Майте на увазі: головні події 19–26 травня

Майте на увазі: головні події 19–26 травня

«Книжковий Арсенал», фестиваль «Tattoo Collection» та інші події найближчого часу, на які варто звернути увагу

Этот материал также доступен на русском языке
Майте на увазі: головні події 19–26 травня
Фото з вистави «Віра, Надія, Любов… (Яма)»
Фото: theatreonpodol.com/afisha/vira-nadiya-lyubov/

У неділю, 19 травня, в 19-му павільйоні київського ВДНГ (проспект Академіка Глушкова, 1) пройде третій день фестивалю «Tattoo Collection 2019». Тут професіонали діляться новітніми технологіями в області татуажу, навчаються новим стилям і борються за трофей Tattoo Collection – кубок Golden Machine.

У програмі – серія лекцій, майстер-класів, фаєр-шоу, а також виступ музичних хедлайнерів, гурту 5'NIZZA.

Майте на увазі: головні події 19 – 24 травня
Фото: офіційна Facebook-сторінка події

Початок о 12:00. Вартість квитків 160 грн.


У середу, 22 травня у Київському театрі на лівому березі Дніпра (Броварський проспект, 25) відбудеться показ вистави «Життя Попереду» за твором Еміля Ажара (один із псевдонімів Ромена Гарі). За сюжетом, колишня повія, польська єврейка похилого віку – мадам Роза, що пройшла гітлерівський концтабір, утримує в емігрантському кварталі Парижа дитячий притулок. Тут – діти, народжені поза законом. Серед вихованців – арабський підліток Момо. Від його імені й ведеться історія, захоплююча, відверта, шляхетна й божевільна. Про велич і силу неймовірної любові на порозі життя та на межі смерті.

Ромен Гарі (справжнє ім'я Роман Кацев; 1914-1980) – людина-легенда, один з найблискучіших і загадкових авторів XX століття, військовий льотчик і учасник Опору, друг де Голля, дипломат, кінорежисер. Гарі все життя був романтиком і авантюристом. І він став автором однієї з найнеймовірніших містифікацій XX століття.

Коли в середині 1970-х Ромен Гарі – відомий і поважний письменник, лауреат Гонкурівської премії, почав втрачати увагу французької критики, він надрукував свій новий роман під іншим літературним ім'ям – Еміль Ажар. Книга мала шалений успіх, і Гарі вирішив зберегти таємницю. А вже за другий роман «Життя попереду» молодому письменнику Емілю Ажару була присуджена Гонкурівська премія. За нормами ця вища літературна нагорода Франції може бути присуджена авторові лише один раз, а завдяки містифікації Гарі став єдиним в історії двічі її лауреатом.

Майте на увазі: головні події 19 – 24 травня
Фото: https://drama-comedi.kiev.ua

Початок о 19:00. Вартість квитків 120-300 грн.


З 22 по 26 травня у Мистецькому Арсеналі (вул. Лаврська,12) розпочнеться IX Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал».  

У фокусі цьогорічного Книжкового Арсеналу – тема співжиття, спільного буття на підставі цінностей і домовленостей. Спеціальна програма «Сусідство: відкрите питання» охоплює різні прояви взаємин між культурами, історіями й політиками сусідніх країн: взаємовпливи в літературах, видатні постаті на перетині культур, право на пам’ять і місце в історії, трансформації країн після падіння Берлінського муру та нинішнє переформатування європейського політичного ландшафту. Як вибудовуються внутрішні зв’язки всередині країни? Як відкривати одне одного через подорожі, репортажі, переклади, спільні видавничі й мистецькі проекти? Як змінюється образ української культури в очах сусідів і що впливає на його формування?

Майте на увазі: головні події 19 – 24 травня
Фото: Karabas Live

Початок о 10:00. Вартість квитків: 80 грн – повний, 40 грн – пільговий, 300 грн – абонемент (дійсний на всі дні фестивалю з 22 до 26 травня включно).


У п’ятницю, 24 травня у Театрі на Подолі (Андріївський узвіз, 20А) – «непристойна повість» «Віра, Надія, Любов… (Яма)».

«Знаю, що багато хто вважатиме цю повість аморальною та непристойною, проте, від усього серця присвячую її матерям і юнацтву», – зазначав свого часу її автор, Олександр Купрін. Повість «Яма» користувалася шаленою популярністю. Зробити героїнями жінок найдавнішої професії, розповісти їхні справжні людські історії було нечуваною вільністю, навіть нахабством.

Купрін не збирався проповідувати фемінізм, проституцію або розпусту – він закликав до людяності. Кожна з героїнь потрапила в дім розпусти з різних причин, але жодна з них не хотіла собі такої долі. І за великим рахунком дівчата виявилися в «Ямі» через людську жорстокість і байдужість.

Майте на увазі: головні події 19 – 24 травня
Фото: http://theatreonpodol.com/afisha/vira-nadiya-lyubov/

Початок о 19:00. Вартість квитків 120-500 грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло