Прем’єра тижня: «З божої волі»
Чому варто подивитися новий фільм Франсуа Озона про те, чи можна протистояти несправедливості, щодо якої всі були обізнані, але мовчали

Сюжет. Драма «З божої волі» заснована на історії римо-католицького священика Бернарда Прейна, якого звинуватили в педофілії в період з 1986 по 1991 рік. Головний герой фільму – 40-річний житель Ліона Олександр – дізнається, що священик, який домагався його в дитячому віці, продовжує працювати в церкві. Він об'єднується з двома іншими його жертвами, щоб домогтися відсторонення священика.
В українському прокаті: з 18 квітня.
Бекґраунд. Нова робота Франсуа Озона, драма «З божої волі» – володар Гран-прі Берлінського кінофестивалю. Фільм зачіпає події, що мали місце в реальності, і знятий по гарячих слідах: зараз у Франції тривають суди над обвинуваченими в розбещенні малолітніх у католицькій церкві.
Спочатку режисер планував створити документальний фільм. Основа сюжету – релігійні та навколорелігійні скандали, які нещодавно струснули французький інформпростір. У 2016 році священику Бернарду Прейну висунули звинувачення в домаганнях до більш ніж 80 хлопчиків. Про злочини знали вищі церковні чини: так, обвинувальний вирок вже винесено кардиналу Барбарену за багаторічне мовчання про насильство у французькій католицькій церкві. Під час підготовки сценарію режисер зустрічався з прототипами своїх героїв. «Я був зворушений їхньою хоробрістю. Багато хто з них вже дали свідчення в суді і дуже втомилися від уваги преси. Тоді я остаточно вирішив знімати художній фільм», – зазначив згодом Озон.
Головні ролі у фільмі виконали Мельвіль Пупо («Лоранс у будь-якому випадку»), Дені Меноше («Безславні виродки») та Сванн Арло («Анонімні романтики»).

Преса порівнює стрічку із драмою «У центрі уваги», яка розповідала про аналогічний випадок у Бостоні та була удостоєна премії «Оскар» за найкращий фільм. Озон не приховує впливу цього кінотвору: так, в одній зі сцен «З божої волі» можна побачити постер фільму Тома МакКарті.
Франсуа Озон – один із головних французьких режисерів сучасності, дворазовий номінант на «Золоту пальмову гілку» Каннського кінофестивалю і володар премій Берлінале та Сан-Себастьяна.
Стрічки Озона дуже різняться як за тематикою, так і за подачею. Наприклад, «Франц» (2016) – чорно-білий фільм про німкеню Анну, яка після закінчення Першої світової війни щодня приходить на могилу свого нареченого Франца, який загинув у Франції. Одного разу вона зустрічає там француза Адріена, який теж приніс квіти на могилу її коханого.
«Басейн» (2003) із Шарлоттою Ремплінг у головній ролі – психологічна драма про письменницю, яка оселилася в будинку свого видавця у період міжсезоння, щоб писати новий роман, але зустріч з донькою господаря вносить корективи у плани головної героїні.
«8 жінок» (2001) – комедійно-детективний мюзикл за участі Катрін Денев, Ізабель Юппер та Фанні Ардан.
Передостання режисерська робота Франсуа Озона під назвою «Подвійний коханець» (2017) – еротично-драматичний трилер. За сюжетом, головна героїня ходить на прийом до психотерапевта, щоб вилікуватися від депресії. Через деякий час вона закохується у лікаря і переїжджає до нього, однак в останнього також є свої секрети.
Світова прем'єра «З божої волі» відбулася в рамках конкурсної програми Берлінського кінофестивалю, де фільм отримав Гран-прі журі. В Україні стрічку вперше продемонстрували на фестивалі допрем'єрних показів «Французької весни».

Вам сподобається, якщо: ви хочете побачити історію про те, чого коштує наважитися піти проти системи, що існує віками. Але, об’єднавши зусилля, отримати певні зрушення.
Вам не сподобається, якщо: вам не до вподоби історії про психологічне насилля, і в кіно ви радше шукаєте розваги.
Головна причина подивитися: зробити власні висновки щодо того, де проходить межа між вірою, релігійністю та мораллю.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].