Безпілотні прибутки: як можна заробити на дронах

Безпілотні прибутки: як можна заробити на дронах

І чому оператор БПЛА – вже ажніяк не дитячі пустощі

Цей матеріал також доступний російською

Новітня галузь стрімко набирає обертів. За оцінками Gartner, до 2020 року оборот світового ринку БПЛА перевищить $11,2 млрд. У 2017 році він оцінювався в $7,8 млрд, роком раніше – у $7,3 млрд. Такі дані наводяться у звітах аналітиків J'son & Partners Consulting. За їхніми підрахунками, у 2017 році військові дрони утримували 53% ринку в грошовому вираженні і лише 0,5% – у натуральному. Така істотна різниця пояснюється тим, що бойові дрони в середньому коштують у 200 разів дорожче, ніж цивільні БПЛА.

В Україні обсяг ринку дронів щорічно приростає на 50% і поки не збирається знижувати темпи. Дрони стають помічниками в різних галузях: сільському господарстві, видобувній промисловості, геодезії, топографії, енергетиці, комерції та логістиці.

Але ринок дронів – це не лише продаж апаратів. Перспективні ніші – сфера послуг і обробка даних. Ці напрямки можуть дати такий же обсяг, як і реалізація устаткування.

На думку експертів, зараз Україна входить до світового топ-3 за кількістю фахівців, пов'язаних з безпілотними технологіями.

У США середня зарплата пілота дрона становить близько $100 000 на рік. В Україні оператори дронів в областях  заробляють 6 000-8 000 грн разом з пакетом компенсації, в Києві – гонорари більші.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло