Захворіло у світі
12,745,734
Померло у світі
565,782
Вилікувалось у світі
7,026,011
Захворіло в Україні
53,521
Померло в Україні
1,383
Вилікувалось в Україні
26,118
Майте на увазі: головні події 26 – 31 травня

Майте на увазі: головні події 26 – 31 травня

Творча зустріч з культовим британським режисером Пітером Ґрінвеєм, «Чілдрен Кінофест» та інші події найближчого часу, на які варто звернути увагу

Цей матеріал також доступний російською
Майте на увазі: головні події 26 – 31 травня
Сцена з вистави «На дні»
Фото: Театр на Подолі

У неділю, 26 травня у конференц-залі отелю Aloft Kiev (вул. Еспланадна, 17) у рамках Міжнародного кінофестивалю «Молодість» відбудеться авторська зустріч «Кіно померло, нехай живе кіно» із класиком сучасного кінематографу Пітером Ґрінвеєм.

Пітер Ґрінвей – культовий британський режисер та інтелектуал, художник, майстер англійського кіноавангарду, автор декількох десятків фільмів, зокрема «Кухар, злодій, його дружина і її коханець», «Ейзенштейн в Гуанахуато», «Таємниці «Нічної варти"».

Ґрінвей створює кіно як картини, де естетика подекуди домінує над сюжетом, а глядач захоплюється метафорами та візуальними образами. Пітер стверджує, що кіно не має розповідати аналогічно до книг. У своїх роботах він намагається синтезувати документальне та художнє кіно – філософське та багатошарове.

Робоча мова зустрічі – англійська.

Майте на увазі: головні події 26 – 31 травня
Фото: офіційна Facebook-сторінка події

Початок об 11:00. Вартість квитків 25 травня 400 грн., у день події, 26 травня 500 грн.


У понеділок, 27 травня у Національній філармонії України (вул. Володимирський узвіз, 2) у день 15-ї річниці смерті українського письменника-шістдесятника Миколи Вінграновського пройде поетичний концерт «Кіно, що зветься життям», майже документальна музична вистава, яка стане спробою осмислення того, що саме спонукало великого майстра до творчості, неповторних образів митця, його життя як літератора, режисера та актора.

В основі проекту – щоденникові записи, поезії, фрагменти прозових творів «Рік із Довженком» та «У Києві стало страшнувато» Миколи Вінграновського. Цього вечора ще звучатиме музика композиторів-класиків Олександра Скрябіна, Станіслава Людкевича, а також сучасників поета – Валентина Сільвестрова, Івана Карабиця, Володимира Івасюка, українські народні пісні і не тільки.

Майте на увазі: головні події 26 – 31 травня
Фото: офіційна Facebook-сторінка події

Початок о 19:00. Вартість квитків 70-300 грн.


Майте на увазі: головні події 26 – 31 травня
Фото: http://theatreonpodol.com/afisha/na-dni/

У середу, 29 травня у театрі на Подолі (Андріївський узвіз, 20А) пройде вистава «На дні». Головним стрижнем постановки є питання «Як жити і у що вірити?», яке було і залишається головним для більшості людей. Хтось шукає відповідь у релігії, хтось у літературі, хтось у самому собі.

Герої вистави, перебуваючи в нелюдських умовах нічліжки, дають глядачеві колосальну віру і надію на те, що вихід все ж таки є. Символом вистави стали «сходи до неба». Лейтмотив– мелодія Led Zeppelin «Stairway to Heaven», що звучить у виконанні акторів.

Початок о 19:00. Вартість квитків 100-350 грн.


У четвер, 30 травня у мережі кінотеатрів «Планета Кіно» (Київ, Харків, Львів, Одеса та Суми) розпочнеться серія показів світової кінокласики на великих екранах. Стрічки демонструватимуться англійською мовою з українськими субтитрами.

Першим фільмом серії стане показ відреставрованої картини Роберта Земекіса «Форест Гамп», яка була створена 25 років тому.

«Форест Гамп» – захоплююча історія про людину, в якій живе дуже багато особистостей. Фантастичним чином він перетворюється на відомого футболіста, героя війни, успішного бізнесмена. Кожен день він постає в новому образі, які об’єднує одне – доброзичливість та веселість.

IQ Фореста нижче норми, з нього знущаються у школі, в нього немає друзів, а містяни сприймають його як міського божевільного.

Всупереч тому, що люди передрікали Форесту нещасливе майбутнє, йому вдається втілити свою американську мрію у життя: він знайомиться з президентом, несвідомо стає трендсетером світу поп-культури, впливає на політичне та дипломатичне життя країни. Попри свої особливості, Форест доводить всьому світу, що не володіючи гострим розумом, можна мати щось більше – добре серце, любов та чесність. Здатність дивитися на дорослий світ очима дитини допомогла йому зберегти моральний компас правильно налаштованим навіть у найскладніші моменти.

Майте на увазі: головні події 26 – 31 травня
Фото: офіційна Facebook-сторінка події

Початок о 19:30. Вартість квитків: 100-210 грн.


Майте на увазі: головні події 26 – 31 травня

У п’ятницю, 31 травня стартує щорічний фестиваль мистецтва кіно для дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест», охопивши 24 міста по всій Україні. Почесний посол VІ Чілдрен Кінофесту – Олег «Фагот» Михайлюта, вокаліст хіп-хоп-гурту ТНМК, продюсер та актор дубляжу.

«Чілдрен Кінофест» знайомить молоду українську аудиторію як з найновішими європейськими стрічками, так і зі світовою кінокласикою. Щорічний фільм-переможець фестивалю визначається шляхом прямого голосування глядачів – на вході до кінотеатру кожен відвідувач отримує бюлетень, за допомогою якого оцінює фільм.

У рамках шостого щорічного фестивалю мистецтва кіно для дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест» втретє відбудеться показ фільмів, створених дітьми. Десять картин-фіналістів, створених дітьми, буде показано 8 червня у столичному кінотеатрі «Київська Русь» у присутності авторів, та в усіх містах проведення фестивалю.

9 червня, на Церемонії закриття фестивалю, Почесне журі назве Найкращий український дитячий фільм, який отримає нагороду у розмірі 20 000 гривень, а також лауреатів премій за найкращий фільм у кожній з вікових категорій (5 000 гривень) та Призу глядацьких симпатій (10 000 гривень).

Деталі конкурсу та фестивалю – за посиланням.

Ознайомитися з розкладом показів можна тут. Зареєструватися на безкоштовний показ фільмів-фіналістів можна на сайті фестивалю – реєстрація на нього відкривається 1 червня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті