mind
Під землею, повітрям і понад водою: 5 новинок для пасажирів

Під землею, повітрям і понад водою: 5 новинок для пасажирів

Найцікавіші транспортні концепти 2017 року

Цей матеріал також доступний російською

Минулий рік виявився вельми багатим на нові концепти й рішення у транспортній сфері. Mind пропонує увазі читачів п’ять найцікавіших із них.

Зокрема, американська компанія Thinkmodo створила Hum Rider для об'їзду міських заторів зверху – понад іншими машинами. Авто, створене виключно в рекламних цілях, піднімається на висоту 2,7 м, одночасно розширюючи міжколесну відстань. Така конструкція збільшила вагу позашляховика з 2,3 до 3,8 тонни.

А от The Boring Company Ілона Маска займається прокладкою підземних автомобільних тунелів, в яких автівки будуть переміщатися на спеціальних платформах із швидкістю до 200 км/год. Перший тунель побудують під Лос-Анджелесом. До того ж компанія вже отримала дозвіл і на будівництво другого – з Нью-Йорка до Вашингтону.

Нещодавно Ларрі Пейдж, співзасновник компанії Google, продемонстрував перший прототип літаючого гідроциклу Kitty Hawk Flyer. При вазі близько 100 кг літаюча машина може розігнатися до 40 км/год. Гідроцикл працює на електроенергії і поки що в змозі злітати й сідати виключно на воду.

А інжинірингова компанія Dahir Insaat представила новітню концепцію громадського гіроскопічного транспорту – двоколісних «автобусів» і машин спецпризначення. Гіроскопічний транспорт рухатиметься окремою колією над основним потоком машин. Один кілометр такої дороги обійдеться у $8-10 млн.

У Дубаї випробували електричний літаючій мотоцикл, розроблений спеціально для місцевої поліції. Він піднімається на висоту 5 м і розвиває швидкість до 64 км/год. Також найближчим часом міські вулиці Дубая почнуть патрулювати самокеровані поліцейські машини з автопілотом.

Взагалі, що стосується прогресу в галузі проривних новинок у автомобілебудуванні, минулий рік був надзвичайно плідним. Так, Китай вже розпочав реалізацію програм для здійснення революції в галузі автономних автомобілів. Як очікується, це приноситиме країні прибутки в $1 трлн щороку у глобальному масштабі. Аж 93 проекти зосереджені на транспортуванні та потенційно зможуть поєднати інфраструктуру будівництва автомобілів-безпілотників та їхній запуск на дороги загального користування. 

У британському бюджеті також передбачено виділення мільйонів фунтів на розвиток безпілотних авто та штучного інтелекту.  Починаючи з 2022 року, на дороги Сінгапуру виїдуть безпілотні автобуси

А японський автовиробник Nissan недавно дійшов висновку, що всі автопілотні технології зосереджені на отриманні інформації щодо того, що діється на дорозі. Однак ніхто досі не враховував найважливіший фактор – сприйняття цієї ситуації водієм та його реакцію. Японські інженери адаптували медичну технологію, яка дозволяє зчитувати окремі імпульси мозку. Тобто амбітна ціль компанії Nissan – навчити свої автомобілі читати думки водія і реагувати на загрозу швидше. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті