Майте на увазі: головні події 5–13 червня

Майте на увазі: головні події 5–13 червня

Виставка «Сторіччя. Фелліні у світі», концерт гурту «Один в Каное», вистава «Каліка з острова Інішмаан» та інші події найближчого часу, на які варто звернути увагу

У суботу, 5 червня, у Музеї кіно Довженко-Центру (вул. Васильківська, 1) відбудеться виставка «Сторіччя. Фелліні у світі».

Довженко-Центр за ініціативи та підтримки Італійського інституту культури в Україні, у співпраці з кінофестивалем «Молодість» запрошує у всесвіт італійського генія. До уваги публіки – кадри й фрагменти кінофільмів, кіноафіші, листи, спільні фото з акторкою та коханою Джульєттою Мазіною та актором і другом Альберто Сорді. А також – фото зі знімальних майданчиків, оригінальні кінокостюми та бешкетні, на межі пристойного, графічні роботи, намальовані самим Маестро. Ця подорож проведе за лаштунки сюрреалістичного, карнавального бачення світу, що отримало назву felliniesque – феллінієвського.

Майте на увазі: головні події 5–13 червня
Фото: https://www.facebook.com/dovzhenko.centre/

Початок о 12:00. Вартість квитків 100 грн.


У середу, 9 червня, у МЦКМ (Жовтневий палац, Алея Героїв Небесної Сотні, 1) відбудеться концерт гурту «Один в каное».

Інді-гурт утворився 2010 року у Львові. 27 листопада того ж року відбувся перший сольний виступ, на якому музиканти представили свої перші пісні.

З того часу гурт побував із сольними концертами у більшості великих міст України, виступив у Празі, Парижі, Кембриджі, Мінську, Москві та Гданську, взяв участь у багатьох фестивалях.
Сучасний склад колективу – вокалістка Ірина Швайдак, гітарист Устим Похмурський та сесійний барабанщик Ігор Дзіковський.

Майте на увазі: головні події 5–13 червня
Фото: https://karabas.live/

Початок о 19:00. Вартість квитків 350 – 1190 грн.


Майте на увазі: головні події 5–13 червня

З 10 червня канонічна стрічка американського кіно 1970-х – «Пролітаючи над гніздом зозулі» Мілоша Формана – вийде на екрани українських кінотеатрів.

В основу фільму ліг культовий бестселер американського контркультурника Кена Кізі. Роман виник як рефлексія автора на досвід вживання психотропних речовин і роботи в психіатричній лікарні, де Кізі багато спілкувався з пацієнтами. Після виходу 1962-го книга швидко стала популярною серед читачів, зокрема у колах бітників і субкультури гіпі. 

Сюжетна лінія розгортає історію злочинця Рендла Патріка МакМерфі, який симулює божевілля, щоб уникнути тюремного вироку. Так він опиняється в психіатричному закладі, де панує жорсткий порядок, запроваджений старшою медсестрою. Проте Рендл не вміє миритися з обмеженнями та підбиває пацієнтів до опору дисциплінарному режиму.

Це одна з трьох стрічок в історії «Оскару», яка здобула «Велику п'ятірку» головних нагород: за найкращі стрічку, режисера, актора, акторку та сценарій. Так виконавець головної ролі Джек Ніколсон отримав свій перший «Оскар». 

Початок прокату з 10 червня. Розклад сеансів та вартість квитків - на сайтах кінотеатрів.


У п’ятницю, 11 червня, у приміщенні Національного академічного театру російської драми ім. Лесі Українки (вул. Богдана Хмельницького, 5) відбудеться вистава «Каліка з острова Інішмаан» у постановці режисера Кирила Кашлікова.

Мешканці невеличкого острівця Інішмаан живуть важким і грубим життям рибалок. Усі про всіх все знають, ніхто нікого не любить, усі мріють поїхати на велику землю… Але кому вони там потрібні? Клімат теж аж ніяк не лагідний. А найрозумніший мешканець селища Біллі – каліка, якого виховували дві тітки. Звідки він у них тільки узявся?

Майте на увазі: головні події 5–13 червня
Фото: https://www.rusdram.com.ua/

Початок о 19:00. Вартість квитків 40 – 350 грн.


У суботу, 12 червня, художники Ярема Малащук та Роман Хімей проведуть другу екскурсію виставкою «Нове місто друзів» у приміщенні Scherbenko Art Centre (вул. Михайлівська, 22B).

На екскурсії від митців ви зможете детальніше дізнатися про новий проєкт та зануритись у мандрівку містами Мирноград та Коломия, яка разом із місцевими жителями здійснюються у представлених фільмах та відеоперформансах.

Більше про сучасне містобудування у рідному місті художників, українсько-єврейську історію Коломиї та нинішню долю єврейських мацев, постіндустріальний ландшафт Мирнограду та шахтарську мережу міста у авторській екскурсії митців.

Майте на увазі: головні події 5–13 червня
Фото: https://www.facebook.com/ShchAC

Початок о 13:00. Вхід вільний за попередньою реєстрацією.


У неділю, 13 червня, у приміщенні станції сортування та переробки сміття «Київміськвторресурси» (вул. Є. Маланюка, 112) відбудеться арт-перформанс «Rusalka XXI».

«Русалка ХХІ» – це переосмислення казки «Русалонька» Г. К. Андерсена з позиції екологічних проблем сучасності. За допомогою усім відомої дитячої казки автори звертаються до дорослого глядача з питаннями, на які не всі хочуть давати відповіді. Чи існує відповідальність кожного за екологічний стан цілої планети? Що можна зробити, щоб покращити цей стан?

Світ перформансу – це забруднений океан та мертві риби на берегах. Це тварини, які поїдають пластик. Це німий спротив природи, яка не розуміє, що відбувається.

Якою буде Русалонька нашого століття? Заради чого вона вийде до світу людей сьогодні?

А ким стане Принц? І яким буде його королівство? Чи існує шанс на порятунок Русалоньки за таких умов?

Майте на увазі: головні події 5–13 червня
Фото: https://www.facebook.com/RusalkaXXI

Початок о 17:00. Вхід вільний.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті