Екстрене занурення: автівкам пропонують рух попід водою

Екстрене занурення: автівкам пропонують рух попід водою

У Норвегії збудують перший у світі плавучий тунель

Этот материал также доступен на русском языке

У Норвегії збираються збудувати перший у світі підводний плавучий тунель. Будівництво, вартість якого оцінюється у $25 млрд, мають закінчити у 2035 році. Згідно з проектом, тунель складатиметься із двох бетонних труб, прикріплених на глибині 30 м до плавучих понтонів. Довжина тунелю становитиме близько 1100 м.

Таким чином влада країни сподівається вирішити питання найскладнішої ділянки шляху автотраси E39, що проходить західною частиною країни вздовж Північного моря. Перетинає вона і Согнефіорд – найбільший фіорд у континентальній Європі. Він завширшки майже 4 км, а його глибина в місці проходження траси сягає 1300 м, що унеможливлює прокладання підводного тунелю, але не виключає будівництво підводного плавучого тунелю.

Нещодавно стало відомо, що The Boring Company Ілона Маска займається прокладкою підземних автомобільних тунелів, в яких автівки будуть переміщатися на спеціальних платформах із швидкістю до 200 км/год. Перший тунель побудують під Лос-Анджелесом. Компанія отримала дозвіл і на будівництво другого – із Нью-Йорка до Вашингтону.

Зазначимо, минулого року в Україні оголосили про завершення будівництва не настільки ж масштабного але все ж таки досить важливого для залізниці нашої країни Бескидського тунелю. Він пролягає на глибині 180 м від поверхні Бескидського хребта в Карпатах і проходить на кордоні Львівської та Закарпатської областей. Його довжина з урахуванням порталів – 1822 м, ширина – 10,5 м, а висота – 8,5 м.

Вивчати питання прокладки нового тунелю почали ще у 2004 році – коли на його будівництво під держгарантії ЄБРР виділив $40 млн. У 2007-му вже був підготовлений кошторис проекту. А безпосередньо будівельні роботи компанія розпочала у 2013-му. Повністю здати в експлуатацію об'єкт планують до 25 травня 2018 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло