43,979,777
Померло у світі
1,167,124
Вилікувалось у світі
29,800,111
Захворіло в Україні
363,075
Померло в Україні
6,755
Вилікувалось в Україні
148,642
Прем’єри тижня: «Сільвіо та інші» та «Ван Гог. На порозі вічності»

Прем’єри тижня: «Сільвіо та інші» та «Ван Гог. На порозі вічності»

Новий фільм Паоло Соррентіно про Сільвіо Берлусконі та стрічка про великого імпресіоніста, яку зняв сучасний художник

Цей матеріал також доступний російською
Прем’єри тижня: «Сільвіо та інші» та «Ван Гог. На порозі вічності»
Кадр зі стрічки «Сільвіо та інші»
Фото: Arthouse Traffic

«Сільвіо та інші»

Сюжет. Тиран і жартівник, гедоніст і романтик, скандальний політик та мільярдер – Сільвіо Берлусконі став іконою для італійських нуворишів. На божевільних вечірках і дорогих прийомах в Римі і на Сардинії, серед розпусти і калейдоскопа дівчат його завжди оточують найвпливовіші і найнебезпечніші люди, готові на все, аби отримати доступ до живої легенди.

В українському прокаті: з 3 січня 2019 року.

Бекґраунд. Паоло Соррентіно – один із головних італійських режисерів сучасності, лауреат премій «Оскар», «Золотий глобус», BAFTA і Європейської кіноакадемії за стрічку «Велика краса». У головній ролі – Тоні Сервілло: раніше вони працювали разом над п’ятьма фільмами, зокрема, стрічками «Дивовижний» і «Велика краса». Як і «Дивовижний», «Сільвіо та інші» присвячений феномену італійської політичної культури.

«Моя стрічка не зовсім про Берлусконі – вона більше про італійців. Не про всіх, тільки про частину з них. Вона – про красу життя і красу вульгарності», – коментує свій фільм Соррентіно. За словами режисера, він мріяв показати Сільвіо Берлусконі у незвичному ракурсі, подивитися на нього іншими очима, розповісти про біль, страхи цієї людини і зрозуміти його мотиви.

Прем’єри тижня: «Сільвіо та інші» та «Ван Гог. На порозі вічності»
Фото: Arthouse Traffic

В Італії фільм удостоївся чотирьох премій «Срібна стрічка», яка присуджується Італійською національною асоціацією кіножурналістів – стрічку відзначили за найкращу жіночу роль, сценарій, жіночу та чоловічу ролі другого плану.

«І політична сила, і взагалі позиція Берлусконі зараз стали значно слабкішими. Тобто утворилася певна історична дистанція по відношенню до нього. Тепер є можливість говорити про Берлусконі більш об'єктивно, уникаючи того, щоб його ненависники чи шанувальники висловлювалися з приводу кожної сцени. Готуючись до зйомок, я багато читав – в Італії величезна кількість найрізноманітнішої літератури про Берлусконі. Але багато я і придумав», – розповів в одному з інтерв’ю Паоло Соррентіно.

За словами режисера, фільм не повністю заснований на реальних подіях – адже було прагнення створити такі вигадані сюжети, які будуть дуже схожими на реальне життя. «Це фільм про світ, який існує навколо Сільвіо, причому у певний історичний період. Цей світ вульгарний, не можна цього заперечувати. Але треба визнати, що вульгарність часом буває дуже красивою. Мені постійно говорять про гротеск у моїх стрічках, але, чесно кажучи, я не розумію, про що мова, тому що, на мій погляд, там все дуже реалістично. В Італії я випустив фільм у двох частинах, тому що він містить велику кількість інформації, актуальної виключно для італійської публіки. Мені здалося, що у світовому прокаті вона може здатися незрозумілою», – говорить Соррентіно.

Прем’єри тижня: «Сільвіо та інші» та «Ван Гог. На порозі вічності»
Фото: Arthouse Traffic

Вам сподобається, якщо: вам цікаво побачити нову стрічку від сучасного класика кінематографу, вихід кожної кінокартини якого є справжньою кіноподією, оцінити естетичну та музичну складові (наприклад, композицію від Agnes Obel) та зазирнути за лаштунки буржуазного світу, який здається одночасно привабливим і відразливим.

Вам не сподобається, якщо: ви очікуєте на новий шедевр від Паоло Соррентіно – «Сільвіо та інші» використовує звичні прийоми кінорежисера, як естетські кадри пейзажів та гарних жіночих фігур, а також філософські розмірковування з вуст персонажів, але цього разу іноді смішно, іноді просто ефектно – щоб дещо карикатурно розповісти про скандальну особистість.

Прем’єри тижня: «Сільвіо та інші» та «Ван Гог. На порозі вічності»
Фото: Arthouse Traffic

Головна причина подивитися: оцінити спробу незвично «увіковічити» легендарну постать сучасної італійської політики, не даючи при цьому негативної чи схвальної оцінки, а більше фантазуючи на теми особистого та публічного життя Берлусконі на основі повідомлень зі ЗМІ та реакцій італійців.


«Ван Гог. На порозі вічності»

Сюжет. В основі кінооповіді –  «літопис» останніх років життя великого Вінсента Ван Гога, які він провів у французькому місті Арль та Овер-сюр-Уаз. За цей недовгий період невизнаний геній створює шедевр за шедевром, зловживає алкоголем, важко переносить від’їзд друга Поля Гогена, відрізає собі вухо, потрапляє до психіатричної лікарні та вчиняє самогубство у віці 37 років…

Він був схиблений на живописі та мріяв змінити світ. Його картини майже не продавалися за життя, а тепер вони чи не найдорожчі серед робіт усіх імпресіоністів.

Прем’єри тижня: «Сільвіо та інші» та «Ван Гог. На порозі вічності»
Фото: volgafilm

В українському прокаті: з 3 січня 2019 року

Бекґраунд. Режисером виступив художник Джуліан Шнабель. Картини Шнабеля виставлялися в музеях Амстердама, Лондона, Парижа, Нью-Йорка, Мюнхена, Брюсселя, Барселони, Торонто та Венеції. У травні 2017 Шнабель анонсував, що поставить фільм про живописця Вінсента Ван Гога з Віллемом Дефо у головній ролі. Сценарій фільму режисер написав спільно з французьким сценаристом Жан-Клодом Карр'єром. Про сюжет стрічки Шнабель сказав: «Це фільм про живопис і живописця, та їхній зв'язок з нескінченністю. Це каже художник. Тут те, як я відчував найважливіші моменти його життя; це не офіційна історія – це моя версія. Але вона, як я сподіваюсь, зможе наблизити вас до нього».

Локаціями для зйомок стали Арль та Овер-сюр-Уаз у Франції, де Ван Гог перебував упродовж останніх років свого життя.

За втілення одного з найвидатніших художників усіх часів Вінсента Ван Гога виконавця головної ролі Віллема Дефо було номіновано на «Золотий глобус». Стрічка також отримала три нагороди на 75-му Венеційському міжнародному кінофестивалі.

Прем’єри тижня: «Сільвіо та інші» та «Ван Гог. На порозі вічності»
Фото: volgafilm

Вам сподобається, якщо: ви готові до експериментальної подачі історії про творчі пошуки та вагання Ван Гога, коли режисером стрічки виступає художник; перечитати листування Ван Гога із братом Тео, якого він дуже любив, а також передивитись стрічки «Вінсент і Тео» із Тімом Ротом у головній ролі, а також мальовану анімацію «З любов’ю, Вінсент», щоб порівняти із більш влучними кіноісторіями про видатного митця.

Вам не сподобається, якщо: ви хочете побачити історію із «класичним» розвитком сюжету – «Ван Гог. На порозі вічності» частково складається із мовчазних кадрів зі «смиканою» камерою, що вводить у розслаблений, але сонливий стан – стрічці дещо бракує динаміки.

Прем’єри тижня: «Сільвіо та інші» та «Ван Гог. На порозі вічності»
Фото: volgafilm

Головна причина подивитися: оцінити новий погляд на життя одного з найзагадковіших художників XIX сторіччя, який не припиняє цікавити мистецтвознавців, кінематографістів та справжніх поціновувачів живопису.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті