Цементом по бездоріжжю: чи збудують в Україні дороги

Цементом по бездоріжжю: чи збудують в Україні дороги

Так з чого все ж таки вигідно будувати автошляхи – з бетону чи асфальту – розбирався Mind

Этот текст также доступен на русском

Понад 90% українських автодоріг давно вичерпали свій нормативний вік експлуатації та потребують капітального ремонту. З майже 170 000 км шляхів понад 40% не відповідають сучасним вимогам за міцністю і 50% – за рівністю. У минулорічному рейтингу якості доріг, який був проведений The World Economic Forum, Україна посіла 137-ме місце з 144. Гірше, ніж у нас, дороги виявилися, зокрема, у Молдові, Монголії, Гвінеї, Румунії та на Гаїті.

Очевидно, що реалізація амбітних планів щодо економічного зростання в Україні неможлива без вирішення інфраструктурних питань. У листопаді 2016 року відбувся позитивний для галузі прецедент – так званий «Інфраструктурний день» у Верховній Раді, під час якого заслуховувався пакет галузевих законопроектів. Саме завдяки впровадженню такого тематичного дня в роботі парламенту було покладено початок відповідної реформи – прийнято закон про створення Дорожнього фонду. 

З огляду на жалюгідний стан українських автошляхів та нагальну необхідність кардинально вирішувати цю проблему, нещодавно Мінінфраструктури оголосило в Україні початок «ери цементобетонних доріг». Наразі, за даними МІУ, доріг з цементобетонну в нашій країні не більше 3000 км, тобто менше 3% від загальної їх кількості. Водночас в Україні – багато цементних заводів. Так, зараз 95% підприємств налаштовані на виробництво цементу для промислового будівництва. Але для більшості великих заводів не стане проблемою запустити виробництво необхідного для будівництва доріг цементу з міцністю 40 Мпа, адже поки що вони його не випускають виключно через брак попиту.

Отже, у березні Мініфраструктури планує визначитись, за якими стандартами будуватиме такі дороги – американськими або європейськими. Чи існують проблеми, з якими неодмінно доведеться зіткнутися під час будівництва ЦБД, і наскільки вони серйозні, спробував розібратися Mind.

Серед питань, на які ми шукали відповіді – наступні:

  • Чи дорого будувати такі дороги і скільки коштує їх обслуговувати?
  • Наскільки складно їх будувати та ремонтувати?
  • Чи існує необхідна для будівництва техніка та чи є кому проектувати дороги?

Крім того, подейкують, що на таких дорогах значно вища аварійність, а ще ЦБД – надзвичайно шумні. А загалом дослідження Mind спростовує думку про те, що будувати такі дороги у країні невигідно.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло