Давос-2018: які теми зруйнували загальний оптимізм і позитив на форумі

Давос-2018: які теми зруйнували загальний оптимізм і позитив на форумі

На ВЕФ розглядали питання зміни клімату і вірогідність краху глобальної ІТ-системи

Этот материал также доступен на русском языке

Минулого тижня, 23–26 січня, увага провідних світових ЗМІ була прикута до невеликого швейцарського міста Давос. Традиційно Всесвітній економічний форум (ВЕФ) є своєрідним діловим барометром для всього світу, його називають авторитетним законодавцем фінансових трендів. Цього року головною темою 48-го економічного форуму назвали створення спільного майбутнього в роз'єднаному світі. Тобто учасники Давоса-2018 мали на меті знайти та обговорити шляхи органічного розвитку всього людства в умовах нових викликів.

Чотири дні безперервних конференцій, дискусійних панелей та, звичайно ж, неформальних переговорів. Все це традиційно в арсеналі ВЕФ. Цього року форум відвідали близько 350 VIPів, серед яких понад 60 лідерів країн. Найцікавішою частиною програми ВЕФ стала участь у ньому президента США Дональда Трампа. Спікери форуму порушили надзвичайно багато важливих тем. Mind пропонує увазі читачів три найцікавіші з них.

Виступ прем'єр-міністра Індії Нарендри Моді у перший день цьогорічного форуму став одним з найяскравіших. Лідер однієї з найшвидше зростаючих економік у світі назвав проблему зміни клімату найважливішою: льодовики тануть, острова зникають під морем, навіть сніг, що випав у Давосі в перший день форуму, був, за його словами, найслабшим за останні 20 років. Індійський прем'єр-міністр наголосив, що людство рухається від суспільства споживання до суспільства жадібності. У своєму спічі він розкритикував лідерів країн із розвиненою економікою за те, що вони не виявляють солідарності.

Цікавою темою другого дня Давоса був ВВП як ключовий показник економічного розвитку. Тему підняла виконавчий директор Lloyd Інга Біл. На її думку, неадекватна оцінка ВВП і його значущості стала однією з ключових причин Brexit. За її словами, сьогодні ВВП – зовсім не ключовий показник економічного розвитку, і у сучасному світі політикам необхідно думати про нові методи оцінки економіки. Наприклад, за показником впровадження сучасних технологій або ефективності використання природних ресурсів. 

Загальний оптимізм і позитив на форумі істотно зруйнувала доповідь виконавчого директора M&G Investments Енн Річардс, яка виступила з ідеями, гідними якісної антиутопії. Експерт вважає, що до наступної фінансової кризи може призвести ймовірний крах глобальної ІТ-системи. Чому всі розглядають лише плюси інформатизації і не враховують, що станеться в разі глобального технічного збою? Питання, підняті на ВЕФ Енн Річардс, стали одним із ключових сигналів, які ще довго будуть турбувати громадськість після Давосу-2018.

Завершили Давос-2018 яскравим і позитивним прогнозом. У поточному році світова економіка має зрости на 3,9%. Прогноз озвучила керуючий директор МВФ Крістін Лагард. Наскільки вона має рацію – дізнаємося вже на Давосі-2019. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло