На варті екології: потужна Tesla Semi

На варті екології: потужна Tesla Semi

До уваги читачів Mind – найяскравіше з презентації електровантажівки

Цей матеріал також доступний російською

Наприкінці 2017 року американська транспортна компанія United Parcel Service (UPS) повідомила, що має намір придбати 125 електровантажівок Tesla Semi Truck. Вантажівки коштуватимуть близько $200 000 кожна. А отже, загалом замовлення обійдеться UPS приблизно в $25 млн. Компанія розраховує, що в цілому за рахунок економії пального перевезення вантажів по автомагістралях Америки електрофурами Tesla у собівартості обійдеться дешевше, ніж звичайними вантажівками, вартість яких становить в середньому $120 000.

На даний момент це найбільше замовлення на цю модель електроавтомобіля для Tesla. До цього найбільшим замовленням вважалося 100 машин, заброньованих компанією Pepsi&Co. До того ж Tesla отримала досить велике замовлення на свої електрофури від пивоварної компанії AB InBev, яка замовила 40 електровантажівок.

Нагадаємо, у листопаді минулого року на території дизайн-центру в Хоторні (США) електричну вантажівку Semi особисто представив генеральний директор Tesla Ілон Маск. 

На початку презентації до зали під відкритим небом в’їхала не одна, а відразу дві вантажівки: одна – стандартна, інша – з аеродинамічним пакетом. Semi не є повністю автоматичним, втім автомобіль оснащено оновленою системою автопілоту, який уміє застосовувати екстрене гальмування, визначати полоси руху та попереджати щодо їхньої зміни. Запас ходу вантажівки – понад 800 км, а розігнатися від 0 до 100 км/год вона може за 5 секунд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті