В «Софії Київській» відкрився IV Фестиваль високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage
Що у програмі

З 27 серпня по 2 вересня в «Софії Київській» триває фестиваль високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage, яки проводиться вже вчетверте. Мind не зміг залишитися осторонь, тому розповідає, що вже вдалося побачити та чого очікувати відвідувачам в подальшому.
Якщо коротко: кияни та гості міста отримають не лише чудову нагоду провести свій час з користю, але й паралельно відпочивати та насолоджуватися унікальною атмосферою. Місце проведення – «Софія Київська», і ця територія має необхідний магнетизм та затишні зелені куточки для того, щоб кожен почувався комфортно. Додатково можна замовити сандвіч, каву чи вино на одній з фаст-фуд точок, щоб не тільки підкріпитися, але й трішечки підняти настрій.
Організатори фестивалю Bouquet Kyiv Stage 2021 – культурний центр «Дом Майстер Клас» та Національний заповідник «Софія Київська». На що розраховувати відвідувачам? Програма дуже насичена: 63 заходи, 35 годин музики, 10 мистецьких спецпроектів створених для цьогорічного фестивалю; 8 мистецьких напрямів, 1 балет та 1 фешн-перфоманс.
Важливо: фестиваль став своєрідним подарунком місту, тому вхід на всі події є вільним, потрібно лише придбати вхідний квиток на територію заповідника.
Тема Bouquet Kyiv Stage 2021 – «Ми. Між минулим і майбутнім». Ключовою складовою цьогорічної програми став час і все, що пов'язано з подіями, які відбуваються навкруги, бо саме вони формують нас та дозволяють досягати чогось у майбутньому, або ж навпаки – залишають ні з чим.

Вищезгадана тема – безмежний простір для реалізації задумів різного масштабу, при цьому кожна аудиторія знайде щось для себе – організатори постаралися врахувати і культурні запити (в деяких випадках нас чекають жанрові та стильові коктейлі), і вікові – можна сміливо приходити всією родиною і брати із собою дітей, оскільки знайдеться заняття і для них. Захід поєднує музику, кіно, візуальне мистецтво, театр, літературу, фешн та балет. Щороку понад третину програми складають закордонні учасники, і це було помітно вже у перші хвилини після потрапляння на територію «Софії Київської», коли в розмовах долинала французька та англійська мови.

Ніхто б не здивувався дощу у перший день фестивалю, бо він зачастив останнім часом, але обійшлося – приємна та суха погода посприяла спокійній атмосфері, а відвідувачі й без різнокольорових парасольок забезпечили яскраві фарби посеред величних дерев та будівель «Софії Київської». Відзначимо спецпроект «Пінзель – Животков. Поєднані музикою», приурочений до виставки «Катарсис», музичний перфоманс «Босоногі Боги», також були відеопроєкції дерев'яних скульптур, які демонструвалися на головній сцені фестивалю у супроводі співу дитячого хору «Щедрик» та треків музиканта Антона Дегтярьова.

Коротко про подальші події в рамках Bouquet Kyiv Stage 2021:
- 8 мистецьких напрямків на чолі з професійними кураторами – про музику, кіно, театр, літературу, візуальну та дитячі програми.
- Душевні бесіди під 200-річним ясенем з визначними особистостями української культури, серед яких Оксана Забужко, Олег Сенцов, Вікторія Тігіпко, Юрій Макаров та інші.
- Виставка «Катарсис» – дерев'яні барокові скульптури Йогана-Георга Пінзеля, його учня Франциска Олендзького і сучасного митця Олександра Животкова.
- 40 найкращих кінострічок за час розвитку незалежної України – роботи були зібрані і оцифровані для відвідувачів «Кінобукету», які отримають змогу розширити свій кінематографічний світогляд.
- 16 гостей в напрямку «Література» – вони будуть розкривати актуальні питання стосовно нон-фікшену, поезії та іншого.
- Завітають закордонні музиканти з Польщі, Італії, Ізраїлю, Норвегії та Франції. Серед них – Аві Аваталь, перший в історії мандолініст, номінований на «Греммі», та норвезький піаніст і композитор Аксель Кольстад, кий полюбляє поєднувати музику з гумором та стендапом. Будуть
- Дитяча програма – до її створення долучилися 15 експертів, серед яких режисери та художники, письменники та психологи, архітектори та мандрівники. Діти матимуть можливість проявити себе у театральному дійстві, будуть робити справжні фрески та засвоять техніку позитивного живопису.
- Самоорганізований київський театр людей похилого віку «Ще не вечір» з програмою «Осінь, зима, весна, любов і трохи джазу» на театральному майданчику, де глядачі також побачать дещо несподівану за форматом виставу «Говорить Софія» (вам знадобиться смартфон).
- Відзначення 700-річчя Данте – запланований перфоманс-читання «Божественної комедії» та багато іншого.

Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].