Прем’єра тижня: «Вайнштейн»

Прем’єра тижня: «Вайнштейн»

Чим цікава документальна стрічка про яскравий злет та карколомне падіння кінотитана Гарві Вайнштейна

Этот текст также доступен на русском
Прем’єра тижня: «Вайнштейн»
Фото: imdb.com

Сюжет. Історія, що складається з інтерв’ю та архівних зйомок, розповідає про те, як кінопродюсер Гарві Вайнштейн розширював свій вплив протягом десятиліть. Колишні колеги, друзі з коледжу та журналісти розмірковують над суспільним сприйняттям Вайнштейна як провидця, докладно описуючи його безжальні спроби зберегти свою владу під загрозою серйозного скандалу.

У школі Гарві був відлюдьком, а коли подорослішав, зі слів знайомих, почав поводитись як «хрещений батько». Методи, популярні в мафіозних колах, були властиві його стилю управління бізнесом, а ненаситність вбачалася не лише у роботі, а й у сексуальному житті, коли акторки-початківці під шантажем були згодні на приниження власної гідності заради кар’єри.

В українському прокаті: з 22 серпня.

Бекґраунд. Стрічка проливає світло на те, як Гарві Вайнштейн здобув успіх та впродовж десятиліть користувався своєю неабиякою владою. Безліч судових процесів у справі про сексуальні домагання та зґвалтування почалися трохи менше двох років тому, але недоторканність головного продюсера Голлівуду було зруйновано в мить, а заразом і його кар'єру, яку він будував роками. У зйомках фільму взяли участь жертви  домагань продюсера, зокрема, акторки Розанна Аркетт, Пас де ла Уерта та Еріка Розенбаум, колишня співробітниця однієї з компаній Вайнштейна Гоуп Ексінер Д'Амор та багато інших жінок.

Офіційні звинувачення були висунуті Вайнштейну наприкінці травня минулого року. За кілька днів до цього він добровільно здався поліції Нью-Йорка. У жовтні 2017 року Вайнштейна звільнили з The Weinstein Company. Історія звинувачень на адресу продюсера породила так званий «ефект Вайнштейна», коли аналогічним звинуваченням піддалися багато знаменитостей, та поклала початок руху #MeToo. Судове слухання у кримінальній справі проти продюсера заплановане на вересень.

Стрічку зняла британська режисерка документального кіно Урсула Макфарлейн. Серед її попередніх робіт – документальні фільми про «Шарлі Ебдо», контроль за зброєю у США, фільми-інтерв'ю з жертвами цунамі. Макфарлейн чотири рази номінувалася на премію BAFTA, а також має низку нагород та номінацій на премії Ґрірсона, Broadcast і Королівської спілки телебачення.

Світова прем'єра «Вайнштейна» відбулася на кінофестивалі «Санденс», де фільм отримав позитивні відгуки світової преси. В Україні стрічку було вперше показано в рамках секції гала-прем'єр Одеського кінофестивалю.

Прем’єра тижня: «Вайнштейн»
Творча група фільму

Вам сподобається, якщо: ви бажаєте побачити історію про те, як впливовість обертає ситуацію у бік, вигідний лише для впливової персони. А також усвідомити, що за голлівудськими посмішками під фотоспалахами камер на червоних доріжках може стояти неприємний життєвий досвід та переживання, від яких не відкупитися великими гонорарами і славою. Та разом з тим зрозуміти, що вибір завжди залишається за кожною конкретною людиною.

Вам не сподобається, якщо: вам не до вподоби документальні кінорозслідування, зокрема, коли справа стосується спіралі мовчання, тобто підлаштування під «клімат» громадської думки. Втім, саме цим стрічка вкотре доводить живучість стадного інстинкту, а також те, що свобода одного закінчується там, де починається свобода іншого.

Головна причина подивитися: у фільмі провідними є думки про те, що ніхто не хотів розхитувати човен, порушувати так званий статус-кво в «Голлівуді Вайнштейна», всім було зручно плисти за течією. Та врешті-решт, коли у пліток з’явилися нарешті  документальні підтвердження, що були оприлюднені, вплив непохитного продюсера зменшився, що створило прецедент, після якого світ став дещо іншим.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло