Зимова казка: як отримати листа від новорічного чарівника

Зимова казка: як отримати листа від новорічного чарівника

Напередодні свят Mind побував в гостях у «Укрпошти»

Цей матеріал також доступний російською

Напередодні новорічних свят поштово-логістичним операторам доводиться працювати як мінімум з подвійним навантаженням. Mind навідався в гості до «Укрпошти», щоб дізнатися, як влаштована її робота у цей період, яка географія відправлень посилок і що роблять співробітники компанії з листами Діду Морозу.

Піковий період для «Укрпошти» починається з 25 грудня і закінчується 31-го, потім поступово обсяги йдуть на спад. До стандартної роботи компанія повертається ближче до початку другої половини січня.

В окремі дні кількість міжнародних відправлень збільшується у 3–4 рази. Основні замовники послуг пошти в цей період – українські компанії і хендмейдери, які продають свою продукцію за кордон. Тільки до США «Укрпошта» відправляє у ці дні до 5 тонн посилок. Доставляє посилки за океан українська авіакомпанія «МАУ». Усередині країни кількість відправлень збільшується приблизно на 50%. Основний замовник – e-commerce. Щоб поліпшити оперативність роботи, «Укрпошта» перевела співробітників на відрядну оплату праці.

А ще цього року в компанії створили оперативну групу, яка відповідатиме на листи до Діда Мороза, святого Миколая і Санти. Таких листів, як правило, надходить на пошту дуже багато. Минулого року, наприклад, тільки на адресу головного офісу «Укрпошти» прийшло близько 4500 листів. Їх пишуть діти з України і... з Великобританії, Китаю, Японії та інших країн. Раніше системної роботи з такими зверненнями не було – на листи відповідали працівники-ентузіасти. Охоплювати весь обсяг вони не встигали.

Тепер в «Укрпошті» обіцяють відповідати на кожен лист Діду Морозу. Щоб отримати відповідь від «Новорічного чарівника з «Укрпошти», потрібно відправити лист на Головпоштамт (Хрещатик, 22) або на одну з адрес обласних поштамтів компанії.

З 16 грудня в головному офісі «Укрпошти» почала працювати новорічна поштова резиденція. Там є спеціальна фотозона, де можна сфотографуватися, перенести зображення на листівку і відразу ж її відправити. У компанії обіцяють, що послуга буде безкоштовною.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті