Джефф Безос – перший в списку мультимільярдерів

Джефф Безос – перший в списку мультимільярдерів

Наразі його особистий статок становить близько $100 млрд

Цей матеріал також доступний російською

Лише 150 людей у світі мають статки, що перевищують $10 млрд. Наприкінці жовтня-2017 Forbes назвав найбагатших людей планети, і сенсаційна новина: перше місце рейтингу цього разу посів не засновник Microsoft Білл Гейтс. Найбагатшою людиною світу виявився власник та генеральний директор інтернет-магазину Amazon Джефф Безос. 

У березні 2017-го він вперше увійшов до трійки найбагатших людей за версією Forbes. А вже за неповних півроку Безос офіційно став найбагатшою людиною планети.

Більшість його статків прив’язані до акцій його компанії. Це значить, що час від часу мільярдер конвертує акції у готівку. Останні шість років власник Amazon періодично продавав акції, виручка варіювалась від $900 000 до $1 млн. Але у травні цього року відбулась значна конвертація – на $940,7 млн. А на початку листопада Джефф Безос здійснив чергову конвертацію та продав акцій на більш ніж $1 млрд.

Як не дивно, на відміну від багатьох інших мультимільярдерів, Безос не входить до числа філантропів і не віддає кошти на благодійність, як це роблять, наприклад, гендиректор Facebook Марк Цукерберг, співзасновник Duty Free Shoppers Group Чак Фіні, мільярдер-інвестор Воррен Баффетт, колишній мер Нью-Йорку Майкл Блумберг та інші.

Тобто якщо міряти не власне багатство, а рівень філантропії, то Білл Гейтс далеко попереду всіх інших. Тільки цього року Гейтс віддав на благодійність $4,6 млрд – це більше, ніж Безос пожертвував за всю свою кар’єру. Загалом же Гейтс протягом свого життя віддав на благочинну діяльність не менше $35,7 млрд. Якби не це, очевидно, Гейтс би, як і раніше, був би найбагатшою людиною світу. Але, очевидно, йому це не потрібно.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті