Захворіло у світі
20,294,901
Померло у світі
741,420
Вилікувалось у світі
12,591,454
Захворіло в Україні
84,548
Померло в Україні
1,970
Вилікувалось в Україні
45,686
Тиждень швейцарського кіно – 2020 пройде онлайн: що цікавого можна буде побачити

Тиждень швейцарського кіно – 2020 пройде онлайн: що цікавого можна буде побачити

Під час фестивалю покажуть найактуальніші художні фільми Швейцарії останніх років

Цей матеріал також доступний російською

Фокусом цьогорічного Тижня швейцарського кіно, що через карантин пройде онлайн з 19 по 28 червня, обрано гендерну рівність – одну із глобальних цілей сталого розвитку ООН. До його програми увійшли найактуальніші художні швейцарські фільми останніх років. Зокрема, чотири стрічки, зняті режисерками, які представляють розмаїття жіночих поглядів.  Усі покази – безкоштовні на сайті swissfilm.org.ua.

Mind пропонує огляд найбільш вартісних фільмів програми.

«Щасливий Лазар»

Тиждень швейцарського кіно-2020 пройде онлайн: що цікавого можна буде побачити
Фото: arthousetraffic.com

Багато хто з кіноманів вже бачили цю стрічку, оскільки до карантину її показували на фестивалях в Україні й встигли відзначити нагородою за найкращий сценарій на Каннському кінофестивалі. Це чудова картина від Аліче Рорвахер, молодої італійської режисерки, яка зняла вже декілька досить потужних картин.


«Невинний»

Тиждень швейцарського кіно-2020 пройде онлайн: що цікавого можна буде побачити
Фото: arthousetraffic.com

Драма з елементами трилера на скандальну релігійну тему від режисера Сімона Жакме. Сильна історія з гарним кінематографічним виконанням. Фільм брав участь у низці знакових міжнародних кінофестивалів, у тому числі – в Торонто, хоча і не отримав гучних кінонагород.  


«За вітром»

Тиждень швейцарського кіно-2020 пройде онлайн: що цікавого можна буде побачити
Фото: arthousetraffic.com

Фільм Беттіни Оберлі про свідоме споживання і використання природних ресурсів, людяність і раптові любовні пригоди. У головній ролі – зірка французького кіно Мелані Тьєррі. Стрічка отримала премію Variety Piazza Grande Award на кінофестивалі в Локарно. У центрі сюжету – молода пара, яка намагається дауншифтити в мальовничих Альпах.


«Мрія Катріни»

Тиждень швейцарського кіно-2020 пройде онлайн: що цікавого можна буде побачити
Фото: arthousetraffic.com

Режисерами виступили Даріо і Мірко Бішофбергери. Головна героїня фільму прагне мати дітей, та її чоловік потрапляє в аварію. Але йому роблять пересадку голови, після чого він стає іншою людиною. На фестивалі в Дубліні цю фантастично-фантазійну історію відзначили за найкращу операторську роботу.


«7 днів»

Італо-швейцарська копродукція в жанрі мелодрами від Роландо Колла. Пара знайомиться під час підготовки весілля друзів. Стрічку знято на Сицилії, де і відбуваються основні події.


Більш детально ознайомитись з програмою та безкоштовно переглянути фільми можна на сайті фестивалю swissfilm.org.ua.

Також пропонуємо вашій увазі бліц-інтерв’ю з людьми, що брали активну участь у підготовки цієї знакової культурної події.

Тиждень швейцарського кіно-2020 пройде онлайн: що цікавого можна буде побачити

Клод Вільд,
надзвичайний та повноважний посол Швейцарії в Україні:  

Наскільки, на вашу думку, культурний розвиток країни взаємопов'язаний з економічним, на прикладі Швейцарії?

У Швейцарії 6% усіх працівників задіяні у креативних індустріях, більшість із них у дуже малому бізнесі. Загалом очікується, що зростання в цьому секторі продовжиться. На мою думку, культура є невід'ємною частиною економічного зростання кожної країни. Адже, як і хороша інфраструктура чи якісна система освіти, яскраве культурне життя є важливим компонентом привабливості тієї чи іншої країни чи певного міста в даній країні, як місця розміщення іноземних інвестицій. Дійсно, інвестори хочуть бути присутніми там, де вони матимуть хороші можливості для бізнесу та де «відбуваються цікаві речі» через багатство культурного життя.

Чому фестиваль швейцарського кіно цього року сфокусований на ґендерній рівності та чому важливо це доносити за допомогою кіно?

Через діяльність Посольства взагалі та Швейцарської програми співробітництва в Україні, зокрема, Швейцарія підтримує Україну на її шляху до миру та побудови інклюзивного суспільства, в якому жінки і чоловіки рівною мірою сприяють сталому зростанню й доброчесному врядуванню та рівноправно користуються їх результатами.

«Тиждень швейцарського кіно 2020» присвячений спецтемі ґендерної рівності. Це пов’язано з нашим прагненням сприяти досягненню Цілі сталого розвитку 5, а саме –  забезпеченню ґендерної рівності, розширенню прав і можливостей усіх жінок та дівчаток.

Кіно охоплює широку аудиторію і може розповсюджувати чіткі вражаючі ідеї в суспільстві.

У програмі фестивалю є феміністична драма «Божественний порядок» режисерки Петри Фольпе. Як відомо, до 1971 року Швейцарія залишалася однією з останніх країн світу, де жінки не мали права голосу. Зараз майже половина нашого парламенту складається з жінок.

Важливо координувати міжнародні зусилля щодо досягнення ґендерної рівності. У рамках «Тижня швейцарського кіно»  Посольство організує онлайн дискусію зі швейцарськими та українськими режисерами і режисерками з питань ґендерної рівності взагалі та теми жінок у кіноіндустрії зокрема.

Як ви вважаєте, чому останнім часом світове кіно, як кінотеатральне, так і серіальне, все більше порушує складні та важливі соціальні теми, як то расизм, сексизм, гомосексуалізм і тематику протесту, а не розважальні?

Європейське кіно завжди було тісно пов’язано з найактуальнішими та найгострішими суспільними проблемами. Мистецтво взагалі та кінематограф зокрема стосується не лише розваг, а й порушення табу, пропагування толерантності та різноманітності, а також засудження подвійних стандартів, лицемірства та несправедливості.


Тиждень швейцарського кіно-2020 пройде онлайн: що цікавого можна буде побачити

Ілля Дядик,
програмний директор «Артхаус Трафік»:    

Насправді кінематограф у Швейцарії почав активно розвиватись останніми роками. І це дуже схожа ситуація із тим, що зараз відбувається в Україні. Ми вирішили поговорити про спільні риси українського та швейцарського кіно саме з позиції гендерної рівності. У програмі нашого фестивалю з десяти фільмів чотири картини зняли жінки. Це головна тема, навколо якої ми організуємо онлайн дискусію 22 червня о 20:00, в якій візьмуть участь кіномитці та кіномисткині зі Швейцарії та України.

Якщо подивитись на період зародження кіно, то люди займались ним не фахово, а як хобі. І жінки були активно залучені у процеси розвитку кінематографії. Згодом у багатьох країнах процес пішов на спад, і чоловіки захопили цю індустрію. У Голлівуді панує патріархальне середовище і, на жаль, лише відносно нещодавно ця ситуація почала змінюватись. Чого лише варті скандали, пов’язані з Вайнштейном? Хоча якщо ми подивимось на країни, де кінематограф не такий розвинутий і де починає вирівнюватись гендерний баланс, на Україну зокрема, то у нас багато жінок, які займаються режисурою та операторською роботою.

Є громадські активісти, які борються за права людини. І відповідно чим більше людина отримує прав, тим на ширшу сферу поширюються ці права. Кінематограф як найбільш доступний та поширений вид мистецтва робить цей вияв помітнішим, але в будь-якому разі спершу зміни мають відбутись у політиці.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті