Майте на увазі: головні події 22–30 травня

Майте на увазі: головні події 22–30 травня

Виставка «Чорнобиль. Подорож», прем'єра вистави «Ножиці», відкриття кінофестивалю «Молодість» та інші події найближчого часу, на які варто звернути увагу

У суботу, 22 травня у Театрі на Подолі (Андріївський узвіз, 20Б) відбудеться прем'єра слідчого експерименту «Ножиці», інтерактивної вистави у постановці Ігоря Матіїва.  Ця п’єса німецького драматурга йде на багатьох сценах світу, але в Україні вона буде поставлена вперше. 

Любите заплутані детективні історії? Володієте дедуктивним методом, розбираєтесь в мотивах і маєте залізну витримку?

Салон краси на Андріївському узвозі стає місцем злочину.

Відому піаністку жорстоко вбивають… ножицями.

Під підозрою ексцентричний перукар, меркантильна асистентка, багата, але безталанна оперна діва і таємничий антиквар. А, можливо, вбивця – слідчий?

Приходьте – зло мусить бути покараним! 

Майте на увазі: головні події 22–30 травня
Фото: http://theatreonpodol.com/

Початок о 18:00. Вартість квитків 350 грн. 


У неділю, 23 травня на ART-СЦЕНІ Київської опери (вул. Межигірська, 2) вперше прозвучить в акустичній версії опера-реквієм для препарованого рояля, ударних, віолончелі та солістів під назвою «IYOV». 

«Цей камерно-акустичний виступ – саме те абсолютно автентичне звучання, яке було під час написання опери. Іншими словами – це звукове першоджерело до того моменту, як його пропустили через пульт, мікрофони, монітори, джеки, штекери і т. д., – розповів композитор Роман Григорів. – Саме тембровий всесвіт мікродеталей роялю, його глибокі вібрації занурюють нас в обертоновий світ молекул і атомів звуку».

На його переконання, відчуття часу і простору при акустичному звучанні кардинально відрізняються від звичного. «Виконавський ансамбль досягає найточніших інтонацій, а природній баланс на нюансі піанісимо створює магію», – додає Григорів.

Оперу «IYOV» створено за книгою Йова зі Старого Заповіту та з використанням латинських сакральних текстів. Її написано в синтетичному жанрі, що вперше в історії світової музики поєднав у собі оперу, реквієм та ораторію.

У 2018 році опера увійшла до ТОП-10 сучасних опер світу за версією міжнародного конкурсу Music Theatre NOW, у якому змагалися 436 вистав із 55 країн. 

У 2020 році опера IYOV отримала Національну премію України імені Тараса Шевченка.

Майте на увазі: головні події 22–30 травня
Фото: Анастасія Мантач

Початок о 19:00. Вартість квитків 350-500 грн. 


У четвер, 27 травня у Національному академічному драматичному театрі ім. Івана Франка (площа Івана Франка, 3) можна побачити виставу «Пер Гюнт» за Генріком Ібсеном. 

У чому полягає сенс людського життя? Як віднайти в собі сили протидіяти численним спокусам, які щомиті супроводжують кожну людину? Що ж означає це сакраментальне «лишитися собою», бути вірним своєму внутрішньому розумінню достойно прожити відміряний час, без компромісів і зрад? І головне: шукаючи себе, своє головне призначення, в момент власного «тріумфу» пам'ятати про милосердя і не забувати про ближнього.

Майте на увазі: головні події 22–30 травня
Фото: http://ft.org.ua

Початок о 19:00. Вартість квитків 40-500 грн. 


У суботу, 29 травня на території ресторану «Курені» (Паркова дорога, 4) відбудеться дводенний фестиваль KURENI CITY PICNIC 2021 до Дня Києва, який об’єднає події та проєкти, що формують сучасну українську культуру. 

Це новий фестиваль, що об’єднує за частуваннями музикантів з різних куточків світу, арт-проєкти, культурні події та друзів на знаковій локації міста.

Музичне наповнення фестивалю наступне: відбудуться концерти сучасних українських та зарубіжних виконавців, лайви джазових, акустичних і мультижанрових колективів, виступи українських і зарубіжних диск-жокеїв та електронних музикантів. 

Окрім концертів, у програмі фестивалю вініловий маркет, маркет художників, квітковий ярмарок, зона для пікніку та багато іншого. 

Майте на увазі: головні події 22–30 травня
Фото: https://www.facebook.com/kurenikyiv

Початок о 12:00. Вартість квитків 500-800 грн. 


У суботу, 29 травня розпочнеться ювілейний, 50-ий кінофестиваль «Молодість». Цьогоріч він пройде в гібридному форматі – онлайн і офлайн. 

Головною локацією кінофестивалю стане кінотеатр «Жовтень», частина кінопоказів відбудеться просто неба – під аркою Дружби народів. 

Цього року «Молодість» розширює межі дебютного кіно представленого у конкурсній програмі, започатковуючи нову конкурсну секцію документального кіно. 

У 2021 році буде визначено таких переможців у Міжнародній програмі:  Ґран-прі за найкращий  фільм із призом у 10 000 доларів USD та статуетка «Скіфський олень», приз у 2 000 USD  та статуетка «Скіфський олень» за кращий фільм у кожній категорії міжнародної програми; приз за найкращий фільм Національної конкурсної програми короткометражних фільмів (50 000 гривень та статуетка «Скіфський олень»). Також рішенням дирекції кінофестивалю було призначено призовий фонд у розмірі 2000 доларів USD для переможців програм «Molodist Teen Screen», «Sunny Bunny» та нової програми документального дебютного кіно.

Майте на увазі: головні події 22–30 травня
Фото: https://www.facebook.com/photo?fbid=277533540599662&set=a.264390388580644

За програмою показів можна слідкувати тут


У неділю, 30 травня на ВДНГ ( павільйон №1) триватиме Мультимедійна виставка «Чорнобиль. Подорож», що складається з сімох смислових блоків – від світового контексту карколомного 1986 року до розповіді про саму аварію, від історій людей, долі яких нерозривно пов’язані з подіями 26 квітня 1986-го, до діалогу щодо подальшої долі Чорнобиля, його майбутнього.

Відвідувачі зможуть побачити архівні світлини та відеоматеріали, роботи світових митців, а також знаменитої української художниці Марії Примаченко, присвячені Чорнобилю, потрапити до Чорнобиля й дослідити його завдяки сучасним технологіям, подивитися у VR, як четвертий енергоблок накривали «Новим сучасним конфайнментом» і як життя крок за кроком повертається до зони відчуження. Завершує проєкт відео зіркової групи Pink Floyd Marooned, зняте в Прип’яті.

На виставці можна буде дізнатися історії очевидців аварії та людей, чиї долі нерозривно з нею пов’язані, а також записати свої спогади, думки та переживання у відео- або аудіоформаті. Після завершення проєкту його контент буде викладено на цифрову платформу, яка продовжить збирати пам’ять та рефлексії про чорнобильську аварію.

Майте на увазі: головні події 22–30 травня
Фото: https://api.teeko.io

Початок о 10:00. Вхід вільний за попередньої реєстрації. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті