Безпілотні прибутки: як можна заробити на дронах
І чому оператор БПЛА – вже ажніяк не дитячі пустощі
Новітня галузь стрімко набирає обертів. За оцінками Gartner, до 2020 року оборот світового ринку БПЛА перевищить $11,2 млрд. У 2017 році він оцінювався в $7,8 млрд, роком раніше – у $7,3 млрд. Такі дані наводяться у звітах аналітиків J'son & Partners Consulting. За їхніми підрахунками, у 2017 році військові дрони утримували 53% ринку в грошовому вираженні і лише 0,5% – у натуральному. Така істотна різниця пояснюється тим, що бойові дрони в середньому коштують у 200 разів дорожче, ніж цивільні БПЛА.
В Україні обсяг ринку дронів щорічно приростає на 50% і поки не збирається знижувати темпи. Дрони стають помічниками в різних галузях: сільському господарстві, видобувній промисловості, геодезії, топографії, енергетиці, комерції та логістиці.
Але ринок дронів – це не лише продаж апаратів. Перспективні ніші – сфера послуг і обробка даних. Ці напрямки можуть дати такий же обсяг, як і реалізація устаткування.
На думку експертів, зараз Україна входить до світового топ-3 за кількістю фахівців, пов'язаних з безпілотними технологіями.
У США середня зарплата пілота дрона становить близько $100 000 на рік. В Україні оператори дронів в областях заробляють 6 000-8 000 грн разом з пакетом компенсації, в Києві – гонорари більші.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].