mind
Лоукост-компанії – це не завжди дешево

Лоукост-компанії – це не завжди дешево

Mind розповідає, чому саме

Цей матеріал також доступний російською

Ціна квитка на літак лоукост-компанії виглядає привабливою, допоки не знаєш, що більшість із них заробляють за допомогою хитрощів та продажу пасажирам додаткових опцій. Яких саме – з’ясовував Mind.

Корекція дати вильоту. Не тільки це, але навіть зміна прізвища клієнта бюджетної авіакомпанії коштує іноді дорожче за сам квиток на літак – 40-50 євро.

Багажні збори. Дорого обходиться також перевезення габаритних і важких – на думку лоукостера – речей. Адже за пасажиром резервується тільки одне місце для ручної поклажі.

Платна реєстрація. За відсутності електронного посадкового талона або роздрукованого квитка з клієнта можуть взяти до 10 євро за його роздруківку, та ще до 40 євро – за реєстрацію на рейс.

Вибір місця. Пасажир змушений буде доплатити, наприклад, за місце біля ілюмінатора, а також за те, щоб сидіти поруч із друзями або навіть членами сім'ї.

Їжа на борту. Лоукостери не годують на борту своїх пасажирів безкоштовно. Найчастіше навіть воду можна отримати лише за гроші.

Так, слід визнати, модель лоукост-перевізника викликає останнім часом надзвичайно великий інтерес у пасажирів. Водночас мережева модель незаслужено обділена увагою, хоча має набагато більше значення для глобальної доступності та економіки країни, ніж модель «бюджетника». Нещодавно президент авіакомпанії МАУ Юрій Мірошников у колонці для Mind розповів про її особливості на прикладі очолюваної ним компанії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті