Сан-Паулу: як перетворити місто на музей сучасного мистецтва

Сан-Паулу: як перетворити місто на музей сучасного мистецтва

Графіті – найактуальніша у світі форма художнього самовираження

Цей матеріал також доступний російською

У багатьох країнах нанесення графіті на чиюсь власність без дозволу вважається вандалізмом і карається згідно із законом. Тоді як для деяких людей графіті – справжнє мистецтво, для інших це банальний вандалізм.

Однак не можна заперечувати, що графіті, безліч різних його стилів і видів, на сьогодні є найактуальнішою формою художнього самовираження у всьому світі. Твори графіті-художників давно стали самостійним жанром сучасного мистецтва, невід'ємною частиною культури, і у багатьох країнах уже є свої відомі митці, які на прохання керівників міст створюють на вулицях справжні шедеври. 

Бразильське місто Сан-Паулу справедливо називають однією зі світових столиць графіті. Малюнками тут вкрите все: опори мостів, паркани, трансформаторні будки, подекуди замальовані цілком навіть стіни багатоповерхових будинків.

Є місця, де картини займають сотні метрів. Найкращі художники наносять графіті в богемному районі Vila Madalena, а також у Bom Retiro і Barra Funda.

На проспекті 23 de Maio розташувалася величезна стіна, яка стала полотном для різноманітних графіті – різного стилю, різної тематики. Це понад 15 000 квадратних метрів суцільного мистецтва.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло