Майте на увазі: головні події 29 травня – 6 червня

Майте на увазі: головні події 29 травня – 6 червня

Виставка Марка Невілла «Порт-Глазго та інші проєкти», прем'єра вистави «Механічний апельсин», Всеукраїнський велодень у Києві та інші події найближчого часу, на які варто звернути увагу

У суботу, 29 травня, у Малій Галереї Мистецького арсеналу (вул. Лаврська, 10) можна відвідати виставку Марка Невілла «Порт-Глазго та інші проєкти».

Британський художник Марк Невілл працює на перетині мистецтва та документалістики, досліджуючи соціальну функцію фотографії. Для цього він часто взаємодіє з локальними спільнотами, робота з якими має на меті пряму практичну користь для суб’єкта. У своїй роботі фотохудожник послідовно намагається підважувати традиційну роль практики соціальної документалістики.

У ​​2012 році Невілла було номіновано на Пулітцерівську премію виданням The New York Times Magazine за фотоесей «Here is London», на премію Aperture Photobook 2017 за монографію видавництва Steidl «Fancy Pictures» та Deutsche Börse Photography Foundation 2020 за книгу «Parade». У 2020 році Невілл переїхав із Лондона, місця свого народження, до Києва.

Майте на увазі: головні події 29 травня – 6 червня
Марк Невілл
Фото: DR

Початок о 12:00. Вхід вільний.


У понеділок, 31 травня, Дикий Театр на «Сцені 6» (Національний центр Олександра Довженка, вул. Васильківська, 1) покаже виставу «Квіти для Елджернона» у постановці режисерки Валерії Федотової за мотивами роману Даніеля Кіза.

Якби вам запропонували взяти участь в експерименті, що зробив би вас кращою версією вас. Але якби вам не дали жодних гарантій? Скільки ви готові заплатити за лічені миттєвості, відчути себе найрозумнішою, найпривабливішою, найкращою людиною планети? Чи стали б ви щасливішими?

Майте на увазі: головні події 29 травня – 6 червня
Фото: https://wild-t.com.ua/

Початок о 20:00. Вартість квитків 230-600 грн.


У четвер, 3 червня відбудеться відкриття персональної виставки «ап2екс» за адресою Межигірська 23/23. Виставка триватиме до 23 червня і завершиться виступом Віталія Руппельта з музичним проектом АППЕКС.

Аппекс – рівненський художник, тату-майстер та хіп-хоп виконавець, відомий як учасник реп-колективу «Ціна Ритму» – Price Of Da Rhythm.

Аппекс – постійна дифузія і трансформація різних видів мистецтва в одному персонажі. Його графічні роботи несуться тонкою стежиною, що пролягає між неприйнятністю й соціальною адаптивністю. А простір для Аппекса – окремий об’єкт дослідження, як і контекст, у якому він створює роботи.

Майте на увазі: головні події 29 травня – 6 червня
Фото: https://liroom.com.ua/

Початок о 19:00. Вхід вільний. 


У п'ятницю, 4 червня у Театрі на Подолі (Андріївський узвіз, 20А) відбудеться прем'єра психологічного триллера «Механічний апельсин», вистави у постановці Автанділа Варсимашвілі за культовим романом Ентоні Берджесса. 

Людина помиляється. Раз, два, десять. Їй подобається шлях найсильнішого, дорога насильства і крові. Людина створює прекрасне, розвивається і еволюціонує. Вона здатна на ЛЮБОВ. Якими нам бути? Ми робимо вибір щодня. Але якби нас позбавили можливості вирішувати, права на помилку – ми б стали прекрасними і керованими механічними ляльками, безвільними плодами людської любові до влади над іншими.

Майте на увазі: головні події 29 травня – 6 червня
Фото: http://theatreonpodol.com

Початок о 19:00. Вартість квитків 200-700 грн.


У п'ятницю, 4 червня у київському клубі Closer львівський музикант та репер Степан Бурбан (Глава 94, Кашляючий Ед) дасть перший сольний концерт із проєктом «Паліндром»

«Паліндром» – музичний проєкт Степана Бурбана, що з’явився восени 2019-го. Репер давно відомий українському слухачу через проект «Глава 94» та як сольний виконавець під псевдо Кашляючий Ед. Раніше він читав соціально-гострий хіп-хоп, а у 2019 несподівано випустив альбом «Про сьогодні, вчора і завтра». Ностальгія у дусі ньювейву та пронизлива лірика, здавалося б, не властиві Степану. Але нова робота одразу здобула схвальні відгуки. 

Початок о 20:00. Вартість квитків 450 грн. 


У суботу, 5 червня можна відкрити для себе Секрети київської філармонії. 

Під час прогулянки відвідувачі зазирнуть у таїнство підготовки музикантів до концерту. А також дізнаються, де в концертному залі найкраще звучання, побачать «гараж для роялів». Почують, чому Грушевський вибрав будівлю Філармонії для зборів першого українського конгресу, та інші історії про творців музики – Лисенка, Прокоф'єва, Чайковського, Рахліна, Глієра – пам'ять про яких і досі зберігають стіни цієї будівлі. 

Майте на увазі: головні події 29 травня – 6 червня

Початок о 15:00. Вартість екскурсії 300 грн. за попереднім записом.


У суботу, 5 червня на Софійській площі проходитиме Всеукраїнський Велодень у Києві.
Це акція, метою якої є привернення уваги суспільства, влади та ЗМІ до необхідності створення інфраструктури, зручних та безпечних умов для сталого розвитку екологічного транспорту в містах України. Разом із популяризацією активного та здорового способу життя.

Свято продовжиться великим фестивалем з розважальними, пізнавальними та спортивними активностями для дітей і дорослих. 

Майте на увазі: головні події 29 травня – 6 червня
Фото: kyivcity.gov.ua

Початок о 10:00. Вхід вільний.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті