Під землею, повітрям і понад водою: 5 новинок для пасажирів
Найцікавіші транспортні концепти 2017 року
Минулий рік виявився вельми багатим на нові концепти й рішення у транспортній сфері. Mind пропонує увазі читачів п’ять найцікавіших із них.
Зокрема, американська компанія Thinkmodo створила Hum Rider для об'їзду міських заторів зверху – понад іншими машинами. Авто, створене виключно в рекламних цілях, піднімається на висоту 2,7 м, одночасно розширюючи міжколесну відстань. Така конструкція збільшила вагу позашляховика з 2,3 до 3,8 тонни.
А от The Boring Company Ілона Маска займається прокладкою підземних автомобільних тунелів, в яких автівки будуть переміщатися на спеціальних платформах із швидкістю до 200 км/год. Перший тунель побудують під Лос-Анджелесом. До того ж компанія вже отримала дозвіл і на будівництво другого – з Нью-Йорка до Вашингтону.
Нещодавно Ларрі Пейдж, співзасновник компанії Google, продемонстрував перший прототип літаючого гідроциклу Kitty Hawk Flyer. При вазі близько 100 кг літаюча машина може розігнатися до 40 км/год. Гідроцикл працює на електроенергії і поки що в змозі злітати й сідати виключно на воду.
А інжинірингова компанія Dahir Insaat представила новітню концепцію громадського гіроскопічного транспорту – двоколісних «автобусів» і машин спецпризначення. Гіроскопічний транспорт рухатиметься окремою колією над основним потоком машин. Один кілометр такої дороги обійдеться у $8-10 млн.
У Дубаї випробували електричний літаючій мотоцикл, розроблений спеціально для місцевої поліції. Він піднімається на висоту 5 м і розвиває швидкість до 64 км/год. Також найближчим часом міські вулиці Дубая почнуть патрулювати самокеровані поліцейські машини з автопілотом.
Взагалі, що стосується прогресу в галузі проривних новинок у автомобілебудуванні, минулий рік був надзвичайно плідним. Так, Китай вже розпочав реалізацію програм для здійснення революції в галузі автономних автомобілів. Як очікується, це приноситиме країні прибутки в $1 трлн щороку у глобальному масштабі. Аж 93 проекти зосереджені на транспортуванні та потенційно зможуть поєднати інфраструктуру будівництва автомобілів-безпілотників та їхній запуск на дороги загального користування.
У британському бюджеті також передбачено виділення мільйонів фунтів на розвиток безпілотних авто та штучного інтелекту. Починаючи з 2022 року, на дороги Сінгапуру виїдуть безпілотні автобуси.
А японський автовиробник Nissan недавно дійшов висновку, що всі автопілотні технології зосереджені на отриманні інформації щодо того, що діється на дорозі. Однак ніхто досі не враховував найважливіший фактор – сприйняття цієї ситуації водієм та його реакцію. Японські інженери адаптували медичну технологію, яка дозволяє зчитувати окремі імпульси мозку. Тобто амбітна ціль компанії Nissan – навчити свої автомобілі читати думки водія і реагувати на загрозу швидше.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].