Янгольські голоси: як вокальна музика лунала в костьолі Св. Миколая

Янгольські голоси: як вокальна музика лунала в костьолі Св. Миколая

І кого з молодих талантів та метрів можна було почути

Янгольські голоси: як вокальна музика лунала в костьолі Св. Миколая
Фото: Сергій та Андрій Марченки

В Європі існує традиція: вдень у церквах правити службу, а ввечері надавати церковний простір концертним заходам. Багато років так само слугує концертним залом – відомим як Національний будинок органної та камерної музики України – католицький храм Святого Миколая на Великій Васильківській вулиці у Києві. З нагоди Міжнародного дню захисту дітей 1 червня в ньому відбувся чудовий вечір вокальної музики. Відповідно до місця події та змісту виконаної програми, концерт  отримав назву «Політ янгола»: велична, прекрасна культова споруда надала свою територію трьом володарям високих, чистих голосів.

У концерті виступила викладачка по класу вокалу КДМЛ ім. М.В.Лисенка (Київського державного музичного ліцею, колишньої КССМШ), лауреатка багатьох міжнародних конкурсів, в минулому – солістка Національної опери України, сопрано Алла Родіна. Також у програмі взяли участь юний дискант, учень хорового відділу КДМЛ ім. М.В.Лисенка Олексій Єгоричев та контратенор Роман Меліш. Усі разом співаки представили слухачам захоплюючу, різноманітну за жанрами та стилями, велику програму.

Алла Родіна – володарка благородного та рівного в усіх регістрах голосу. Вона виховує чималу плеяду юних вокалістів у стінах КДМЛ. Одним із кращих її учнів є наймолодший учасник концерту, лауреат кількох серйозних вокальних конкурсів Олексій Єгоричев, щирий в своїх почуттях та музичних уподобаннях юнак.

Концертну програму супроводжував відомий столичний Ансамбль класичної музики ім. Б. Лятошинського, за пультом якого в цей вечір стояв диригент Богдан Пліш. Світлі, гармонійні аранжування творів, що прозвучали, здійснив композитор Олександр Родін.

Що було у програмі?

Концерт почався оркестровим вступом, в якому пролунала Перша частина симфонії Антоніо Вівальді «Олімпіада».

Програму дуже вдало, охопивши всі епохи від середньовіччя, бароко, романтизму до популярних вокальних творів ХХ-ХХІ століть, склала Алла Родіна. На початку артисти представили слухачам в основному ранньо- та пізньобарочну музику. Відкрилося вокальне дійство Лаудою ХІІІ століття у виконанні дуету Олексія Єгоричева та Алли Родіної «Ви любите творця». Почав дискант, йому вторило сопрано. Два голоси зливалися в єдиний ясний, чистий струмок.

Далі на сцену вийшов казковий, високопрофесіний контратенор Роман Меліш, спів якого наближався до янгольського звучання. В чудовому ансамблі з ним наш дискант Олексій своїм ніжним, чарівним голосом виконав дует «Хвалимо тебе» з кантати А.Вівальді Gloria. 

Небесне сопрано Алли Родіної піднесено-чисто озвучило фрагмент з опери Джованні Баттіста Бонончіні «Грізельда». Сольний номер «Музика на повсякчас» Г.Ф.Генделя у виконанні Олексія прозвучав вище за всякі похвали: світлий, багатий його голос підносився в розкішних динамічних і тембральних переливах під купол храму. Мимоволі виникали асоціації з чистим співом хлопчиків у католицьких церквах, і цьому сприяли інтер’єр, атмосфера величної споруди. Знаменитий дует Нерона і Поппеї з опери Клаудіо Монтеверді  «Коронація Поппеї» виконали в благоговійному єдиному творчому пориві, злившися в ідеальний ансамбль двома неземними тембрами Алла Родіна та Роман Меліш. 

Янгольські голоси: як вокальна музика лунала в костьолі Св. Миколая
Алла Родіна
Фото: Сергій та Андрій Марченки

Завершилася барокова частина концерту виконанням органного хоралу Й.С.Баха «З глибини закликаю я» BWV 745 Іриною Харечко. ЇЇ володіння технікою гри на інструменті, багатство регістрів, тембрів цього могутнього «духом і тілом» велетня, осмислення глибини бахівського стилю та відтворення його тендітними руками вкотре підкорили слухачів.

Далі почалася «романтична епоха» концерту. Алла Родіна виразно та щиро, з глибоким проникненням у зміст заспівала знамениту Каватину Норми з одноіменної опери Вінченцо Белліні. До неї приєднався Олексій. Твір Енгельберта Гумпердінка «Вечірня молитва» став одною з кульмінацій концерту. Саме в цей день музична спільнота України згадувала нашого уславленого композитора Мирослава Михайловича Скорика, який помер рівно рік тому. Його пам’яті присвятили цей твір солісти…

Наступну грайливу, рухливу популярну італійську пісню Луїджі Денца «Фунікулер» енергійно та весело заспівав дискант –  юний герой концерту, вже цілком сформований артист Олексій Єгоричев. Публіка була в захваті, до сцени рушили прихильники з квітами та сувенірами.

Янгольські голоси: як вокальна музика лунала в костьолі Св. Миколая
Олексій Єгоричев
Фото: Сергій та Андрій Марченки

«Просту пісню» Леонарда Бернстайна в супроводі незмінного оркестрового акомпанементу Ансамблю ім. Б. Лятошинського Алла Родіна донесла слухачам на хвилі тонкого відчуття стилистики американського майстра ХХ ст.

Співачку змінив Олексій Єгоричев. Юнак виразно і просто проспівав улюблену мільйонами мелодію Ніно Рота з кінофільму Франко Дзеффіреллі «Ромео і Джульєтта».

Солоспів Х.М.Кано «Син місяця» іспанською мовою виконала Алла Родіна». Пісню Луїзи Собрал, що у 2017 році підкорила з Київського Євробачення весь світ у виконанні її брата Салвадора, передостанньою порадував слухачів Олексій. Неперевершене, зворушуюче враження – краса голоса, глибоке проникнення у зміст тексту та музичні образи, прекрасний супровід оркестру – все надихало присутніх.

На закінчення дует Олексія Єгоричева та Алли Родіної ще вище піднесли настрій залу, прикрасивши своди костьолу своїм високим вокальним мистецтвом, колоратурами,  виконавши англійською мовою твір Вангеліса (Евангеліса Папатанасіу) «Наче мрія».

Отже, прозвучали вокальні композиції італійською, іспанською, португальською, англійською. Соло в оркестрі прекрасно виконали артисти на флейті, фаготі, скрипці, віолончелі, роялі, клавесині. Прекрасний концерт, велике задоволення. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті