Архітектурні ноу-хау: як «модернізувати» історію

Архітектурні ноу-хау: як «модернізувати» історію

У підбірці Mind – п’ять сучасних архітектурних споруд з історичним контекстом

Этот материал также доступен на русском языке

На бізнес-сніданку Break West, організованому компанією «Ейч.Ді.Партнерз», головний архітектор Львова Юліан Чаплінський порушив проблему боротьби з архітектурним консерватизмом. На його думку, давно прийшов час для експериментів – пора створювати міста, що відображають сучасні віяння.

Пізніше архітектор поділився з Mind переліком із десяти цікавих містобудівних рішень, які стали спробою поєднання архітектури ХХІ століття з історичною. І хоча, за словами Чаплінського, список можна продовжувати надзвичайно довго, наразі пропонуємо розглянути п’ять із них.

Отже, очолює наш список надзвичайно схожий на Київський театр на Подолі будинок на вулиці Шорхем у місті Шеффілд, Великобританія. Це був цегляний склад, до якого у 2012 році архітектурна компанія Project Orange добудувала два поверхи. Задум архітекторів полягав у тому, щоб зробити можливим змішане використання споруди: нижню цегляну частину відвести під ресторан чи бар, а сучасну верхівку обладнати під офісні приміщення. 

Апостольська церква у Ганновері, Німеччина, має іржаво-червоний фасад – для більшої виразності, і займає невелику площу – 270 кв. м. Після тривалих дискусій та міркувань до неї добудували молитовний дім у сучасному стилі, який став вдалим функціональним рішенням. Проект прибудови розробила архітектурна компанія Pax Brüning Architekten.

А от проект реконструкції історичного пивоварного заводу Йоркшира на Роберт-стріт у австралійському Мельбурні розробила студія Hayball Architects за дорученням SMA Projects. Будівля площею 4500 кв. м складається із трьох житлових веж на 17, 14 і 10 поверхів, має 350 квартир, спортзал, кафе, магазини, їдальню і терасу на даху.

З 1990 року в будівлі міста Лув'є, Франція, розташована музична школа. Цікаво, що раніше там була в'язниця, а ще раніше – монастир. У 2012 році французька студія Opus 5 збудувала тут концертний зал зі скляною стелею і музичну бібліотеку.

І зрештою, Канадський природничий музей у Оттаві – третя за значимістю споруда в країні. Колись на її місці взагалі була ферма. В 2004–2010 роках відбувся капітальний ремонт будівлі – і замість зруйнованої вежі було встановлено великий скляний ковпак.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло