Плейліст квітня: культурне єднання, або Уроки французької

Плейліст квітня: культурне єднання, або Уроки французької

Музична добірка про те, що мистецтво об'єднує нації та покоління

Цей матеріал також доступний російською

Щорічний фестиваль французької культури «Французька весна» – це культурний міст між Україною та Францією. У ці дні він традиційно проходить в українських містах. Також, не виїжджаючи зі свого міста, ви можете відчути душу Франції, послухавши нову музичну добірку Mind.

Françoise Hardy – L'Amour Fou

Плейлист апреля: культурное единение, или Уроки французского

Франсуаза Арді – французька співачка, автор і виконавець, актриса. Арді – знакова фігура у сфері моди і музики, особливо у франкомовних країнах. Довгий час була обличчям будинків моди Paco Rabanne, Yves Saint Laurent і вважалася одним з головних еталонів краси 1960-х.

Рекомендуємо L'Amour Fou (2012) – 27-й студійний альбом у творчості співачки. Властиві їй меланхолійні мелодії значною мірою відображають її сумніви, питання, стурбованість та муки в романтичних стосунках.

У 2006 році Франсуаза Арді була нагороджена Великою медаллю французького шансону, заснованою Французькою академією.


Zaz – Paris

Плейлист апреля: культурное единение, или Уроки французского

Paris (2014 року) – третій студійний альбом французької співачки Zaz. Це добірка кавер-версій пісень французьких шансоньє, кожна з яких присвячена Парижу. У записі акомпанував біг-бенд, а продюсером виступив Квінсі Джонс.


Olivia Ruiz – La Femme Chocolat

Плейлист апреля: культурное единение, или Уроки французского

Французька співачка Олівія Руїз – дочка музиканта, тому захоплювалася музикою з дитинства. За свій другий студійний альбом La Femme Chocolat (2005) у 2007 році Руїз була удостоєна Victoires de la Musique (щорічна музична премія у Франції. – Mind), тобто стала артисткою року.

Музика і тексти Олівії інтимні та грайливі, а музичні аранжування незмінно багаті та винахідливі. Вони занурюють слухача в атмосферу творів Тіма Бертона.


Elodie Frégé – La Fille De L'Après Midi

Плейлист апреля: культурное единение, или Уроки французского

Уроки французької від Елоді Фреже в альбомі 2010 року La fille de l'après midi. Співачка, актриса, модель, красива жінка – вона почала дуже рано вчитися музиці й завжди бачила себе в мистецтві.


Guesch Patti – Blonde

Плейлист апреля: культурное единение, или Уроки французского

Геш Патті – сценічне ім'я співачки, автора пісень і танцівниці Патриції Порассе. Експресивна, яскрава, ні на кого не схожа, її вокал і музика зачаровують і запам'ятовуються назавжди.

У роботі над альбомом Blonde (1995) брали участь Етьєн Дахо і Франсуаза Арді, а відеокліпи знімав британський режисер Пітер Грінуей – декілька пісень звучать у його фільмі «Інтимний щоденник» (The Pillow Book). Різноманітний, мелодійний і чуттєвий альбом.


Carla Bruni – Little French Songs

Плейлист апреля: культурное единение, или Уроки французского

Карла Бруні – колишня перша леді Франції, топ-модель, співачка, поетеса. В альбомі Little French Songs (2013) Бруні вдалося зібрати чарівну серію пісень, які створюють особливий настрій.

«Краса для мене – це здатність трансформувати погане в добре, перетворювати біль на щастя. По-справжньому красивою мені здається Одрі Хепберн, чиї фільми я можу переглядати нескінченно. Справа не лише в її шармі, стилі та елегантності. Вона була світлою людиною і несла у світ добро –  рятувала дітей у Африці. Такими людьми я захоплююсь», – каже Бруні.

Рекомендуємо також наш плейліст жовтня на французькій хвилі та добірку французьких детективних серіалів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті